Laukos
Dārzeņi un augļi

“Getliņos” nogatavojusies pirmā gurķu raža0

Gurķu siltumnīcas Getliņi Eko kompleksā. Foto LETA

Baltijas lielākā sadzīves atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekotājs “Getliņi EKO” šonedēļ pirmo reizi uzņēmuma vēsturē sāk piedāvāt tirdzniecībā uzņēmuma siltumnīcā audzētus gurķus.

Uzņēmuma agronoms audzēšanai ir izvēlējies garo gurķu šķirni. Pagaidām tie ir pieejami uzņēmuma veikalā, kur gurķu cena – 1,50 eiro par vienu kilogramu.

Drīzumā uzņēmums plāno sākt arī gurķu mazsālīšanu un fasēšanu.

Gurķu audzēšana ir “Getliņu” jaunais plāns lauksaimniecības virziena attīstībā, kas papildina veiksmīgo tomātu audzēšanu. Gurķu audzēšana notiek nesen atklātajā 3.siltumnīcas kārtā, kas ir izveidota kā augsti tehnoloģiska gurķu audzēšanai piemērota siltumnīca. Tajā ir izmantots led apgaismojums un siltumnīca ir pirmā šada veida siltumnīca pasaulē, kur gurķu audzēšanai tiek izmantots full-led apgaismojums.

Siltumnīca ir 0,3 hektārus plaša, piemērota gurķu intensīvai audzēšanai ziemā, izmantojot apgaismojumu un rekuperācijas iekārtas. Gurķu stādu izvēlē un audzēšanā “Getliņi EKO” cieši sadarbojas ar eksperimentālajām siltumnīcām, kuras attīsta uzņēmums PHILIPS, lai izceltu tās gurķu sugas, kuras ir piemērotas audzēšanai ziemā.

“Getliņi Eko” dibināti 1997.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 5 995 269 eiro. Uzņēmums pieder Stopiņu novada domei (2,08%) un Rīgas domei (97,92%).

LA.lv