×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

“Getliņu” zemenes būs nopērkamas pirms Ziemassvētkiem

Foto - LETAFoto - LETA

Atkritumu apsaimniekotājs SIA “Getliņi Eko” uzņēmuma siltumnīcās šajās dienā ir iestādījis 800 podiņu zemeņu, kuru raža plānota ap Ziemassvētku laiku, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Getliņu Eko” pārstāve Linda Vītola-Barānova.

Katrā no podiņiem iestādīti divi zemeņu šķirnes “Florin” stādi. Zemeņu šķirne ir īpaši izturīga pret lielu karstumu, un to piegādāja Holandes zemeņu selekcionāri. Šķirne tiek uzskatīta par mūsdienīgu selekcionētu zemeņu šķirni, kuras ogas ir saldas un lielas.

“Pircēji podiņus varēs iegādāties uz vietas pirms Ziemassvētkiem, sākot jau no novembra nogales. Savukārt vasarā zemeņu stādus var pārstādīt dārzos. Zemeņu cenu šobrīd neminēsim, par to varēsim spriest, kad redzēsim, kā tās attīstās,” atzina uzņēmuma agronoms Guntars Strauts.

Kā ziņots, “Getliņi EKO” siltumnīcu atklāja pērn augustā, un tajā 3625 kvadrātmetru platībā līdzās zemenēm tiek audzēti lielaugļu oranžie tomāti un nokarenie ziedi podiņos. Tuvākā nākotnē “Getliņi EKO” plāno paplašināt siltumnīcu piedāvājumu, uzbūvējot otru, lielāku siltumnīcu. Jaunās siltumnīcas platība būs aptuveni 7300 kvadrātmetri.

Jau ziņots, ka Rīgas domei un Stopiņu novadam piederošais atkritumu poligons “Getliņi eko” turpina izvērst ar atkritumu apsaimniekošanu tieši nesaistīto darbību.

“Getliņi” jau kļuvuši slaveni ar oranžo tomātu audzēšanu siltumnīcās, kas nopērkami daudzos Latvijas lielveikalos, tiek audzētas arī puķes, bet vasarā kā dabīgie “zālespļāvēji” poligonā tiek izmantotas aitas. Nedaudz tālākā perspektīvā plānots audzēt arī zivis.

Kā ziņots, SIA “Getliņi Eko” apgrozījums pagājušajā gadā sasniedzis 7,53 miljonus latu. Tas ir par 11,6% vairāk nekā 2010.gadā, kad kompānijas apgrozījums bija 6,74 miljoni latu.

“Getliņu Eko” peļņa sarukusi par 19,4% – no 989 003 latiem 2010.gadā līdz 797 170 latiem 2011.gadā.

SIA “Getliņi Eko” nodarbojas ar atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 4 213 505 lati. Rīgas pilsētas pašvaldībai pieder 97,92% “Getliņu Eko” kapitāla daļu, bet Stopiņu pagasta padomei – 2,08% kapitāla daļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+