×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Didzis Šēnbergs: “Georgija lentīte” jāaizliedz
 (52)

Foto - LETAFoto - LETA

Klāt maijs, kad atkal Grīziņkalnā no “Saskaņas centra” Eiroparlamentā ievēlētais Alfrēds Rubiks var kurināt ļaudis. Pērn nesodīti izdevās slavēt 1949. gada Staļina represijas, izrunājoties par fašistiem. Iekšlietu “kompetentām iestādēm” nebija spēka saukt pie kriminālatbildības atbilstoši tieši šādām reizēm rakstītai normai par noziegumu attaisnošanu pret cilvēci. Maijā aprit divi mēneši, kopš sākās Krievijas–Ukrainas karš: Putina režīma agresijas, diversiju un terorisma, citu kara noziegumu izvirdums.

Savstarpēji it kā nesaistītās lietas patiesībā kopā ir liecība, kas pierāda, cik svarīgi mūsdienu Eiropā ir novērst naida kurināšanu ar vārdiem, tēliem un provocēšanu. Pēc Otrā pasaules kara radās jēdziens “sevi aizstāvēt spējīga demokrātija”, kas ir vienīgā pareizā izvēle Latvijai esošajos apstākļos. Nedrīkst par zemu vērtēt totalitāro režīmu un teroristu zīmju lietošanu, kaitīgo nospiedumu sabiedrības apziņā, ko rada šo simbolu pieļaušana.

Dienvidukrainā Krima jau okupēta, Austrum­ukrainu posta diversanti, ko Ukraina uzrāda kā Krievijas armijas un specdienestu sabotierus. Baltā nama interneta vietnē publicē parakstu vākšanu, lai iekļautu Krieviju starptautiskā terorisma sarakstā. Teroristi ukraiņu zemē kā atšķirības zīmi lieto tā saucamo Georgija lentīti, kas ieviesta aptuveni 2000. gadā un būtiski atšķiras no Krievijas impērijas Sv. Jura ordeņa un krusta zīmēm, ko tai mēģina piedēvēt. Nošķirtu no dzeltenmelnā cara apbalvojuma, oranž­melno ukraiņi dēvē par “kolorado”. Kremļa propagandists D. Kiseļovs to pasludinājis par solidaritātes zīmi proputiniskiem separātistiem.

Latvijas sabiedrību nedrīkst pakļaut provokācijām, tādēļ saprātīgi ir nekavējoties precizēt likumu “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, aizliedzot staļinisma un starptautiskā terorisma atšķirības zīmes “Georgija lentīte” izmantošanu publiskā telpā.

Protams, neaizliegsi dzīvoklī turēt Slavas ordeni ar oranžmelnu zīmotni, taču galvenais, lai likums nepieļauj šo provokāciju uz ielām, laukumos un mītiņos. Kas piesauc pseidoargumentu “ar aizliegumiem neko nepanākt”, tam jāpaskatās uz okupētajām Gruzijas un Ukrainas zemēm, jāpaskatās teroristi, jāpaskatās 75 gadus vecas hronikas, kad Eiropā agresorus mēģināja “nomierināt”, un jāsaprot, ka mums nav tiesību otru reizi atkārtot totalitārisma nesavaldīšanas kļūdas.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Mīlie tautieši, mēs esm pārak kūtri.Redzējāt kā Ušakovs ar pārējiem OKUPANTIEM priecājās pie nenojauktā pieminekļa?!.Redzējāt arī tur lietotos simbolus?Redzējāt, kā prom dodoties ar PSRS karogu rokās bļāva ROSIJA,ROSIJA.To neredz ne Latvijas varneši, ne DROŠĪBAS POLICIJA!Vajag taču viņus sūtīt uz to ROSIJU, ja tik ļoti vēlas!Arī visus tos, kuri parakstījās par krievu valodas referenduma ierosināšanu ar UŠAKOVU PRIEKŠGALĀ.Ceru, ka Straujumas k-dze liks Naudiņa k-gam padzīt Ušakovu no Rīgas domes amata par OKUPĀCIJAS SVĒTKU SVINĒŠANU!Gods un slava viņai ,ka pirmā nenobijās pieminēt OKUPĀCIJAS vārdu, kuru Dombrauskis visā savā valdīšanas laikā ne reizi nepieminēja, jo gatavojās EP un korenieši tad būtu pret.BŪSIM STIPRI!

 2. Jaaizliedz sarkanbaltsarkana uzsuve Atbildēt

  Bendes ar tadu uzsuvi slepkavoja cilvekus Rumbula, Bikernieku meza, Liepajas kapas, baltkrievu sadzas….

