Mobilā versija
+13.0°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Ģeogrāfisko diētu TOP 5. Aizraujošs ceļojums ēdienu pasaulē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ziemeļnieku diēta


Aizņemties citu tautu ēšanas paradumus ir vērts, ja novērots, ka uzturs pozitīvi ietekmē veselības statistiku. Tā radušās daudzas tā dēvētās ģeogrāfiskās diētas, kas saistītas ar piederību noteiktam apvidum, jo konstatēts – tur dzīvojošie ļaudis ir veselīgi, dzīvo ilgi un dzīvespriecīgi. Varbūt rodas kāda ideja pārmaiņām arī jūsu ēdienkartē!

Ziemeļnieku diēta radusies Islandē, taču nav sveša arī pārējās Skandināvijas zemēs. Tās pamatā ir sensenās ēšanas tradīcijās, kas zviedriem, somiem, norvēģiem un pārējiem skandināviem sola garu un veselīgu mūžu. Vikingu diētas pamatā ir augstvērtīgi produkti, gadalaiku ritu ievērošana, bioloģiski tīri izstrādājumi un cenšanās izvairīties no citu valstu nevēlamās ietekmes (nekādu burgeru vai frī!). Tie, kas ievēro ziemeļnieku uztura tradīcijas, ēd daudz zivju (gan liesas, gan treknas), pilngraudu produktus, kartupeļus, medījumus, ogas, kāpostus, saknes, piena produktus un svaigus zaļumus.

Raksturīgākie produkti: lasis un reņģe, zivju eļļa, rupjmaize, mellenes, brūklenes, dzērvenes, upenes, liesa liellopa gaļa, rapšu eļļa, skābēti produkti, piemēram, skābie kāposti.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+