×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. janvāris, 2018
Drukāt

Mitinājās, kur pagadās: no vecākiem šķir divus bērnus (2)

27355997_1597913453619806_9201970197439186199_o

Otrdien, 30. janvārī, neilgi pirms pusnakts Rīgas pašvaldības policisti devās sniegt atbalstu Valsts policijas darbiniekiem kādas ģimenes samilzušo problēmu šķetināšanā.

Uzgaidāmajā telpā atrodās vecāki, kuri audzina divus mazgadīgus bērnus. Vīrietis bija nonācis likumsargu redzeslokā saistībā ar zādzību, savukārt sieviete bija manāmā alkohola reibumā. Lietas izmeklēšanas laikā atklājies, ka pārim nav pastāvīgas dzīvesvietas. Pirms pāris nedēļām ģimenei jau sniegta sociālā palīdzība un tā uzturējusies krīzes centrā, taču ātri vien šādas tiesības vecāki zaudējuši. Vēlāk ģimene mitinājusies, kur pagadās.

Turpat iecirknī abiem vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās. Vecāki apgalvoja, ka notikuma dienā katrs izdzēruši pa glāzei alus, taču alkohola rādījumi bērnu mātei uzrādīja 3,92 promiles. Bērnu tēvam alkohola reibums netika konstatēts.

Pārrunu laikā noskaidrots, ka nevienam no vecākiem nav darba un ģimene pārtiekot tikai no sociālajiem pabalstiem. Policisti pārliecinājās, ka viņiem nav neviena radinieka, pie kura bērni varētu uzturēties līdz vecāki atrisina savas problēmas.

Atvases nogādātas krīzes centrā, kur ir pieejams silts ēdiens, tīrs apģērbs, personīgās higiēnas pakalpojumi un psihologa palīdzība.

Informācija par bērnu nošķiršanu no vecākiem nodota arī Rīgas bāriņtiesai turpmākām darbam ar ģimeni. Konkrētajā gadījumā vecāku atbildību izvērtēs Valsts policija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet vai socialajiem un barintiesai nebij jau berni janoskir no vecakiem,kad vini zaudeja uzturesanas iespejas krizes centra?Ta luk,strada atbildigie dienesti.

Draugiem Facebook Twitter Google+