 3. jāaizliedz ir visa veida okupantu revanšisma izpausmes, kuru simbols ir šī krievu impērijas “lentīte”!

 4. Kādēļ aizliegt? Gluži otrādi – jāsaražo tik daudz, lai pietiek visam – gan vešiņu izkārt, gan sunīti piesiet; gan, diespas, uz viņsauli ātrāk tikt …

 5. Tas ir nožēlojami, ja kādu valsti var sagraut, daļai to iedzīvotāju vienreiz gadā piespraužot kadu lentīti. Tāda valsts nav neko vērta. par to vnk ir mazāk jārunā. Jo vairāk aizliegs, jo lielāka vēlme pēc aizliegtā.

 6. Martins Spravniks Atbildēt

  Tad jau driz bus jaaizliedz elpot un runat krieviski. Tautiesi, vai jums neliekas, ka mes jau nonakam lidz apsurdam ! Ja reiz mes esam pievienojusies Eropas tautu saimei, tad Latvijas valstij vajadzetu respektet Eiropas Savienibas pamatvertibas runas brivibu, toleranci, iecietibu pret oponentu. Padomajiet ko teiks musu Eiropas partneri, ja mes liegsim mazakumtautibam izpausties, gazisim viniem nozimigus piemineklus utt. ?Vai ari jus gribat atgriezties pie 1934 gada Ulmana rezima ar politieslodzitajiem, Kalnaciema akmenlauztuvem, komunistu un socialdemokratu vajasanam, represivu slepenpoliciju, uzpustu un neefektivu armiju kuras vieniga rota bija ordenaini generali un pulkvezi ?!

  • Šīs lentītes bija arī Jura krustam, kuru ar godu nēsājuši daudzi Latvijas Brīvības cīņu dalībnieki, arī vēlākie Latvijas armijas virsnieki. Nevajag no tām bīties kā lupatnieki bīstās no ugunskrusta. Katrai lietai ir sava vieta, ir pamats uzsvaru atzīmējot to nēsāt tiem, kuriem ir sakars ar pādējā karā zaldātiem masveidā dalīto Slavas ordeni, arī tam bija šī lenta. Nebūsim tādi kā latviešu sakāmvārdā – bēg kā žīds no krusta.

 7. Man ir pilnigi skaidrs Atbildēt

  Es esmu pec dabas esmu optimists, latvietis, visus devindesmitos gadus balsoju par Tevzemei un Brivibai, jau 5 gadus dzivoju un stradaju Norvegija, pirms tam vairakus gadus dzivoju Anglija. Tam, kas notiek Latvija sekoju lidzi, tapat kadas 4 vai 5 reizes gada apmekleju Dzimteni. Mans secinajums diemzel nebus parak optimistisks, loti skumji redzet ka tiek kuditi un saskelti dazadu tautibu cilveki Latvija, salidzinot ar devindesmitajiem starpnacionala spriedze un marasms ko gvelz abu pusu radikali ir ieverojami pastiprinajies. Diemzel, ja situacija nemainisies nopietnas sadursmes starp vienu lielu krieviski runajoso cilveku dalu un latviesiem ir neizbegamas. Negribetos ticet, ka tas bus pilsonu kars, bet kaut kas tuvu tam, katra zina kaut kas nopietnaks par lokalu saudisanos Ukraina. Abam radikalu pusem pa siem 20 neatkaribas gadiem ir parak saskalotas smadzenes , un diemzel tam bus sekas. Diemzel!!! Tas ir mans personiskais viedoklis, jo neredzu kaut mazako progresu Latvija starpnacionalo atiecibu uzlabojumu zina, ari ekonomika iet ne visai. Varbut skan egoistiski, bet tomer esmu piecigs ka esmu diezgan nopietni integrejies Norvegija. Lai Latvijai veicas!

 8. Pret simboliem cīnīties ierēdņiem ir, protams, vieglāk kā strādāt tā, lai svešos simbolus Latvijā būtu kauns lietot lojalitātes dēļ pret valsti, kura Tev sniedz labklājību, cilvēka cienīgu atalgojumu, sociālās garantijas vecumdienām … piedodiet, nu gan aizpļāpājos nevietā!

  • Nedomāju, ka līdzēs tev kaut ko skaidrot. Onkuļi nav sarūpējuši tev cilvēk cienīgu dzīvi? Bezdarbnieku pabalsti švaki?

  • Nauda un sociālās garantijas atrisinātu kko tad, ja cilveekiem, kas tusee pie pirksta, nepārtraukti nepotētu, ka viņi ir nenormāli apspiesti un tiek visu laiku pazemoti. Prātu skalošana viņiem jau notiek ~20 gadus. No psiholoģijas viedokļa šādā laika posmā var jebkururs melus cilvēku prātos pataisīt par patiesību!

