×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Ģimene aizbrauc no Latvijas: ”Bez shēmošanas mazais bizness Latvijā nav iespējams!” (47)

Kadrs no videoKadrs no video

“Esam nonākuši punktā, kad skaidrs ir viens – godīgā ceļā darboties un turpināt savu uzņēmējdarbību mēs nespējam,” tik skarbi sociālajos tīklos raksta kādas mīlīgas ģimenes kafejnīcas saimnieki. Dace un Aigars pirms nepilniem trim gadiem Ādažos atvēra kafejnīcu “Madcafe”, taču nu spiesti biznesu pamest un aizbraukt no Latvijas.

Šorīt aiz letes saimnieko pats īpašnieks Aigars. Tas gan nav nekas neierasts. Abi ar sievu Daci kafejnīcas ikdienas darbā ir ielikuši sevi visu. Vai tā būtu puķu stādīšana arī ne savās dobēs, trotuāru tīrīšana un trušu mājas ierīkošana – vienkārši tāpat, lai garāmejošiem bērniem būtu prieks. Bet nu ģimene to visu pamet un dodas prom.

Ligita Arnicāne, kafejnīcas apmeklētāja:”Es vakar izlasīju ziņu Facebook, ka īpašnieki dodas prom. Tas ir liels zaudējums Ādažiem. Šī bija īpaša vieta, kur satikties, veselīgs ēdiens… Līdzīgu vietu Ādažos nezinu. Bez saimniekiem “Madcafe” vairs nebūs tāda kā līdz šim.”

“Shēmot” negribam

Kāpēc tāds lēmums? Kafejnīcas saimnieks sarunai piekrīt nelabprāt, jo žēloties negrib. Arī aiziet viņš nevis ar rūgtumu vai dusmām, bet priecīgs par iegūto dzīves skolu. Žēl esot tikai tas, ka tā nākusi tik grūti.

Aigars Reblis, kafejnīcas “Madcafe” īpašnieks:”Mazam uzņēmumam Latvijā būt ir neiespējami. Nevis grūti, bet neiespējami. Ir jāshēmo, lai varētu izdzīvot.”

Aigars stāsta, ka viņam nav ne vēlmes, ne līdzekļu maksāt kādam, kas dotu padomus, kā legāli “shēmot”. Mazā biznesa politikai, viņaprāt, būtu jābūt vienkāršai, viegli saprotamai un, galvenais, samaksājamai.

Starta kapitālam Aigars ar sievu pārdeva dzīvokli. Izveidoja sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA), kurā strādā pieci cilvēki, taču, kā pats saka, “shēmot” un algot tos kā mikrouzņēmumus viņš nevēlējās. Centās visu maksāt godīgi, bet tagad ir izveidojies nodokļu parāds.

Apgrozījums kafejnīcai ir neliels – nepilni 90 000 eiro gadā, kas nozīmē, ka dienā ietirgo vien ap 200 eiro. Plāns tagad ir kafejnīcu pārdot, parādus nodzēst un pašiem ar piecus un deviņus gadus vecajiem bērniem doties uz ārzemēm.

Tieši bērni ir galvenais iemesls, kāpēc tomēr nolemts aizbraukt. Abiem nepatīk Latvijas izglītības sistēma, tāpēc pie skolām sevi “nepiesies”. Mācīsies attālināti un, kas zina, varbūt kādudien atgriezīsies Latvijā ar jau vēl citu dzīves pieredzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Finansējuma piesaiste kā iespēja attīstīties cityfinances.lv

 2. Aizbraukt vajadzētu nevis mazajiem uzņēmējiem,bet gan tiem ,kuri grib iznīdēt mikrouzņēmumus Latvijā,lai netraucē latviešu uzņēmējiem strādāt savā zemē,lai beidz iznīdēt latviešu tautu apkraujot ar neprognozējamiem nodokļiem. Radiet iespēju radīt jaunus uzņēmumus vietējiem darboties gibošiem unvarošiem jauniem,zņēmģiem ļaudīm,nevis smacējiet tosar milzīgiem un neprognozējamiem nodokļiem,be ļaujet godīgi stādāt un vairot tutas labklājību! Ja uz to neeatgatavi,lūdzu,pametiet šo valsti un ļaujiet vadīt valsti cilēkiem,kuiem pirmām kātām rūp tautas labums, un tikai pēc tam savs personīgais,savu kabatu piepildīšana. Kamēr tā nenotiks,tiieman,latvija kļūs arvien tukšāka un abadzīgāka!

