×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. maijs, 2016
Drukāt

Gerhards: Rīgas dome cer, ka valsts tās vietā atrisinās visus attīstības jautājumus (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas dome (RD) acīmredzot cer, ka valsts uzņemsies un atrisinās tās vietā visus attīstības jautājumus – uzbūvēs stadionus, muzejus -, bet paši piedalīsies tikai lentīšu griešanā, sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Viņš atzina, ka RD ir nozīmīgs VARAM sadarbības partneris. Vienlaikus sadarbības rādītājus var raksturot dažādi, piemēram, nav saskaņoti apmēram 30 domes saistošo noteikumu projekti, taču tajā pašā laikā daudzi ir tikuši saskaņoti. “Dažkārt varbūt ir atšķirīga izpratne par jautājumiem, bet tajā pašā laikā ir vesela virkne lietu, kuras varam kopā risināt,” sacīja Gerhards.

Gerhards arī norādīja, ka Rīga savu budžeta veidošanas procesu vairāk vērš uz to, lai risinātu sociālas problēmas, bet mazāk pilsētas attīstības jautājumiem – piemēram, transporta jautājumiem vai uzņēmējdarbības piesaistei.

“Ja skatāmies, kā citas pašvaldības risina, piemēram, kultūras, sporta jautājumus, redzam, ka tās pārsvarā tērē savus līdzekļus, savukārt Rīga acīmredzot cer, ka valsts uzņemsies un atrisinās viņu vietā visus jautājumus – uzbūvēs stadionus, muzejus. Izskatās, ka viņi grib piedalīties tikai lentīšu griešanā, nevis reālajā darbā. Diskusijas kļūst arvien asākas, un citas pašvaldības pamatoti uzdod jautājumus, kāpēc valsts resursi tiek tērēti Rīgas vajadzību attīstīšanai, kāpēc, piemēram, Liepājā muzeju būvēja pilsēta, nevis valsts, kāpēc mūzikas skolas citur būvē pilsētas, bet Rīgā par valsts naudu, lai gan to lielākoties izmanto tieši Rīgas iedzīvotāji. Varbūt tad jādod nauda, lai cilvēki no Jēkabpils, Rēzeknes, Liepājas var aizbraukt uz šo muzeju, nevis dot naudu vienkārši Rīgai?” pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. risinātājs risinātājam risinātājs Atbildēt

    Rīgas dome – jums ir problēmas? Tās atrisinās Ausek… tfu tu; Gerhards!! Problēmu ar iebuktēto dievlūdzēju taču atrisināja …

  2. tā tomēr ir Rīga

  3. Varbūt vajag paskatīties, kam kultūras un izglītības departaments tērē līdzekļus. Kādiem projektiem piešķir finansējumu. Vai nevajag beidzot to kultūras pārvaldes perēkli paretināt, kas iesēdušies siltajos krēslos un sēž gadu desmitiem. Kāda atdeve ir kultūras namiem kā tādiem? Ja kolektīvi paši neizrādīs iniciatīvu, tad nekas nenotiks. Preilenes tik sēž, dzer kafiju un skatās lai pašām nebūtu nekas jādara. Piecos pa durvīm ārā, sestdien, svētdien slēgts.

  4. Varbūt Mežaparka estrādi varētu atjaunot valsts, varbūt Salu tiltu un vēl šo to vajadzētu atjaunot valstij, varbūt Valsts mākslas muzejs bija jāatjauno valstij. Un tā varētu turpināt vēl un vēl.

Draugiem Facebook Twitter Google+