 9. Laba doma, bet, diez vai, LV Saeima un Valdība ir gatava uz šādu radikālu soli. Būtu laiks, arī, novākt “Interfrontes stabu” Pārdaugavā, kur mēdz Latvijai naidīgie elementi ar “Kolorado bantītēm” pulcēties, jo tagad vairs nevajadzētu atsaukties uz mītisko starpavalstu vienošanos ar Krieviju, kura pierādījusi ka tai nekādi starptautiski līgumi un vienošanās nav saistošas! Kamēr tiks, ja tiks, pieņemts kāds likuma papildinājums attiecībā uz Austrumu kaimiņa fašistisko simbolu, varu ieteikt cilvēkiem sekojošu rīcību: saņemot lentīti, to turpat nosviest zemē, uzkāpt tai virsū ar vienu kāju un pamatīgi izrīvēt pret zemi, bet pēc šīs “operācijas” to, devējiem redzot, iemest tuvākajā atkritumu urnā!

 10. bet varbūt masveidā, plaši jālieto ikdienā, nepiešķirot krāsām nekādu jēgu!

  • tieši tā. Man ir lakatiņš ar tādām svītrām un neviens to neasociē ar lentīti. Paši pūta, paši dega.

 11. kolorado lenteņus arā no Latvijas…lai dala tās lupatas Sebežā vai Maskavā pie GUMA

 12. Turcijā gandrīz pie katras mājas ir valsts karogs un vīriešiem ir obligātais karadienests, viņi ir savas zemes patrioti.
  Kur ir Latvijas valsts atbalsts, lai mūsu pagalmos karoga mastos ikdienā karātos vimpelis Latvijas karoga krāsās ne pa 30 EUR, bet 15 EUR gabalā. Polimēra vimpelis kalpo augstākais 2 gadus.

 13. Noteikti lentītes ir jāpaņem, lai sadedzinātu vai iemestu Daugavā.

 14. jāaizliec ar lielu naudas sodu ..

  • “jāaizliec” ķeceriem rakstīt muļķības un jāķeras klāt okupācijas seku likvidēšanai nopietni; tā, kā tas paredzēts ANO deokupācijas nosacījumu definējumā.

 15. tracina tie pamuļķi ar savām lentītēm gan uz ielas, gan sabiedriskajā
  visur

 16. Esmu pret Krievijas simbolikas izmantošanu Latvijā.Mums ir sava simbolika.Jāaizliedz,jo neatbilst valstij kurā dzīvojam.

 17. Ja es velesos tad es nesasu lenti kaut katru dienu,un neviens bezmadzenu fasists man to neaizliegs

  • Jums, kremļa interfašistiem cilvēce aizliegs pastāvēt un jums būs jāsamierinās. Jūs piespiedīs pakļauties, interfašisti.

  • Tādi kā tu izmirs, tas gan nenotiks īsā laikā. Dzims jauni krievi, kuri būs ar smadzenēm.

 18. Kops kura laika sakas kars?cik zinams ukrainu fasisti slakte savejos,un krievi tur pat nelien ieksa.

  • Krievu tur ir vairāk,kā saprašanas un viņi lien un lien un nebeidz līst,kaut pašu zeme paliek arvien tukšāka.

 19. Georgija lentīte- Svētā Georgija lentīte.Tā nebūt nenozīmē Krieviju utt.Palasiet par tās izcelsmi un nozīmi!Prātiņ atgriezies!
  Pirms aizliegt ,padomājiet un uzziniet !!!Neparādīsim savu stulbumu !

  • Nu vau! Pirms kādam aicini atpakaļ prātiņu, varbūt izlien no sava pagraba un beidzot paskaties, kādā valodā runā un kādu valsti MŪSDIENĀS pārstāv praktiski visi Georga lentīšu demonstrētāji…

   • kuri pēc lentīšu aizliegšanas uzreiz uzsies prievītes un sāks dzīedāt pūtvējiņus

    • pēc impērijas simbolu zaudēšanas “viņi” atzīs arī okupācijas faktu un iepazīsies ar ANO okupācijas likvidācijas nosacījumiem – ieskaitot militāristu un ar tiem dsaistīto civilpersonu repatriācijas nepieciešamību.