 3. Zinu šo kafejnīcu. Ādažos Gaujas un Pirmās ielas stūrī. Madcafe saucas. Tāda stilīga, var teikt hipsterīga kafejnīca. Bet nu ļoti nu dārga. Pārāk dārga priekš Ādažiem. Kafija 2 eiro, bulciņa arī 2. No šosejas to neviens neredz kā Vanaga ligzdu vai Lido un hesīti Apelsīnā, šosejas malā. Pusdienu piedāvājums vienos vārtos zaudē Podnieku ēdnīcai, kur par 3 eiro var pieēsties tā, ka grūti no galda pieccelties. Madcafe par 4 EUR kafija + bulciņa. Nu var jau vienreiz mēnesi tur iegriezties, bet ne biežāk. Kāds te sakars ar nodokļiem un valsti, ja Ādažos liec cenas kā Vecrīgā?

  • Narvesen kioskā jafija papīra glāzē maksā 1,60 EUR. Ja labā kafejnīcā 2 EUR ir dārgi, nu tad nezinu gan…

  • Alkaholīķi runa nav par šo vienu kafejnīcu, bet par nodokļu līmeni, birokrātiju, pirktspēju un uzņēmējdarbību Latvijā šodien.

 4. Nekādi nespēju saprast tos vecākus, kas gatavi saraustīt savam bērnam identitāti dēļ bagātākas dzīves.
  Tā nav ilgstoša vērtība.
  Es vel saprastu uz noteiktu laiku pastrādāt. Bet tā kā šeit – tā ir dzīšanās pēc mantas, atņemot bērniem piederības sajūtu.

 5. Ja bērni mācīsies ārzemēs, viņi vairs nebūs īsti latvieši ar drošām stiprām saknēm te (skolas draugiem u.tml.) Par svešo izglītību nemaz nerunājot.
  Tieši bērnu skolas gaitu sākumam būtu jābūt punktam, kad atgriezties.
  VAI ES KAUT KO NEPAREIZI SAPROTU?
  Manuprāt bērni, kuri skolā mācas ārzemēs ir zuduši kā izti mūsu tautieši ar stipru identitāti. Skolas laikos taču veidojas visādas emocijas, kas vēlāk izveidojas par nostalģijam, pirmās simpātijas u.tml.
  Es uzskatu, ka šis ir ļoti slikts piemērs un viņi nav īpaši apzinīgi.

  • Zinu, ka nav labi tā runāt, bet,…. uzskatu, ka tas, ka bērni mācīsies Rietumos un tur asimilēsies, nav nekas slikts. Latviešu kvalitāte ir visai viduvēja. Ja latvietis asimilējas krievos, tad tas ir pazeminājums (neliels), bet, ja, piemēram, angļos, vāciešo, skandināvos – tad paaugstinājums (būtisks). Nu,… tās tādas ļoti subjektīvas domas, protams!

 6. Ko jums dos pieredze, ja nodokļus vēl vairāk palielinās, jo pašiem algas arī jāpalielina spiestā kārtā, jo “tāds likums”, kuru neviens nezina, kas ir pieņēmis. bet atcelt nav iespējams, tas ir akmenī iecirsts, kā Dieva 10 baušļi. Visus citus likumus var mainīt kaut katru dienu, kas arī tiek darīts, jo tie attiecas tikai uz tautu. Tauta nav nekas, kāviens viedais kādreiz teica”muļķu tauta, reņģu ēdēji”viņiem nekas nepienākas, tikai vergošana “gudro”labā.

