Dabā

Gerhards Latvijas vārdā paraksta vēsturisko Parīzes nolīgumu klimata pārmaiņu ierobežošanai1

Foto – LETA/EPA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) šodien Ņujorkā Latvijas vārdā parakstīja Parīzes nolīgumu par klimata pārmaiņu ierobežošanu, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Kristīne Kļaveniece.

Parīzes nolīgums tiek uzskatīts par līdz šim nozīmīgāko starptautisko vienošanos klimata pārmaiņu ierobežošanai, uzsver VARAM. Nolīgums ar 195 valstu vienbalsīgu lēmumu tika apstiprināts 2015.gada nogalē ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām ietvaros. Lai samazinātu papildu emisiju, Parīzes nolīgums nosaka mērķus arī saistībā ar pielāgošanos klimata pārmaiņām un investīciju novirzi oglekļa mazietilpīgā attīstībā periodā pēc 2020.gada.

“Esam apņēmības pilni sniegt Latvijas ieguldījumu, lai būtiski ierobežotu klimata pārmaiņu radīto ietekmi. Esmu pārliecināts, ka kopā mēs šos mērķus arī sasniegsim,” norādīja Gerhards.

Parīzes nolīguma ietvaros valstis apņemas īstenot nacionāli noteiktos mērķus siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai. Eiropas Savienības dalībvalstis ir apņēmušās samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par vismaz 40% līdz 2030.gadam salīdzinājumā ar 1990.gadu.

Lai sekmētu Parīzes nolīguma mērķu izpildi, Latvija pašlaik gatavo Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības stratēģiju 2050.gadam, kā arī Latvijas pielāgošanās stratēģiju klimata pārmaiņām.

LA.lv