×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Ģertrūdes ielas teātris vedīs izrādi “Leģionāri” uz “Gogolfest”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ģertrūdes ielas teātris ar izrādi “Leģionāri. Diskusija ar kaušanos” 25. septembrī piedalīsies 9. starptautiskajā laikmetīgās mākslas festivālā “Gogolfest”, kas norisināsies Ukrainas pilsētā Kijevā, informēja Ģertrūdes ielas teātrī.

Izrāde “Leģionāri. Diskusija ar kaušanos” septembrī atzīmēja piecu gadu jubileju un Kijevā tiks spēlēta 65.reizi.

Aktieris Karls Alms klāsta, ka viņam personīgi piedāvājums piedalīties šajā festivālā ir ļoti interesants un svarīgs. “Uzstāties valstī, kas šobrīd ir vieta notikumu sākumam, kas, iespējams, izmainīs vēsturi. Vietā, kurai pievērsta starptautiska uzmanība. Vietā, kura cīnās ar savu pagātni un savu vēsturi tieši šobrīd,” uzsver aktieris.

“Gogolfest” ir vienīgais starpdisciplinārais mūsdienu mākslas festivāls Ukrainā, kas par savu misiju uzskata starptautiskās sadarbības veicināšanu starp Ukrainas un ārzemju māksliniekiem, tādā veidā iepazīstinot Ukrainas skatītājus ar spilgtākajiem vietējo un ārvalstu laikmetīgās mākslas darbiem. Festivāla mērķis ir radīt Ukrainas sabiedrības attīstībai un kultūras dzīves izmaiņām nepieciešamo kritisko masu, izveidojot atvērtu, multikulturālu, izglītojošo vidi. Par norises vietu festivāla rīkotāji izvēlas vēl neapgūtas, industriālas telpas, kas, piepildītas ar mākslas saturu, ļauj no jauna radoši paskatīties uz pilsētas pagātnes mantojumu.

Festivāls “Gogolfest” dibināts 2007. gadā. Tā izveidotāja Vlada Troicka iecere bija radīt festivālu kā polifoniskas, multikulturālas laikmetīgās mākslas svinības. Troickis ir laikmetīgā mākslas centra “DAKH” prezidents un mākslinieciskais vadītājs, grupas “DakhaBrakha” un muzikālās un teātra apvienības “Dakh Daughters” dibinātājs, producents un direktors, kā arī vairāku Ukrainas un ārvalstu mākslas projektu autors un direktors.

Šogad festivāla atrašanās vieta ir “Art-Zavod Platforma”, kas sākotnēji bijusi tekstila rūpnīca, bet pašlaik kļuvusi par vienu no aktīvākajiem mākslas centriem Ukrainā. Festivāls norisinās no 15.septembra līdz 25.septembrim. Izrāde “Leģionāri. Diskusija ar kaušanos” tiks spēlēta kā festivāla noslēdzošā izrāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+