×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Ģenerālprokurors brīdina par masveida izmeklētāju aizplūšanu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

Ja netiks atrasts papildu finansējums, nākamajos gados paredzama masveida izmeklētāju aizplūšana no Iekšlietu ministrijas (IeM) iestādēm, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

IeM iestāžu algu reformai ir nepieciešams papildus 61 miljons eiro. Pašlaik šāda finansējuma nav. Ja tas netiks atrasts, arodbiedrības prognozē, ka darbu IeM struktūrās pametīs izdienas pensiju sasniegušie izmeklētāji.

Kalnmeiers paskaidroja, ka šobrīd valstī ir ap 700 izmeklētājiem, kuriem jāstrādā ar aptuveni 48 500 krimināllietām. Viņaprāt, jaunie speciālisti, kas tikko pabeiguši augstskolu, nebūs gatavi strādāt ar šīm krimināllietām par 600 – 700 eiro mēnesī, pirms nodokļu nomaksas.

Līdz ar to, ja izdienas pensijas vecumu un kritērijus sasniegušie izmeklētāji redzēs, ka viņiem nav iespējas palielināt pensijas apmēru, viņi var izvēlēties pamest darbu.

Līdz ar to izmeklēšanas sistēmā kopumā briest krīze, kas būs jārisina kompleksi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai aizplūst. Vairākos komentāros rakstīju , ka noziegumus neizmeklē , bet safabricē lietas, kas atklāj korupciju.Tika iesūtīti 19 narkomāni, alkoholiķi, agrāk tiesātie un salauza visas manas mēbeles, izsita logus, izlauza durvis, apzaga un iznīcina mantas, desmitiem reižu inficēja datoru , kamēr ar sievu dzīvojam dārzā , pilsētas dzīvoklī – privātīpašumā dzīvoja kā savās mājā.Pret mani R.Frolovs, I. Kazakova (Kondrašina )safabricēja lietu. Zv. advokāts Jānis Ernstons un Daina Viņķele pieļauj viltotu dokumentu izmantošanu, viltotu parakstu uz 2008.g. 2.09. protokola izmantošanu , pieļauj, ka pie lietas iztrūkst desmitiem attaisnojošu dokumentu, netiek nozīmētas ekspertīzes, netiek pārsūdzēts 2010.g. 9.12. lēmums , netiek pārbaudīts alibi ( t.sk. 2014.g. 5.02. tv3.lv/beztabu „ Nepatiesi apsūdzēts – Bez Tabu „ … Nedz policija, nedz tiesa nav ņēmusi vērā alibi…, Rīgas rajona tiesa atteicās nopratināt lieciniekus un apskatīt iesniegtās fotogrāfijas. ), atsaka izsaukt un nopratināt lieciniekus, pieprasīt dokumentus u.t.t. Lai nepieļautu aizstāvēšanos un pārstāvību Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas arhīva pārzine S.Valtere izsniedz juridiski nederīgu izziņu, PML Jelgavas nodaļas vadītāja I.Pučeta izdod juridiski nederīgu pirmuzskaites veidlapu u.t.t. un nepalīdz ne iedzīvotāju reģistra dati un iesniegtie tiesā dokumentu oriģināli , pirms tiesas sēdes tiesas slēgtajā zonā tiek ieaicināta lieciniece , tiesnese D. Skrauple lēmumu pieņem ne likumā noteikto 15 dienu laikā, bet 3 mēnešu laikā , nepalīdz ne tiesas, ne tiesneses noraidījums (tiesnese D. Skrauple piedraud ar izdzīšanu no tiesas zāles ), t.i. tiesa ir kā PSRS 1937.g.-1938.g. „ troika „ , “ Tiesāšanā kā ķēķis “ , “ cits ķēķis.Tāpat 2011.g. 16.05. konstatēju, ka dārza mājā 2011.g. no 4.01. līdz 16.05. ir nodedzināta elektrība 100 kw. , nodedzināta malka ( vismaz 6 kubikmetri) , izsisti pirtij no sienas 4 baļķi ,līdz ar to ir pilnīgi jāpārkrauj pirts, izmaksas ap Ls. 2000, izsists logs uzlauztas durvis un vēl citai saimniecības ēkai izsists logs, salauztas mēbeles .2015.g. 15.01. pēc plkst. 21:00 tiek nodedzinātas saimniecības ēkas ar mēbelēm, dārza inventāru, kokmateriāliem. 2015.g. 28.01. ap plkst. 18:00 tiek nodedzināta pirts.Liecinieki redz pie šīs pirts divus vīriešus, bet līdz šodienai neviens noziegums nav atklāts. Lūk kā izrēķinās ar cilvēkiem, kas Latvijā atklāj korupciju!!! Ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā ir „savi cilvēki – Mazure, I. Kurme, L. Liede „ un vienkāršais cilvēks , nabags Latvijā ir pilnīgi neaizsargāts Un neviens nenes atbildību

Draugiem Facebook Twitter Google+