×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Ģenētiķu atklājuma dēļ apšauba Elizabetes II karalisko izcelsmi (11)

Ekrānšāviņš no BBC.comEkrānšāviņš no BBC.com

Karalis Ričards III.

Pērn Lesterā agrākā klostera vietā atrastās Anglijas karaļa Ričarda III mirstīgās atliekas ļāvušas zinātniekiem secināt, ka britu monarhi nereti piedzīvojuši krāpšanu, savukārt laikraksta “Daily Mail” žurnālisti izteikuši pieļāvumu, ka pašreizējai karalienei Elizabetei II nav tiesību atrasties tronī, raksta aģentūra BBC.

Ģenētiskā analīze ļāvusi ne tikai bez šaubu ēnas noteikt, ka atrastie kauli patiesi pieder Ričardam III, bet arī noteikt, ka viņam bijuši gaiši mati un zilas acis. Šī ir pirmā reize, kad ģenētiķi veiksmīgi strādājuši ar tik senu materiālu – Ričards galu galā miris jau 1485. gadā.

Tāpat ģenētiskā materiāla salīdzināšana ar viņa šobrīd dzīvajiem radiniekiem pa vīriešu līniju noskaidrojies, ka monarhu dinastijā identificējami krāpšanas gadījumi, kas liek apšaubīt visas Tjūdoru dinastijas leģitimitāti.

Tomēr zinātnieki uzsvēruši, ka viņi atklājumos saredz drīzāk pamatu jauniem pētījumiem, nevis politiskām spekulācijām.

Ričards III, pēdējais Plantagenetu karalis, krita 32 gadu vecumā Bosvortas kaujā, ar kuru noslēdzās Sarkanās un Baltās rozes karš. Rezultātā Anglijas karaļa kronis nonāca pie Tjūdoriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Paskatieties karaļnama ģenealoģiju, viņiem rados Dāvids (Bībeles personāžs)

  2. Kāds tur brīnums. Ebreji pat bībelē apdzied kā Mozus iekļuva Ēģiptes galmā, esot lūk pilnīgi nejauši faraona sieva atradusi meldros. Tas tiesa, ka Mozus tādā veidā nekļuva par Ēģiptes faraonu, tāpēc meldri neder. Kā Elizabetei izdevās, to lai pēta zinātnieki…..

  3. Var vēl pameklēt “karalienes” noslēpumus caur tirdzniecības supertīkla “Mark&Spenser” prizmu un tapšanas vēsturi.

  4. Jūsu karaliene ir vienkārši **. Pētiet cik gribat. Labāk paanalizējiet apstākļus, kādos tā kāpa tronī. Ne velti Harijs SS formastērpā drasēja pa karaļnamu, par ko vēlāk nonāca frontē, kur viņu sāka medīt “modžahedi”.

  5. labi experti …, sheit jau patiesiibaa ir runa par zinaatni, kas meegjina to noteikt, kas pie kaa pieder … nav svariigi, elizabete vai jete …

  6. Nu re. Vieni pavadīja un pietiek. Apgroza, apgroza, tur piemaksā, tur pačukst un pagātne maģiski pārvēršas apšaubāmas faktos… Protams tādos kādos kāds vēlas. Kaut gan piekritīsiet, kad senajos laikos tādi cilvēki bija spiesti precēties pēc aprēkiniem nevis mīlestības. Tāpēc nav šaubu kad pa laikam sievietes pēta savas kājeles un vīrieši mērcēja savus krāniņus parastajos mirstīgajos cilvēkos

  7. Elizabete nenāk no Tjūdoriem, bet gan Vinzoriem.

  8. Elizabete II nav pat Tjudore. Šī vispār ir Vindzoru dinastija. Pilnīgi stulbs raksts ar maigi sakot – vēl stulbākām pretenzijām.

    • Tās īstās asinis nekāda genētika neatradīs. Pat Šekspīram viss ir ačgārni. Runa var būt tikai par to, kurš skaistāk samelos. Nekasies.

Draugiem Facebook Twitter Google+