×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

“Getliņu” siltumnīcā audzētās zemenes izsolīs vairumtirgotājiem

Foto - LETAFoto - LETA

Atkritumu apsaimniekotāja “Getliņi Eko” siltumnīcā izaudzēto pirmo zemeņu ražu piektdien plānots pārdot izsolē vairumtirgotājiem, ar kuru starpniecību zemenes nonāks veikalu plauktos, biznesa portālam “Nozare.lv” teica “Getliņi Eko” valdes locekle Aija Breikša.

Viņa skaidroja, ka “Getliņi Eko” pieņēmuši šādu lēmumu tāpēc, ka veikaliem attiecībā uz produktu iegādi esot stingra politika, kas paredz, ka to daļu no iepirktās produkcijas, kas nav pārdota, produktu piedāvātājam esot jāņem atpakaļ. “Tas nozīmētu, ka, piemēram, ja “Getliņi” pārdod kādam veikalam konkrētu apjomu, kas netiek pilnībā pārdots, mums būtu jābrauc uz veikalu un jāpieņem nepārdotās preces apjoms atpakaļ. Savukārt vairumtirgotāji ar šādu problēmu varētu arī nesaskarties, jo viņiem tomēr jau ir iestrādāta piegādes sistēma,” teica Breikša.

Runājot par zemeņu cenu, “Getliņi Eko” valdes locekle norādīja, ka to nosaka tirgus. Piemēram, ja patlaban veikalos esošās zemenes no Spānijas maksā astoņus latus par kilogramu, skaidrs, ka vietējās izcelsmes zemenes par augstāku cenu nepirks. Lai arī patlaban zemeņu pārdošanas cenu grūti prognozēt, tomēr Breikša minēja, ka tā varētu būt seši līdz astoņi lati par kilogramu.

Pirmā zemeņu izsole plānota piektdien. Izsolē piedalīsies tie vairumtirgotāji, ar kuriem “Getliņi Eko” jau ir izveidota sadarbība. Kā atzīmēja Breikša, vairumtirgotājiem jau no paša rīta līdz plkst.12 būs iespēja elektroniski iesūtīt savu cenas piedāvājumu par vienu “Getliņi Eko” izaudzēto zemeņu kilogramu. Pirmajā izsolē plānots piedāvāt vienu ceturto daļu jeb aptuveni 63 kilogramus no izaudzētās zemeņu ražas. Kopumā izaudzēti aptuveni 250 kilogrami. Plānots, ka arī nākamās izsoles notiks piektdienās.

Zemenes tirgos 200 gramu plastmasas iepakojumos ar vāciņu, uz kura noteikti būšot “Getliņi Eko” etiķete, teica uzņēmuma valdes locekle.

Kā ziņots, siltumnīcā tuvākajās dienās nogatavosies 800 podiņos iestādītās zemenes. Katrā no podiņiem iestādīti divi zemeņu šķirnes “Florin” stādi. Zemeņu šķirne ir īpaši izturīga pret lielu karstumu, un to piegādāja Holandes zemeņu selekcionāri. Šķirne tiek uzskatīta par mūsdienīgu selekcionētu zemeņu šķirni, kuras ogas ir saldas un lielas.

“Getliņi Eko” siltumnīcu atklāja pērn augustā un tajā 3625 kvadrātmetru platībā līdzās zemenēm tiek audzēti lielaugļu oranžie tomāti un nokarenie ziedi podiņos. Jau ziņots, ka Rīgas domei un Stopiņu novadam piederošais atkritumu poligons “Getliņi Eko” turpina izvērst ar atkritumu apsaimniekošanu tieši nesaistīto darbību. “Getliņi” jau kļuvuši slaveni ar oranžo tomātu audzēšanu siltumnīcās, tiek audzētas arī puķes, bet vasarā kā dabīgie “zālespļāvēji” poligonā tiek izmantotas aitas.

SIA “Getliņi Eko” apgrozījums pagājušajā gadā sasniedzis 7,53 miljonus latu. Tas ir par 11,6% vairāk nekā 2010.gadā, kad kompānijas apgrozījums bija 6,74 miljoni latu. “Getliņu Eko” peļņa sarukusi par 19,4% – no 989 003 latiem 2010.gadā līdz 797 170 latiem 2011.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+