×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

No netiklām darbībām cietusī meitene nodota adopcijai; ģenerālprokuratūra uzdod pārbaudīt vainīgo soda likumību (6)

Foto- LETAFoto- LETA

Izkārtne pie ēkas, kurā atrodas Generālprokuratūra.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors ir uzdevis Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroram pārbaudīt Liepājas tiesas pretrunīgi vērtētā sprieduma likumību diviem pedofiliem un izvērtēt valsts apsūdzības uzturētāja – Liepājas prokuratūras prokurores rīcību, aģentūrai BNS pavēstīja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Meitene nodota adopcijai

Savukārt apsūdzēto Smirečansku aizstāve zvērināta advokāte Linda Elsberģe atklāj, ka vainīgajiem esot ļoti liels kauns par izdarīto.

“Protams viņiem bija ļoti liels kauns par izdarīto un viņi vēlējās to pēc iespējas ātrāk aizmirst, tieši tāpēc, ka viņiem bija kauns par to, ko ir izdarījuši. Nebija nekāda tāda dziļāka vērtējuma, izvērtējuma par šīm te darbībām,” skaidroja aizstāve.

Tāpat Smirečanski izdarīto nožēlo, taču nevar izskaidrot, kādēļ veikuši netiklas darbības ar mazgadīgo meiteni.

Komentējot iepriekš izskanējošo informāciju, ka apsūdzētais – Jevgeņijs Smirečanskis – netiklās darbības (ar toreiz piecus gadus veco meiteni) veicis ilgstošā laika posmā – no 2009.gada līdz 2014.gada februārim, savukārt Oļegs Smirečanskis – laika posmā no 2011. līdz 2012.gadam, Elsberģe norādīja, ka apsūdzētie noziedzīgās darbības ar mazgadīgo meiteni neveica sistemātiski.

“Darbības nebija sistemātiskas, tie bija burtiski kaut kādi pāris atsevišķi gadījumi, tas nebija tā, ka tas notika katru dienu,” viņa pauda.

Tāpat viņa skaidroja, ka meitenes mātei ir atņemtas aprūpes tiesības un meitene ir nodota adopcijai uz ārvalstīm.

Aizstāve piebilda, ka abiem apsūdzētajiem piemērotais sods tika noteikts atbilstoši Krimināllikuma redakcijai, kas bija spēkā uz noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdi. Proti, 2009. un 2011.gadā Krimināllikuma redakcija ir bijusi “maigāka”.

Jau vēstīts, ka Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) iesniedzis lūgumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam un Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam izvērtēt vai Liepājas tiesas tiesnesis nav pieļāvis likuma pārkāpumus.

Tieslietu ministrija savā “Twitter” kontā ziņo, ka situāciju kopumā vērtēs, kad būs pieejams pilns tiesas spriedums.

Tāpat Elksniņš lūdzis ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru iesniegt apelācijas protestu, lai lieta par piecgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu tiktu pārskatīta Kurzemes apgabaltiesā.

Par piecgadīgas meitenes seksuālu izmantošanu piecu gadu garumā Liepājas tiesa Jevgēņiju Smirečanski sodīja ar piespiedu darbu uz 240 stundām un probācijas uzraudzību vienu gadu, bet Oļegu Smirečanski ar 200 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Abiem solidāri jāatmaksā valstij cietušajai izmaksātā kompensācija 1120 eiro. Tāpat katram jāatmaksā 201,97 eiro valstij ar tiesāšanos un advokāta pakalpojumiem saistītie izdevumi. Sodu iespējams pārsūdzēt Kurzemes Apgabaltiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nu, ziniet, tas ir prātam neaptverami! Par zagšanu liek aiz restēm, bet te piespiedu darbi.Tad jau drīzumā visiem pedofiliem vārti vaļā. Par to jau nekas nebūs.Rudenī grābs lapas un ziemā šķūrēs sniegu. Nē, tas tikai mūsu Valstī var būt.

  2. Tad jau iznāk,ja seksuāli izmanto mazgadīgu bērnu neregulāri,pēc tam nokaunas un cenšas ātrāk aizmirst,tadtas nav ne,kas nopietns murgs,bet vaina ir tajā,ka ši mazā meitenīte nāk no nabadzīgas ģimenes un tādus mūsu valsts neaizstāv,ja būtu pašas prokurores,vai advokātes meita,tad pants atrastos uz reiz.

  3. Vai tai aizstāvei pašai nekas iekšā nesažņaudzas, tādus aizstāvot? Viņa taču arī ir sieviete. Jeb par “rubli” gatava miesīgu māti pārdot?

  4. Pazemot bērnu gadiem… Tiesnese to akceptē…
    Kopā tiesneši un neliešus kamērā…kauns tiesu sistēmai

  5. 5 gadu garumā….trūkst vārdu patiešām…

  6. Kurš tad nu labprātīgi atzītu, ka katru dienu, smieklīgi…

Draugiem Facebook Twitter Google+