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Nevajag daudz vārdu, lai pateiktu patiesību, BET – pat bezgalīgi daudz vārdu var izrādīties par maz, lai pateiktu patiesību tiem, kas to nevēlas dzirdēt.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): Aptuveni 28.000 uz Īriju emigrējušajiem un pašreiz tur dzīvojošiem latviešiem (”oficiālās” statistikas dati) ik gadu esot “jānomaksā savai dzimtajai valstij vismaz apmēram viens miljons latu nodokļu starpībā”. Šīs valsts pašreizējais “finanšu ministrs” A. Slakteris ( TP / “nasing spešal” ) esot publiski “paudis viedokli”, ka “daudzi mūsu cilvēki, kuri strādā Īrijā, droši vien paši nezina, ka ir palikuši parādā Latvijas valstij”…
  —–
  .
  “Lai “bēgļi” uztur SILES “valsti”!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 13.06.2008., Nr.6. )
  .
  Kas SPIESTI braukt uz svešu valsti,
  Tos MUĻĶU Zemes SILES balsti,
  Grib ‘attārpot’ par miljons latiem,
  No “parādnieku” makiem “platiem”…

  “Lai tie, kas pamet Dzimtās Mājas,
  Un “valsti”, kur var ‘atstiept kājas’,
  Iekš ķešām dziļāk parakājas ~
  Šiem ‘budžet-lādi’ pildīt klājas!
  .
  Lai “bēglis” uztur SILES “valsti”,
  Par to, ka ziemā nenosalsti,
  (Kaut – apkurei ir cenas lielas…)
  Vai – vispār ‘nekūko’ uz ielas!
  .
  Lai aizbraucējs MUMS ‘bleķo ragā’,
  Par to, ka “valstij” = ‘sū#i vagā’,
  Bet SILES rukšķiem = sen ‘pie kājas’,
  CIK “vaukšķu” ‘īros’ meklē mājas!
  .
  Lai tie, kas svešās zemēs ‘spieto’,
  ŠEIT ‘bleķo’ nodokļus, ‘pa cieto’ ~
  Šī “valsts” to “likumīgi” prasīs!!!
  (Un – kontus VID’s ‘pa tīro kasīs’…)
  .
  Tas “emigrantiem” nešķiet lēti?!…
  Bet – š’tādā veidā “motivēti”,
  Tiek “bēgļi” ‘paunoties’ uz mājām!
  (No kurām “vaukšķus” iztrenkājām…)”

  Grib SILES “valsts” no “emigrantiem”,
  Pēc MUĻĶU ZEMES “likumpantiem”,
  ‘Kāst’ miljonus (kas “parāds” esot) ~
  Tas “motivēs” šos mājup ‘desot’?!…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2010. gads): “Papildus līdz šim jau emigrējušajiem Latvijas iedzīvotājiem, vēl gandrīz piektdaļa (19%, jeb aptuveni 400.000) šīs valsts iedzīvotāju ir “oficiāli” atzinuši, ka būtu gatavi pamest šo valsti, galvenokārt politekonomisku iemeslu dēļ”, liecina “Gallup” veiktā aptauja. “Pārsvarā emigrēt vēlētos gados jaunāki cilvēki, kuri ir gan ieinteresēti gan uzlabot savu dzīves līmeni materiālā izpratnē, gan arī vairs naivi necer uz šīs valsts atbildīgu attieksmi pret saviem iedzīvotājiem”, esot secināts aptaujā iegūto datu apkopojumā…
  ——
  Mediju ziņa (2008. gads): “Iepriekšējā gada (2007.) laikā Latvijas iedzīvotāju skaits samazinājies tikai par 10.400 un 2008.gada sākumā Latvijā dzīvoja 2 miljoni 271 tūkstotis cilvēku, bet iedzīvotāju skaita samazinājuma temps 2007.gadā ir bijis salīdzinoši neliels – 0,46%”, liecinot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) funkcionāru apkopotie “demogrāfiskās statistikas” dati. Savukārt, tikai 3 gadu laikā un tikai uz Īriju vien no Latvijas “oficiāli” skaitās emigrējuši ~ 28.000 iedzīvotāju, bet saskaņā ar medijos publiskoto informāciju – jau līdz 2007. gada nogalei šo valsti politekonomisku iemeslu dēļ jau bija pametuši ne mazāk kā 250.000 tās iedzīvotāju…
  ——
  .
  ”No Muļķu Zemes aizbrauc Tauta…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 27.06.2008., Nr.6. )
  .
  No “valsts” mūk bāleliņi projām:
  “Kā muļķi SILEI novergojām,
  Bet rezultātā – “jāauj kājas”,
  Lai CITUR atrastu sev mājas…”

