×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Ģenerālprokurors KNAB darbu vērtē ar trijnieku (1)

Kalnmeiers4_KM_4

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbu vērtē ar trijnieku piecu baļļu sistēmā.

Kā telekanālā LNT skaidroja ģenerālprokurors, ja piecas balles nozīmē teicamu darbu, tad KNAB darbs Jeroslava Streļčenoka vadībā ir vērtējams ar trijnieku jeb apmierinoši ar ievērojamām iespējām to uzlabot. Šādos apstākļos ir pilnīgs pamats rīkot Streļčenoka darba ikgadējo izvērtēšanu un vērtēt uzlabojumu iespējas, piebilda amatpersona.

Kalnmeiers uzsvēra, ka vērtēšanas atskaites punkti var būt dažādi, tomēr vairākās statistikas ailēs būtisku uzlabojumu nav un pat ir vērojama KNAB darba pasliktināšanās. Ģenerālprokurors skaidroja, ka 2013.gada nogalē KNAB lietvedībā bija 33 kriminālprocesi, bet pērnā gada izskaņā – tikai 25, turklāt paša biroja uzsākto lietu skaits ir neliels – aptuveni 15 lietas. Šis rādītājs nav tāds, kas varētu priecēt, vērtēja Kalnmeiers.

Ģenerālprokuroru satrauc arī nepietiekošais izmeklētāju skaits KNAB. 2013.gada beigās KNAB trūka divi, bet tagad – četri izmeklētāji, kas pie tik nenozīmīga izmeklētāju skaita, kāds ir KNAB, ir ļoti būtisks iztrūkums. Līdz ar to pieaug darbinieku noslodze un laiks, kas tiek veltīts lietu izmeklēšanai.

Kā pozitīvu rādītāju Kalnmeiers novērtēja to, ka gada laikā no 47 līdz 72 pieaudzis to personu skaits, kas nodotas kriminālvajāšanai.
Kalnmeiers uzsvēra, ka, neskatoties uz KNAB veltīto kritiku, viņš ir pārliecināts, ka birojam ir jāpaliek kā specializētai korupcijas apkarošanas struktūrai, bet tā pārraudzība ir debatējams jautājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Troika institūcijas vadītāja novērtējums?
    Ko, lai dara tie, kuri grib un spēj strādāt labāk, uz 4 un 5?

Draugiem Facebook Twitter Google+