Latvijā

Ģimenē ienāk bērns – ko iegādāties?0

Kad kāds pāris uzzina, ka gaidāms mazulis, tad ģimenes vērtības krasi mainās. Ak, šis skaistais mazuļa gaidīšanas laiks – grūtniecība, spēcīgi mati un mirdzoša āda. Protams, arī bailes no nezināmā, smagums kājās un nelabums no rītiem. Rodas lērums jautājumu par to, kāda dzīve kļūs pēc mazuļa dzimšanas, kas jāmaina apkārtējā vidē, lai tā būtu droša, ko iegādāties.

Sāciet iegādāties visu vajadzīgo laikus

Sen jau kā vairs nav tie laiki, kad visapkārt valdīja māņticība. Tomēr vēl tagad dzird sakām – nepērc neko mazulim līdz dzemdībām, tas ir uz sliktu.

Tagad padomāsim loģiski un vēsu prātu. Cik prātīgi ir neiegādāties NEKO mazulim līdz dzemdībām, ja uz dzemdību namu vien ir jāņem līdzi daudz mantu? Par to runāsim vēl nedaudz vēlāk.

Es teikšu tā – iegādājieties nepieciešamo mazulim laicīgi. Nesteidzieties, pirmie trīs grūtniecības mēneši ir riskanti, šo laiku dzīvojiet mierīgi un neskrieniet pa veikaliem. Izmantojiet vidējos trīs grūtniecības mēnešus, kuri ir slaveni ar lielo enerģijas līmeni. Arī vēders vēl šai laikā ir mazs un jums nebūs grūti pavadīt vairākas stundas veikalā.

Pēdējais grūtniecības trimestris vairs nav labs laiks, lai dotos iepirkties – var būt fiziski grūti pavadīt laiku veikalā. Šis ir laiks, kad jāatpūšas un jāvelta laiks, lai sagatavotos sagaidīt mazo.

Ratiņi un autokrēsliņi

Pirmais, ko sāk aplūkot jaunie vecāki ir ratiņi. Izvēle ir patiešām liela, atsauksmes dažādas un pieredze atšķirīga. Dodieties uz bērnu preču veikalu, lai aptaustītu un izmēģinātu dažādu modeļu ratiņus. Pēcāk tos iespējams pasūtīt arī internetā, kad izmēģināts klātienē. Bieži vien interneta veikalos ir zemākas cenas, lielākas atlaides, bez tam – ja jums pašiem nav iespējams atgādāt preci no veikala mājās, interneta veikali piedāvā bezmaksas piegādi līdz jūsu nama durvīm.

Laba izvēle ir iegādāties ratu komplektus 3 in 1, kuros ietilpst arī vasaras ratiņi lielākiem mazuļiem un autokrēsliņš.

Autokrēsliņiem ir liela nozīme. Jūs neizlaidīs no dzemdību nama, ja nebūs autokrēsliņa. Ja jums krēsliņš nav nepieciešams ikdienā, varat iegādāties kādu lētāku variantu. Tas lieliski noderēs, lai atvestu mazo no slimnīcas un reizēm, kad nākas doties kādā izbraucienā ar aizlienētu auto vai kopā ar draugiem. Nepērciet lietotu autokrēsliņu.

Ja krēsliņu izmantosiet ikdienā, ja pārvietojaties ar savu auto, iegādājieties labākas kvalitātes krēsliņu.

Starp citu, interneta veikalā 220.lv pieejami autokrēsliņi plašā izvēlē jebkurai gaumei un vēlmēm. Izvēlies un iegādājies ērti un vienkārši!

Soma uz dzemdību namu

Daudzas jaunās māmiņas satraucas par to, kas jāņem līdzi uz dzemdību namu. Šai jautājumā atšķiras tas, kas rakstīts dzemdību nama bukletos un tas, ko stāsta māmiņas, kas jau sagaidījušas savus mazuļus.

Ir svarīgi paklausīties viedokļos un pieredzes stāstos.

Uz dzemdību namu jāņem līdzi mantas gan sev, gan gaidāmajam mazulim, arī vīram, ja viņš piedalīsies dzemdībās. Svarīgi neaizmirst par kādu našķi, jo dzemdībās spēks un enerģija būs ļoti nepieciešama.

Ja šaubāties par to, kas jāņem līdzi, jautājiet savai vecmātei – viņa noteikti sniegs labus ieteikumus.

Nepārspīlējiet ar drēbītēm jaundzimušajam

Bieži vien jaunās māmiņas aiz prieka steidz pirkt mazulim drēbītes. Veikalos ir tik liela drēbīšu izvēle, ka gribas iegādāties visu, kas acij tīkams.

VĒRTĪGS PADOMS – nepērciet daudz drēbītes mazulim! Zīdainis aug kā sēne pēc lietus, it īpaši pašā dzīves sākumā. Pietiks ar dažiem komplektiem jaundzimušajam, lai ir ko nomainīt.

Vecāki, kas sapērk lērumu drēbju ātri saprot, ka patiesībā tiek lietoti tikai daži komplekti. Daudzi pat ne reizi netiek uzvilkti. Tāpat jāņem vērā, ka mazulis var piedzimt lielāks kā bijis paredzēts un drēbes var nederēt jau kopš dzimšanas!

Esiet uzmanīgi pērkot sarežģīti uzvelkamas drēbes. Jaunajiem vecākiem pirmās reizes ģērbjot mazuli vienmēr trīc rokas. Un arī mazulis būs neapmierināts par apģērbu, kas prasa lielu piepūli uzvilkšanai. Pērciet viegli uzvelkamus, elastīgus bodijus, vēlams tādus, kas NAV jāvelk pāri galvai. Nevienam mazulim, arī lielākiem bērniem, nepatīk, kad drēbes tiek vilktas pāri galvai.

Jautājiet mammām, kurām ir mazuļi, pieņemiet padomus un ieteikumus. Bērns ir prieks ģimenē, esiet pacietīgi.

LA.lv