Latvijā

Egils Līcītis: Ušakova dāvana Vladimiram Vladimirovičam dzimšanas dienā5

ITAR – TASS/LETA

Vakarrīt LTV līdzstrādnieki agrie putni, kas nāk uz darbu, gaismiņai svīstot, bija ārkārtīgi pārsteigti. Jo no “Rīta panorāmas” studijas izlaistais Rīgas pilsētas lielvecākais Nils Ušakovs, lēkdams pa kāpnēm no vienas kājas uz otru, draiski uzvilka patriotiskas melodijas, ka skanēja visa Zaķusala: “Uz Sibīriju nebrauksim un krieviem rūdu neraksim” un “Uz priekšu, latvieši, un pulkos stājamies!” Katram satiktajam Nils piekodināja – ieceļotājiem cittautiešiem ciešāk jāiekļaujas latviešu sabiedrībā un vērtībās! Likās, cilvēks brokastā baudījis ko štengrāku par čaju vai lidinās – jo tiešām novēlis no kamiešiem smagu nastu.

Jānudien, Nils Vaļerjevičs nupat bija nodevis prieka vēsti, svarīgāko ģeopolitisko lēmumu mūžā. “Saskaņa” sarāvusi nesaraujamo draudzības līgumu ar Kremļa “Vienotās Krievijas” partiju! Āzijas vara pār Latvijas filiāli nokratīta, un “ņeudačņika” Urbanoviča parakstītā “bumāga” ne vairāk kā izēstas olas čaumalas vērta. Kopš Nils pašrocīgi pielaidis līgumam spičku, iesviedis kurtuvē un kazačoks vairs nav jālec, “Saskaņa” nostājusies uz eirogravitācijas ceļa, ievalsējusi Eiropas sociālistu saimē. Kursa maiņai vajadzētu vienot latviešu cilvēku ar viņam tuvāko – sociķu – partiju, un jāpasvītro, ka pirms katrām vēlēšanām ušakovieši eiropeizējas un vesternizējas, publikai parādīdamies ar cilvēcīgāku seju.

Bet kas noticis, ka ilgus gadus ievilcies saskaņiešu medusmēnesis ar putiniešiem beidzies? Turklāt Astrahaņas arbūzu ražas laikā, kad saimnieciskie sakari ienesīgākie! Kāda Nastasja Fiļipovna samācījusi raut pušu saites? Izmest kārtējās riebeklības, kā reiz sacīja biedrs Medvedevs? Cik nepatīkami – Vladimira Vladimiroviča 65. dzimšanas dienas priekšvakarā! Kremļa valdnieks sarūgtināts dzīrubiedriem teicis – ak, tādu Rīgas balzamiņu, Ņiluška, tu lej uz brūcēm! Vai nesekos urrāpatriotu – šovinistu reakcija par Ušakova nodedzināto labo nodomu protokolu kā par kārtējo rusofobijas aktu?

Vēl nesen pa avīzēm intervētais “Saskaņas” kabatas latvietis Ivars Zariņš fleitēja, ka noslēgtajam paktam ar “Jedinuju Rossiju” ir Iļjas Muromieša spēks, un tas Latvijas drošībai ir otrs svarīgākais aiz NATO iestāšanās līguma. Jolki palki, vai Zariņš pūtis biļinas un līgums izrādījies nekam nederīgs? Un b. Vitālijs Orlovs arī nezinājis par jauno “ustanovku”, kad, uzskatos stingrs kā starovers visur aizstāvēt Maskavu, čortojies un sirdīgi klupis krāgā tiem, kas krievu sportsmenus apsaukā par dopingotājiem un grib izolēt no olimpiskās kustības.

Krievijas kāposti nav vārīti mums – Ušakovs nopūties. Bij domāts sadarboties ar reģionālajiem pārstāvjiem līdz pat Urāliem, bet sankciju dēļ pa draugam būšana ar kremliniem neveicas, intereses paliek nepiepildītas.

Kāpēc Nils kļuva raskoļņiks un apgriezies 180 grādus ap savu asi? Gadās, ka gaisma aust ar novēlošanos. Kremlis ir spēcīgs lielmeistars kamuflāžas mākslā un propagandā. Varbūt “Saskaņa” tik tagad sapratusi, ka vazāta aiz deguna ar liekulību, ka “mūsu karavīru Ukrainā nav”, “Latvija nav bijusi okupēta”, un normālam cilvēkam tiešām piegriežas un apnīk Kremļa diriģētā, kanālos noraidītā demagoģija komplektā ar pārsālītām impēriskām tieksmēm?

Nav izslēgts, ka Rīgas viesi pēdējoreiz Maskavas vizītē nav uzņēmuši ar uhcī, uhtī un cieņu, kāda pienākas brālīgās partijas līderim. Kvass bij sarūdzis, hrenovuha silta, bet uzkožamajos etiķī ietaisītās sēnītes un skābētais gurķis Ušakovam samaitāja māgu un attiecības atvēsināja līdz ledusaukstām.

Tomēr ticamāk, ka vecā grāfiene atklājusi pīķa kungam Nilam lielā iekšpolitiskā vinnesta noslēpumu, kā izspēlēt muļķadesām trijnieku, septiņu un dūzi, lai tiktu valsts pārvaldē. Jaunie, par prorietumnieciski orientētiem sociālistiem pārģērbušies žuki negrib nonīkt opozīcijas dīkstāvē, kā raduši “Saskaņas” vecie stagnāti, kam no klanīšanās Maskavai jau uzaudzis kupris. Sāp arī izgāšanās municipālajās vēlēšanās Liepājā, Daugavpilī. Hitrijs Nils saprot, ka pa vecam nevar, nordiski kreisa partija izskatās daudz tīrīgāka nekā ar “Vienoto Krieviju” sasietā, spitālīgā branža. Nodevīgā līguma denonsēšanu, na Zapad manevru noteikti piefiksēs pragmatiskie latviešu cilvēki. Atliks pārliecināt herētiķus nacionālistus par “Saskaņas” atindēšanos, jāpagaida, līdz vēlētājiem pārskrien pirmais niknums par letiņu partiju saradošanos ar prokrievisko spēku (kas tak integrējies, pārkrāsojies!), un sarkanzaļa, zila, lillā koalīcija rullē!

LA.lv