×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Gerharda piedāvājums koalīcijai par cietu (5)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Kaspars Gerhards

Valdību veidojošo partiju pārstāvji vakar koalīcijas sēdē tika iepazīstināti ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajiem priekšlikumiem novadu reformai. Koalīcija vienojusies, ka līdz novembra beigām partijas iesniegs savus priekšlikumus.

Savukārt reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) turpinās sarunas ar pašvaldību organizācijām. Nākamnedēļ viņš ieplānojis tikties ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, bet šonedēļ, 20. novembrī, viedokli par reformu grasās paust Pierīgas pašvaldību apvienība.

Lai izvērtētu VARAM piedāvātos administratīvi teritoriālās reformas variantus, koalīcija izveidojusi īpašu darba grupu, kurā strādā visu valdošo partiju Saeimas frakciju pārstāvji, kā arī pašvaldību cilvēki. Līdz šim gan viņiem nav izdevies vienoties, un nekas neliecina, ka līdz novembra beigām izdosies panākt kopsaucēju. “Tad jau ticamāk, ka mums pēc budžeta pieņemšanas būs jauna koalīcija un šis jautājums vairs nebūs aktuāls,” pravietiski jokoja kāds sarunu dalībnieks.

“Vienotība” būtu gatava atbalstīt stingrāku nostāju. “Mūsu pozīcija ir iet uz spēcīgām pirmā līmeņa pašvaldībām. Tas nozīmē, ka skaits būtu jāpārskata, izvērtējot, cik pašreizējās administratīvās vienības spējīgas veikt savas funkcijas,” teica Saeimas deputāts, kādreizējais Tukuma mērs Juris Šulcs (“Vienotība”).

Savukārt ZZS nav gatava tik lielām pārmaiņām. “Esam vērtējuši VARAM piedāvājumu gan frakcijā, gan ar saviem pašvaldību cilvēkiem. Kopējais vērtējums ir ļoti skeptisks, taču vispirms vēlamies sagaidīt, kā noslēgsies ministra Gerharda konsultācijas ar pašvaldībām,” teica Māris Kučinskis (ZZS). Tomēr gan “Vienotība”, gan ZZS ir vienisprātis, ka reformai jānotiek brīvprātīgi, pēc pašvaldību piekrišanas. Tāpat visas frakcijas piekrīt, ka pašreizējais teritoriālais iedalījums nav veiksmīgs.

Kā jau ziņots, VARAM piedāvā divus administratīvi teritoriālās reformas variantus. Viens paredz samazināt pašvaldību skaitu, izveidojot 49 novadus un deviņas republikas pilsētas. Otrs piedāvā saglabāt esošo administratīvo iedalījumu, bet stiprināt pašvaldību sadarbību, izveidojot 29 sadarbības teritorijas ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kabata tukša…? Esošā reforma ir “0 kommā štrunts”. Vēl vajag pasliktināt tautas stāvokli? Par cik grašiem?

  2. Gerhardam butu vispar japamet savs amats,sirdsapzinja cilveku nemaz nemoka

  3. Ja Gerhards domā valsta pārvaldes aparātu padarīt efektivaku un lētāku, tad tas ir tikai apsveicams. Kāpēc Latvijā ir 1,5 reizes vairāk skolotāju nekā attīstītās zemēs, bet Latvijas diplomam ir tualetes papīra vērtība Anglijā? Kāpēc daudzas pašvaldības dzīvo uz citu pašvaldību rēķina? Faktiski ZZS atbalsta korupciju pašvaldībās

  4. Poļeznijs duraks vingrinās aritmētikā…

  5. Ka tik dabūtu valsts varu tālāk no laukiem . Kam tas izdevīgi? Kas pasūtīja? Ja kaut ko dara , tad parastri meklē, kam tas izdevīgi pat pašam tieši nezinot ( vai zinot).

Draugiem Facebook Twitter Google+