×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Gerhards uzdod Ušakovam vērtēt RS valdes locekļu atbildību par tarifu celšanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

SIA "Rīgas satiksme" maršruta autobusi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) pagājušās nedēļas nogalē nosūtījis vēstuli Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S), uzdodot nekavējoties izvērtēt pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” valdes locekļu atbildību saistībā ar sabiedriskā transporta tarifu paaugstināšanu pašvaldībā.

Ministra preses sekretārs Arnis Zacmanis pavēstīja, ka ministrs šādu vēstuli Rīgas mēram nosūtījis, pamatojoties uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā “Sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu noteikšana Rīgas pašvaldības sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Rīgas satiksme”” konstatētajiem pārkāpumiem. Mēram par izvērtēšanas rezultātiem ir jāziņo ministrijai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pērn decembrī saņēmusi vēstuli no Valsts kontroles, kurā minēts, ka Rīgas pašvaldība tā arī nav izvērtējusi personu atbildību par Valsts kontroles pagājušā gada maijā publiskotajā revīzijas ziņojumā norādītajiem pārkāpumiem saistībā ar sabiedriskā transporta tarifu noteikšanu.

Saskaņā ar vēstulē Valsts kontrolei minēto Rīgas dome esot pieņēmusi zināšanai kapitālsabiedrības paskaidrojumus un Rīgas domes Satiksmes departamenta vēstuli par Valsts kontroles konstatētajiem pārkāpumiem, bet nav izvērtējusi valdes locekļu atbildību. Ministrs vērš uzmanību, ka saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu Rīgas domei kā “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājai ir pienākums izvērtēt tās valdes locekļu atbildību.

Ušakovs apliecināja, ka vēstuli ir saņēmis un atbildi sniegs. Tomēr, komentējot Valsts kontroles revīzijas ziņojumu, Rīgas mērs uzsvēra, ka tajā nekas neesot minēts par pārkāpumiem vai iztrūkumiem, līdz ar to viņam nav pamata apšaubīt “Rīgas satiksmes” valdes locekļu darba kvalitāti.

Ušakovs arī sacīja, ka viņam nav nekāda pamata apšaubīt uzņēmuma aprēķināto viena brauciena pašizmaksu – 1,20 eiro apmērā pašizmaksa tika aprēķināta 2013.gadā un 1,175 eiro apmērā – šogad, tātad izmaksu aprēķins ir līdzvērtīgs. Turklāt aprēķini veikti atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole pērn veica operatīvo revīziju pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”, reaģējot uz tarifu paaugstināšanu sabiedriskajā transportā. Revidenti secinājuši, ka uzņēmuma veiktās sabiedriskā transporta pasažieru skaita prognozes ir apšaubāmas, pasažieru uzskaite ir nepilnīga un uz sabiedriskā transporta izdevumiem attiecināti arī tēriņi, kam nav saistības ar šo jomu un kas ir nelietderīgi, tāpēc uzņēmuma aprēķinātais tarifs, 1,20 eiro, ir nepamatoti paaugstināts.

Revīzijas mērķis bija noteikt, vai plānotais tarifs – 1,20 eiro – aprēķināts atbilstoši normatīviem. Valsts kontroles revīzija notika laika posmā no 2014.gada 6.janvāra līdz 30.aprīlim.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu izlaidushies tur ir , kaa RD , taa RS pilbiings aarpraac …

  2. latvietis parastais Atbildēt

    ministrs neapstrīd pašu biļešu cenu, bet mēģina iebiedet valdes locekļus ar draudiem par atbildibu.

Draugiem Facebook Twitter Google+