Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
23. augusts, 2013
Drukāt

Ģikšu pagastā izveidota pensionāru biedrība

Aze_KM_15

Pirms pusgada Amatas novada Ģikšu pagastā četrpadsmit pensionāri sanāca kopā, lai izveidotu savu pensionāru biedrību “Dzīvesprieks”. Šajā laikā seniori tikuši galā ar dokumentu kārtošanu, guvuši pirmo pieredzi un trīskāršojuši biedru skaitu.

Palīdz attīstības fonds

Jau vairākus gadus Amatas novadā darbojas attīstības fonds, kura mērķis ir veicināt sociālās, ekonomiskās un kultūras vides attīstību, iesaistot un apvienojot vietējo sabiedrību. Vadītāja Anita Bukovska, ieradusies uz senioru deju kopas “Jestrās omes” mēģinājumu un ierosinājusi: “Nu ko, meitenes, rakstīsim projektu?” Tā pensionāru biedrības pirmsākumus atceras tās valdes priekšsēdētāja Dace Āze (71, attēlā ar mazmeitu Dagniju). Viņa atklāti atzīst, ka liels stimuls bijusi iespēja iegūt Eiropas Savienības līdzfinansējumu senioru aktivitātēm – rokdarbu un nūjošanas nodarbībām, kultūras pasākumiem, ekskursijām. Lai pagasta pensionāri varētu iesniegt savu projektu, bija jādibina biedrība.

“Anita bija sagatavojusi statūtu paraugus un citus dokumentus. Viņai ar to jau ir liela pieredze. Varu novēlēt visiem, kas veido pensionāru organizāciju, atrast tādu kuratoru, kuram ir pieredze un kuram patīk to darīt,” saka “Dzīvesprieka” vadītāja.

Pirmās sapulces laikā tika ievēlēta valde, noteikts biedru naudas apjoms – pieci lati gadā –, sadalīti pienākumi, piemēram, par kasieri iecelta pensionēta grāmatvede ar lielu pieredzi. Dace Āze uzskata – lai biedrība nebūtu formāla, bet tiešām darbotos, tās vadītājs nedrīkst visu darīt pats. “Biedrībā vajag ņemt tādus cilvēkus, kas spēj darboties. Viena mūsu pensionāre ir kā reaktīvais dzinējs, vienmēr zvana un prasa, vai esmu izdarījusi to vai šito. “Nē, nu tad dari ātrāk!” Tā tiek panākts vidusceļš starp pienākumu un manu slinkumu,” viņa saka.

Pievienot komentāru

Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+