×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Gerhards: Pašvaldībai jāaizstāv cilvēki, nevis teritorija (6)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Arī pēc pašvaldību tālākas apvienošanās ieceru apturēšanas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) neliekas mierā un funktierē, kā pašvaldības optimizēt. Vai sadarbības teritorijas starp pašvaldībām tiks izveidotas ar varu? Kādas reģionālās politikas sviras ir ministra rokās un kā tās tiks pielietotas, ministrs sarunā “Latvijas Avīzei”.

– Vai tagad ar pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas pretinieku ZZS nākšanu pie varas jūsu iecerētā novadu tālākā apvienošanās ir nobremzējusies?

Kaspars Gerhards: – Pēc ES prezidentūras pagājušā gada rudenī ar koalīcijas partneriem (padomē un darba grupā) piedāvājām divus variantus. Pirmais. Juridiski nodalīt spēcīgākus novadus, kas atbilst kritērijiem un kas kompetences robežās spēj sniegt veselības, izglītības, transporta, drošības un citus pakalpojumus. Īsāk sakot, kur vidusskola, tur novads. Šajā variantā novadu skaits būtu no 40 līdz 50. Otrs variants – sadarbības teritorijas. Galvenais uzdevums paliek tāds pats – nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus, bet pašvaldības netiktu apvienotas juridiski, taču tiktu nodrošināts, ka tās sadarbojas vai brīvprātīgi apvienojas.

– Jaunā valdība pirmo priekšlikumu vairs neizskata?

– Koalīcija izveidoja darba grupu, kurā ZZS pārstāvēja Māris Kučinskis. Pēdējā tās sanāksmē 1. decembrī ieteica attīstīt otro variantu par sadarbības teritorijām, kas arī tika ierakstīts valdības deklarācijā. Man ir gandarījums, ka ministrijas iesāktais darbs nav palicis pusceļā.

– Vai šis pirmais variants bija jūsu paša izauklēts vai arī, kā dažas mēles saka priekšā, to piespēlēja “Vienotība”, lai nosistu Nacionālās apvienības reitingus laucinieku acīs?

– Nu, “Vienotībai” bija savi plāni. Atgādināšu, ka iepriekšējā reforma pēc būtības nav pabeigta. Kad pašreizējo likumu 2008. gada decembrī pieņēma, tajā pašā valdības mapītē bija lēmums par Eiropas Komisijas un Starptautiskā valūtas fonda palīdzību. Jau tad administratīvi teritoriālā reforma bija paredzēta divos posmos.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Nagi niez, nevar un nevar likties mierā.

 2. Žēl lasītā iztērētā laika – muļķis, piedodiet!

 3. Ja nebūtu cilvēki tā aizstāvējuši 2010.gadā teritoriju (Daugavu),tad būtu mums tagad lieliska kuģošana no Baltijas jūras līdz pat Kaspijas jūrai!

 4. Paaugstinot PVN pārtikai,kā Gerhards rosināja jau 2008.gadā?!

 5. Gerhards: Pašvaldībai jāaizstāv cilvēki, nevis teritorija-nu ģēnija tas cilvēks! Kā agrāk to nepamanījām.Laikam,ka tāpēc,ka ieziemiešu tik maz palicis,ka varam ieraudzīt ministru.

  • Viss pa vecam.
   Latviju sakārtot nespējam, tāpēc vienīgā iedzīvotāju aizsardzības metode ir – veicināt to pārcelšanu uz sakārtotajām ES teritorijām.
   Nu, nacionāli domājoša pieeja!

Draugiem Facebook Twitter Google+