Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
11. februāris, 2015
Drukāt

Gerhards: Rīgas pašvaldības budžeta deficīts nav draudīgs, taču gadiem trūkst attīstības

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Rīgas pašvaldības budžets nav draudīgs, taču gadiem trūkst budžetā vīzijas par attīstību, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” izteicās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

“Budžeta deficīts Rīgas domei ir liels, taču tas nav draudīgs. Ir pašvaldības ar daudz lielākiem budžeta deficītiem,” atzīmēja Gerhards.

Viņš norādīja, ka vēsturiski Rīgas domei ir budžetā izveidots uzkrājums. “Protams, budžets ir dzīvotspējīgs. Atbilstoši likumdošanai pašvaldības nekur citur nevar aizņemties kā Valsts kasē, tā kā ir šī valsts uzraudzība, vai viņiem pietiks naudas, ko atdot,” piebilda ministrs.

Taču viņš uzsvēra, ka budžeta trūkts attīstības. “Rīgas domes budžets pēdējos gados ir pazaudējis jebkādu virzību uz attīstību, tas dzīvo tikai uz dotēšanu, noēšanu, sociālo funkciju veikšanu,” atzina Gerhards.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome janvāra beigās apstiprināja pašvaldības šā gada budžetu, kas paredz deficītu 55,568 miljonu eiro apmērā.

Kopējie pašvaldības budžeta ieņēmumi 2015.gadā plānoti 742,56 miljonu eiro apmērā, bet kopējie izdevumi – 798,128 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+