×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Ģenerālprokurors noraida Naudiņa sūdzību par pielaides nepiešķiršanu (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers uzskata, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam (VL-TB/LNNK) nav piešķirama pielaide valsts noslēpumam.

Naudiņš aģentūrai LETA pavēstīja, ka saņēmis vēstuli no Ģenerālprokuratūras, kurā noraidīta Naudiņa sūdzība par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu nepiešķirt viņam pielaidi valsts noslēpumam.

Ņemot vērā lielo 12. Saeimas vēlēšanās saņemto plusiņu skaitu, Naudiņš uzskata par nepieciešamu turpināt darbu parlamentā.

Jau ziņots, ka SAB nolēma arī Naudiņam nepiešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Likumā par valsts noslēpumu minēti septiņi argumenti, kāpēc pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem personai tiek liegta. Pielaide nepienākas arī personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Tieši šī norma bija minēta nu jau demisionējušajai tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) adresētajā SAB vēstulē. Arī viņai birojs atteica izsniegt pielaidi valsts noslēpumam. Broka gan meklēja taisnību pie Kalnmeiera, taču tas sūdzību noraidīja.
Līdz ar to Naudiņš ir kļuvis par otro nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ministru, kuram SAB atteicies piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Tikmēr SAB 10. septembrī saņēma nepieciešamo dokumentāciju, lai sāktu tieslietu ministra Gaida Bērziņa (VL-TB/LNNK) pārbaudes procedūru un lemtu par pieejas valsts noslēpuma objektiem izsniegšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kalnmeiers ir pats par daudz ilgi tupējis savā siltajā vietiņā. Tas ir padomietis ar padomisku domāšanu. Būtu laiks šo pagātnes cilvēku nomainīt.

  2. Angļijas mārciņa Atbildēt

    Nevajaga izšķiest sevi sīknaudā,kāpēc PĀRGĀJI SIEVAS UZVĀRDĀ??? KAUNS PAR SAVAS DZIMTAS UZVĀRDU????
    Tev nekad nebūs pielaides,SLAVA UN GODS KALNMEIERA k-gam!

  3. Generālprokurors pārbauda tikai procedūru, nevis izskata pēc būtības. Un ar procedūru viss ir kārtībā, par to ir parūpējušies šīs lietas iesācēji, kuriem šis gājiens ir izdevīgs. Tātad jādomā – kuram izdevīgs? Iespējams, ka Kurzmes vēlētāji to ir sapratuši…

  4. Nu Kalnmeiers jau pats uzvārds nav latvisks, kā var gribēt lai latviešiem dod pielaidi valsts noslēpumam …

Draugiem Facebook Twitter Google+