Latvijā
Novados

Ģimene gadiem netiek nopirktajā dzīvoklī – iepriekšējam īpašniekam viltīgi izstrādāta shēma5

Ekrānuzņēmums/Bez tabu

Atgriežoties uz dzīvi Latvijā, kāda ģimene pirms trim gadiem izsolē iegādājusies dzīvokli Kuldīgā, tomēr miteklī nav dzīvojusi ne dienas. Iepriekšējais dzīvokļa īpašnieks, kuram miteklis atņemts par parādsaistību nepildīšanu, izmanto negodprātīgu shēmu, kas ļauj viņam palikt dzīvoklī, nelaižot tajā jauno saimnieku. Arī valsts institūcijas ir bezspēcīgas, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Pirms trim gadiem kāda ģimene izsolē par 18 000 eiro iegādājās dzīvokli Kuldīgā. Iepriekšējam dzīvokļa īpašniekam mitekli atņēma par nepildītām parādsaistībām, dzīvoklis bija ieķīlāts.

Izsole notikusi, nauda samaksāta, taču jaunie dzīvokļa saimnieki īpašumā iekļūt nevar, jo iepriekšējais dzīvokļa īpašnieks bija paspējis noslēgt īres līgumu.
Saistītie raksti

Tā kā bez tiesas sprieduma īrniekus no dzīvokļa izlikt jaunais dzīvokļa īpašnieks gadiem spiests tiesāties. Tiesā jaunais īpašnieks uzvarēja. Tomēr ar to stāsts nebeidzās: izrādās īrnieki noslēguši apakšīres līgumus. Līdz ar to, lai gan pirmā tiesvedība ir uzvarēta, tā izrādījusies bezjēdzīga, jo spriedums ir saistošs tikai īrniekiem, nevis apakšīrniekiem.

Tagad tiesvedība turpināsies pret apakšīrniekiem.

Rīgas pilsētas Īres valdē raidījumam stāsta, ka šāda shēmošana ar mērķi paildzināt dzīvošanu mitekļos nav retums.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv