×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Gerijam Gliteram piespriests 16 gadu cietumsods

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Kādreizējai britu glemroka zvaigznei Gerijam Gliteram piektdien piespriests 16 gadu cietumsods par trīs nepilngadīgu meiteņu seksuālu izmantošanu laikā no 1975. līdz 1980. gadam.

70 gadus vecais Gliters, īstajā vārdā Pols Gads, tika atzīts par vainīgu vienā izvarošanas mēģinājumā, četros nepiedienīgas uzvedības gadījumos un seksuālās attiecībās ar meiteni, kas bija jaunāka par 13 gadiem.

Noziegumi pastrādāti pret trim meitenēm, no kurām viena bija 16 gadus veca, bet pārējās divas bija 13 gadu vecumā.

Tiesnesis Alisteirs Makrīts sacīja, ka neesot “nekādu vērā ņemamu pierādījumu”, ka Gliters nožēlo izdarīto un vēlas izpirkt vainu.

Bijušais mūziķis neizrādīja nekādas emocijas, pametot apsūdzēto solu pēc sprieduma nolasīšanas.

Makrīts norādīja, ka Glitera noziegumi esot atstājuši paliekošu iespaidu uz upuriem. “Tu viņām atstāji īstu un paliekošu traumu, turklāt darīji to tikai tāpēc, lai gūtu seksuālu apmierinājumu,” sacīja tiesnesis.

70 gadus vecais Gliters bija viens no pazīstamākajiem glemroka mūziķiem. 70.gadu sākumā pieguļošos kombinezonos un platformas apavos tērptais dziedātājs kļuva slavens ar hitu “Rock and Roll”.

2012. gada oktobrī sākās raidorganizācijas BBC bijušās šovu zvaigznes Džimija Sevila tiesāšana par dzimumnoziegumiem pret bērniem. Liecībās izskanēja informācija par vairākiem citiem britu izklaides industrijas darboņiem, kam piedēvēti līdzīgi noziegumi.

Gliters bija pirmais cilvēks, kas tika arestēts pēc plašākas izmeklēšanas sākšanas.

Kopumā policijas operācija “Yewtree” (“Īves koks”) vainagojusies ar 17 cilvēku aizturēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+