  Ņirdz Muļķu Zemes varas stutes:
  “Lai ‘šļūc pa diegu’ “bauru utes”,
  Kam SILES “valstī” dzīvot grūti ~
  Būs rukšķiem ērtāk ‘rīt un pļūtīt’!
  .
  VĒL piektā daļa ‘laisties’ taisās?
  Par to mums tikai ‘ņirga raisās’:
  Kaut puse emigrēt var, droši ~
  Vienalga – ‘loposimies koši’:
  .
  Kā iepriekš – “pūli” čakarēsim ~
  ‘Pa trekno “shēmas” kombinēsim’,
  Gan “tautas kalpos” ‘laižot muļķi’,
  Gan ‘masmēdekļos’ – trulu ‘duļķi’.
  .
  Kā ierasts – uzspļausim, ar plīkšķi,
  Un ‘sašķiebsim pret grīdu īkšķi’,
  ‘Pa pliko cērpot’ “reņģēdājus”,
  Kas UZTUR ‘siles bradātājus’.
  .
  Joprojām – “baurus” ‘uzmetīsim’:
  Uz SIB-īrijām trimdā dzīsim ~
  Lai svešās zemēs pelna ‘piķi’,
  Ko ‘atslauks’ šīs “valsts” “politiķi”:
  .
  Par “parādniekiem” emigrantus,
  Mēs saucam, ‘piemeklējot’ “pantus”,
  Ko SEV šai “valstī” ‘cepam’ paši ~
  Lai ‘bleķo ragā’, lupatlaši!!!…”

  No Muļķu Zemes aizbrauc Tauta ~
  Tai “brīva” izvēle tiek ļauta:
  Var ‘SILES “valstī” atstiept kājas’,
  Vai – pamest Tēvzemi un Mājas…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 9. “kafejnīcu pārdot, parādus nodzēst”
  Tas pēdējais ir ļoti, ļoti, ļoti LIELA kļūda!!

  • Likumsakarības – tu esi krāpnieks un zaglis un tev dzīve nekad nebūs veiksmīga. Īstermiņā tu domā, ka tu būsi ieguvējs, bet ilgākā laika posmā tu būsi spiests atzīt, ka visas tavas nelaimes ir tavas deģeneratīvās dzīves uztveres dēļ. Pat nemēģini apstrīdēt to, tās ir likumsakarības un tu par to, ka tās darbojās, esi pārliecinājies līdz šim un pārliecināsies arī turpmāk.

 10. Savulaik laukos kaut ko mēģinaju darīt.Sekoja vietējas varas uzbrukums ar draudiem un šantažam.Tie paši ļauži joprojam visos varas līmeņos ir pie varas.Latviešiem šo okupantu atraugu dēļ joprojam burtiski ir jābēg.

 11. Pirms šeit ko komentējat izlasiet kārtīgi šo rakstu, galvenais uzsvars šeit tiek likts uz bērnu nespēju mācīties Latvijā.
  Citāts;
  “Tieši bērni ir galvenais iemesls, kāpēc tomēr nolemts aizbraukt. Abiem nepatīk Latvijas izglītības sistēma, tāpēc pie skolām sevi “nepiesies”. “

  • Nu super-tad jau laipni gaidīti eiropas patrepē!