  • Pilnigi jums piekritu,vai tiesam nav noriebusies ta sunu riesanas.kapec citas valstis dzivo daudztautibas miera un saticiba.Lentite viniem trauce,bet kad pajolisi nesa fasistu simboliku ,vini blauj BRavo((((fasisti dedzinaja musu vecvecakus neskirojot tautibas

   • Jā, rašisti to darīja gan…
    Un arī tagad, apkārušies ar šo lentīti, dedzina savējos Odesā, un slēpjas aiz civiliedzīvotājiem Austrumukrainā…
    Atraduši gan ar ko lepoties!…
    Pat Baltkrievijā un Kazahijā to iesaka nelietot. Bet mūsējie “noderīgie id!oti” tak ir lielāki rašisti par pašu Pulteru…

 20. Kristaps Vecgrāvis Atbildēt

  Būšu vaļsirdīgs – man šī lentīte nepatīk, tomēr cenšos cienīt līdzcilvēku tiesības uz to. Cits šīs lietas aspekts ir tas, ka šo lentīti sev piesprauž cilvēki, kam nav nekāda sakara ar varonību karā, kas ir šīs lentītes pamatideja. Tāpat kā Putina propoganda ir samainījusi panslāvisma ideju ar pankrievismu, te ir tas pats – apbalvojums par personisku varonību ir samainīts ar padomju varas kolektīvas uzvaras slavināšanu, ko arī nevajadzētu nonicināt, jo nacismu lielā mērā sagrāva tieši PSRS. Šis nav viennozīmīgi atbildams jautājums.

  • Tas ir gan viennozīmīgs jautājums: Jautājums ar vienu nozīmi- okupanti pēc kara no Latvijas neaizgāja! Tas ir tas ,ko uztvert var tikai viennozīmīg, pareizāk- nepārprotami!

  • Jābūt pilnīgi aklam , lai neredzētu , ar kādu nolūku sarkanie fašisti nēsā kolorādo lenteņus . Un jābūt apdalītam ar prātu , lai ticētu , ka brūnais mēris bija sliktāks par sarkano mēri .

 21. AIZLIEGT!

 22. Ko nu aizliegsi, ja tādas krāsas ir arī Alsungas sievu lakatos?

 23. Var jau arī personiski un fiziski vērsties pret izdzimteņiem ar georgija lupatām.

 24. Ko rietumu civilizācija ,t.s. Latvija var likt pretī Georga lentītei,?Vai homoseksuālistu praida varavīkšņu karogu? Georga lentīte ir Krievijas impērijas atjaunošanas simbols.Kāds ir Latvijas pastāvēšanas īstenais simbols?Vai tas ir veiksmes stāsts par ko visi smejas?

  • Nav tas Krievijas impērijas atjaunošanas simbols.Nejauksim dažādas lietas.

  • Rietumucivilizācija pretīm tev tik mīļajam kolorado liek demokrātijas , humānisma un līdzcietības idejas . Bet tev to nesprast .

 25. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  Ko tik vien neizdarīsi. lai piepildītu trubu, partiju nopirki, zicprezidentiņu ieliki, plintes ieslēdzi. Tikai pēc tam tu būsi vajadzīgs? Būs jau lielāki un varenāki trubas saimnieki …

 26. Normāli cilvēki nestaigā pa ielām ar degradējušas padomju surogātnācijas lentītēm.

  • Latvija ir demokrātiskā valsts! Var katrs staigāt ar tādām lantām, kādas patīk! Neskaties uz lentu, skaties uz cilvēku darbiem! Man nepatīk sarkanbaltsarkanā… Nu un?

   • Tev nemaz tas nebija jāsaka,mēs jau sen to bijām pamanījuši.Taču tu ļoti vienkārši vari izvairīties no tām sarkanbaltsarkanajām ,vienkārši pabraucot pāris simt kilometrus uz austrumiem,kamēr mums no jūsu kolorādo bantēm nav kur likties.Tāpēc mēs arī negribam ,ka ar tām dižojas tie,kuriem derdzas mūsu valsts kā tāda,īpaši pēc tam ,kad Kremļa ideologi to ir izsludinājuši par impērijas atjaunošanas simbolu.

  • Tieši tā.Tādā veidā mēs redzam ,cik daudz Latvijai nelojālu cilvēku.Par to kanālā “Doždj” labi pateica maskavietes,bet mūsu krieviem (lielai daļai) tas nepielec. Ne jau visi vienādi attīstās.

 27. Šo kolorado lentīti derētu tagad nēsāt arī mūsu varnešiem , kuri visu to ir pieļāvuši …. ventspils hūte noteikti būs starp kolorado vabolēm ….

 28. Ne jau lentītē vaina, bet jāveic deokupācija!!!Bet ja valstī pastāv “vilku integrācijas aitu barā”politika, tad arī šis raksts ir kaķim zem astes. Kurš spēs kontrolēt un apkarot šo aizliegumu?

Draugiem Facebook Twitter Google+