×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Ģeogrāfisko diētu TOP 5. Aizraujošs ceļojums ēdienu pasaulē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ziemeļnieku diēta


Aizņemties citu tautu ēšanas paradumus ir vērts, ja novērots, ka uzturs pozitīvi ietekmē veselības statistiku. Tā radušās daudzas tā dēvētās ģeogrāfiskās diētas, kas saistītas ar piederību noteiktam apvidum, jo konstatēts – tur dzīvojošie ļaudis ir veselīgi, dzīvo ilgi un dzīvespriecīgi. Varbūt rodas kāda ideja pārmaiņām arī jūsu ēdienkartē!

Ziemeļnieku diēta radusies Islandē, taču nav sveša arī pārējās Skandināvijas zemēs. Tās pamatā ir sensenās ēšanas tradīcijās, kas zviedriem, somiem, norvēģiem un pārējiem skandināviem sola garu un veselīgu mūžu. Vikingu diētas pamatā ir augstvērtīgi produkti, gadalaiku ritu ievērošana, bioloģiski tīri izstrādājumi un cenšanās izvairīties no citu valstu nevēlamās ietekmes (nekādu burgeru vai frī!). Tie, kas ievēro ziemeļnieku uztura tradīcijas, ēd daudz zivju (gan liesas, gan treknas), pilngraudu produktus, kartupeļus, medījumus, ogas, kāpostus, saknes, piena produktus un svaigus zaļumus.

Raksturīgākie produkti: lasis un reņģe, zivju eļļa, rupjmaize, mellenes, brūklenes, dzērvenes, upenes, liesa liellopa gaļa, rapšu eļļa, skābēti produkti, piemēram, skābie kāposti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+