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

   Un, ari: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

   =======

   Mediju ziņa (2014. gads): “Demogrāfiju veido četras sastāvdaļas – dzimstība, mirstība, imigrācija un emigrācija. Latviju pēdējos gadus katru gadu pamet aptuveni 25.000-30.000 cilvēku. Turklāt oficiālie emigrācijas dati visticamāk neparāda patieso situāciju. Latvijā iebrauc tikai 10.000-15.000 cilvēku, turklāt lielākā daļa ir cittautieši, nevis latvieši. Latvijā ik gadu nomirst par 10.000 cilvēku vairāk nekā piedzimst. Kopā šos datus savelkot, Latvija ik gadus zaudē 25.000-30.000 cilvēku. Tas ir pielīdzināms Valmieras iedzīvotāju skaitam. Tātad katru gadu mēs zaudējam veselu Valmieras pilsētu.” … ( cit.vied.aut. – Jānis Pļaviņš, kustība “Par dzīvību”, viedokļa publikācija 26.12.2014. )
   ——-
   .
   ”Bet statistika – skaita “vaukšķus”…”
   ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 7.05.2008., Nr.6. )
   .
   “Nav tālu laiks, kad šajā “valstī”,
   Vairs paliks tikai ‘SILES balsti’,
   Bars ‘funkcīšu’ un “ķēķa” ‘menti’ ~
   Pie tā tiek “strādāts”, konsekventi!…”
   .
   Gan ‘pensīši’ šeit “noliek ķelli”,
   Gan – pamet Muļķu Zemes elli,
   Tie, kuriem ‘jākaujas ar badu’ ~
   Dilst “genofonds”, ar katru gadu…
   .
   Bet statistika – skaita “vaukšķus” ~
   Gan emigrantu daudzos ‘taukšķus’,
   Gan tos, kas… citos ‘medīblaukos’:
   “Tas “valstij” netraucē ‘grimt taukos’!…”
   .
   Var ‘SILES branža’ berzēt rokas:
   “Pa pirmo!!! ‘Atkritīs’ mums mokas,
   Dēļ “bauru lohiem” ‘fišku šķobīt’!
   (Tāpat – neko tur ‘neizlobīt’…)”

   Lai “treknu punktu pieliktu” ~
   Kāds ‘biedrs’, viebjot šņukuru,
   Rukšķ “mantru” (kaut kur dzirdētu):
   “Nav cilvēku – nav problēmu!…”

   =====

   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [cenzēts]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 12. Jūsu apgrozījums sastāda iepirktās pārdotās preces, un te sākās: Cik autiņus gadā nomainīji, un kādus. Kadas cepeškrāsnis iepirki, kādus traukus,kur pērc preces, no kā. Un te var kārtīgi šmugulēties-nopirkt Bmw X6 par 60 000 eiro, un pārdot par 49 000, un gala rezultātā sanāks iztrūkums peļņā. Tā kā pirms ko te raksti, iesniedz neatkarīgajiem izvērtētājiem pārskatīt savu bugaltēriju, un tad arī redzēsim kapēc Tu savus bērnuss kūdi pret Latvijas valsti, un izglītības sistēmu.

 13. Brauciet tik prom! gan jau atradisiet ar ko noarboties arzemees ja vien ir valoda un zinasanas. es ar esmu jau prom no lV nepilnus 10 gadus. Latvijaa dzivoju stresaa.Tagad nesudzos bet arvien vairaak lasu ne jau labas zinas par Latviju. Par dauz ko esmu shokaa-par medicinu ,par naudas izskerdibu tur kur varetu ietaupit utt. Atgriezties nenaak ne prataa.

  • Viņi jau aizbrauc dēļ bērniem, kas nepanes Latvijas izglītības sistēmu, un skolā šeit iet nevar. Vārdu sakot šeit bērnus nemācot tā ka viņi to pavēl.

 14. es no UK pirms nepilna gada atgriezos ar beernu,un viens no iemesliem bija,ka vins saak jaukt to valodu ar muusu,saak aizmirst latviesu vaardus,un taa izgliitiiba tiesaam ir svaka,citaadi atbalstu so gimeni,jo valdiibai[paarsvaraa]nosplauties par darba tautu…

  • Viņi uzskata savādāk un saka, ka izglītības sistēma Latvijā ir pufaika, un bērni to nevarot panest, bet ārzemēs viss būšot super. Te izskatās tā- vai bērni vispār painteresējās, vai vecāki grib doties projām.

  • jo valdiibai[paarsvaraa]nosplauties par darba tautu…
   ===================
   Tas ir ļoti labi un pareizi, ka valdībai ir nospļauties par “darba tautu”. Ar jēdzienu “darba tauta” sevi apzīmē primitīvie padomju BEZTAUTĪBAS kosmopolīti – padomju rūpnīcu mazkvalificētie melnstrādnieki, kuri pa 26 gadiem (!!!) joprojām sevi pieskaita nevis pie latviešu, vai kādas citas tautas, bet pie boļševiku mākslīgi radītajiem Homo Sovieticus proletāriešiem un sevi joprojām dēvē par “parasto tautu”. Normālā, eiropeiskā sabiedrībā nav tādas “parastās tautas”, pirms padomju okupācijas un tagad pēc padomju okupācijas ir amatnieki un speciālisti, bet “padomju parastā tauta”, kuriem attieksme pret darbu joprojām ir tāda, kāda tā bija padomju okupācijas laikā, tos nekur darbā neņem, jo viņi ir pierādījuši, ka 26 gadu laikā nav spējuši tikt prom no savas mentālās piederības pie kosmopolītiskā, primitīvā padomju melnstrādnieku dzīves uztveres, pie piederības pie “parastās tautas”.
   Šī “padomju parastā tauta” joprojām vaino valsti, kura par viņiem “nerūpējās” un par viņiem “nedomā”, bet ne mirkli neaizdomājas, ka tas, ka viņi, šie primitīvie kosmopolīti – “padomju parastā tauta” iznīkst ir objektīvi un apsveicami. Jo vairāk iznīkst “padomju parastā tauta”, jo vairāk atjaunojās latviskā dzīves vide. “Padomju parastās tautas” iznīkšana ir jāveicina.

  • Pareisi dariji, ka atgriezies. Bērniem būtu saraustīta dvēsele, skolā mācoties svešzemēs.
   Lai kā, bet mēs te iztiksim.
   Ir laiki, kad bija kari un mēri, un tapat izdzīvoja mūsu senči.
   Es esmu bijusi tikai pamācīties jau pēc skolas uz gadu un man tā arzemju skriešana jau ir noiets etaps. Iestājās Sprīdīša fāze, kad saprotu, ka nekur nav tā kā mājās.
   Tie, kas vēl to nesaprot, nav līdz tam tikuši vai ari izšķīdīs visumā kā cukurgrauds tējā.

 15. Jā-te ir krustugunis, ar savu attieksmi par bērnu skološanu Tu vecīt esi tagad naidā ar visu Latviju, un Tava problēma par shēmošanu palika mazvērtīga, jo smagi aizskāri Latvijas izglītības sistēmu, un skolotājus. Tā arī pasaki, ka Latvijā Tavi bērni nepavelk slodzi, jo nespēj iemācīties, un jūsu pašu iespaidā nemaz arī vairs negrib, un citu jebkuru pasaules malu viņi uzskata, kā brīvību un visatļautību, kā arī iespēju nevis mācīties, bet skaitīties ka mācās.

 16. Vajag tai seimai uzlaist bumbu!Ta lai viss gaisa lidotu!Ar to bebilisma seimu,vini iznicina latviesus!Esi noladeta tu valdiba!

  • Sāksim ar to, ka tu esi tik primitīvs, ka tu pat nezini, kas ir valdība un kas ir Saeima un kādas kurai ir funkcijas. Un ja tu, primitīvais, no sabiedrības izstumtais atkritum, domā, ka tev par mazu ir parazītu pabalsts un tāpēc tu tēlosi dikti sašutušu un centīsies graut Latvijas valsti un uzbrukt Latvijas valsts parlamentam, kuru ievēlēja Latvijas pilsoņi, tad zini – latviešu tauta, kura tev šo pabalstu maksā, aizstāvēs savu valsti un nepieciešamības gadījumā tev to tavu bumbu iebāzīs vienā vietā.

 17. Par izglītību savaldi nu muti puišeli, tā arī pasaki, ka bērni izlaizti un vienīgais ko viņi pārspļauj pār lūpu ir, man vajag “hammeri”, vai “X6”- nu te es domāju, ka tā arī ir. Un tā Latvijas nīšana ir Šomases un Savicka sindroms. Kā saka- te tevi izvilka tautiņās, bet pēc tam tu kā jau kārtīgs latvietis visus aprej.

 18. Par to bērnu skološanu jau nu būtu pievaldījies, pēc viņu teiktā sanāk tā, ka Latvijā skolojušies ir plānprātiņi, bet nē tomēr ir savādāk, tie tur eiropā ir jēleņi un Brīvības Pieminekļa apčurātāji. Bet par to shēmošanu es zinu personīgi, un ja neshēmotu, tad nesanāktu samaksāt pat minimālo algu darbiniekam, jo lai samaksātu darbiniekam 260 eiro uz rokas, man valstij jāatdod vēl 200 eiro, nu un par ko-es to labāk atdodu darbiniekam, un nu jau viņam sanāk ap 450 eiro uz rokas, un tam visam es piemetu vēl divus simtus, un nu jau sanāk eiropas minimālā bomžu alga tā ap 650 eiro, ar kuru arī nevar izdzīvot, un par dzīvokli nekādīgi nevar samaksāt, nu bet mēs jau turamies, un uzturam visu eiropu, tāpat kā padomju laikos uzturējām visu krieviju.

 19. Nu bet protams, par katru nesekmīgu biznesu tagad var vainot valsti.Iemesls sevi attaisnot. Bizness ir darbs, māka saskatīt riskus, vājākais zaudē un tā notiek jebkurā valstī. Vaina ir pavisam kur citur… kad prasīju, kur labāk paēst Ādažos, neviens man nepieminēja šo iestādījumu, nosauca citus. Tātad????

  • Jā. lai “Bez Tabu” aizbrauc, un izveido interviju, kur Ādažos var kārtīgi paēst. Ja apstiprināsies tas, ka piedāvā pavisam citas vietas, un šo ar vilināšanu neviens nepiemin, tad ir jāaizdomājas, kā tas apgrozījums rodas uz 90 000 gadā.

  • Lūsim
   NAV TIESA! tU MELO!!!! zINU ŠO SHĒMOŠANU NO 95ajiem, mums pat universitātē mācīja 2 grāmatvedības, jo mācību spēki jau uzreiz redzēja, ka neiet šī sistēma! Tie ir melu meli, ja tu visu laiku maksā pa īstam nodokļus, jebkurš uzņēmums, maza firmele aizies pa burbuli 2 gadu laikā, liela izvilks ilgāk.To var pierādīt. Plus, ja izdodās kādam pavilkt ilgāk, tad ir nerakstīta pavēle IZNĪCINĀT MAZOS UN VIDĒJOS uzņēmumus_=pieslēdzās VID, ja neizdodās, PVD, tad ugunsdzēsēji vai dolbannie zaļie! Šādi iznīdēja ne vienu vien ģimenes galdniecību, mazos zemniekus, ceptuvītes, servisus un tā bez gala.Kā piemērs= Valmierā nevarēja strādāt serviss ģimenes, jo duraciņš maksāja visus nodokļus! Pārcēlās uz ārzemēm, tur viņam serviss, zeļ un plaukst! Strādā , apgādā ģimeni, brauc 3x uz citām valstīm ekskursijās utt, Un te???
   pAJOLIŅI TIKAI ŠODIEN TO ATKLĀJA??????KA TE N E Ļ A U J DZĪVOT!!!!!!!!!!!!

 20. man patik shemotaji un valsts aparats ari skaisti shemo

 21. Veidojas iespaids, ka mums saeimā un valdībā šiverē /jā, tieši tā/ aitu un aunu bars,/vai arī ļautiņi, kas grib iznīcināt valsti/. ZZS gadu desmitiem valdībā – ko jūs tagad darāt??????

 22. bija jaukaka vieta Adazos ar briniskigiem saimniekiem

 23. Viņiem tajā Madcafē bija ļoti dārga kafija – 2 eur par tasi. Tas ir normāli Rīgas centram varbūt. Tiesa, tā bija arī garšīga kafija.

 24. Saprotams ka cilvēki vīlušies un apvainojušies uz visu pasauli un bēgšana no Latvijas liekas risinājums. Biznesa neveiksmes nav pasaules gals. Izglītība LV ir laba, viss atkarīgs no attieksmes un vēlmes pašiem mācīties .Nekur svešumā jūs negaida ar atplestām rokām.

Draugiem Facebook Twitter Google+