×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Ģimenēm ar bērniem šogad būs pieejams atbalsts mājokļa iegādei vai būvei (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Lai atvieglotu ģimenēm ar bērniem iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai, valdība otrdien apstiprināja Ekonomikas ministrijas (EM) noteikumus par valsts atbalsta programmu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai personām, kuru apgādībā ir nepilngadīgi bērni.

EM informē, ka valsts AS “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” uz laiku līdz 10 gadiem izsniegs un administrēs galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns.

Programma sāks darboties šā gada otrajā pusē – pēc tam, kad valsts AS “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” un komercbankas būs noslēgušas savstarpējo līgumu.

Galvojuma apmērs būs atkarīgs no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens bērns, tad valsts galvojums būs 10% no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi bērni, tad galvojums būs 15% – līdz 15 000 eiro, bet, ja ģimenē ir trīs un vairāk nepilngadīgu bērnu – tad 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

“Altum” galvojumu izsniegs pēc tam, kad aizdevējs būs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums ģimenei tiks piešķirts.
 
Programmas uzsākšanai paredzēts finansējums 332 678 eiro apmērā. Taču no šā gada septembra šim mērķim ir plānots piesaistīt papildu naudu – no piešķirto uzturēšanās atļauju ienākumiem valsts budžetā. Programmas īstenošanas laikā šajā gadā valsts galvojumus paredzēts piešķirt aptuveni 220 personām.
  
Kā norāda EM, mājoklis ir viena no cilvēku pamatvajadzībām, taču tā iegāde lielai daļai mājsaimniecību, tai skaitā ģimenēm ar bērniem, joprojām ir finansiāli apgrūtināta vai pat neiespējama.
 
EM regulāri saņem iedzīvotāju iesniegumus, kuros norādīts, ka ģimenēm nav iespējams iegādāties nekustamo īpašumu, jo nav iespējams sakrāt līdzekļus pirmajai iemaksai hipotekārajam kredītam.

Arī Latvijas Komercbanku asociācijas aprēķini liecina, ka Latvijā ģimenei ar vidēji augstiem ienākumiem ir nepieciešami 11 gadi, lai sakrātu līdzekļus pirmās iemaksas veikšanai divu istabu dzīvokļa iegādei.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 221. ģimenei dos Vienotība no sava reklāmas kampaņas budžeta?

  2. Kapēc valsts neizdala līdzekļus lai celtu īres namus, ka visur mūsu Eiropā.Ne visiem gribas būt par privātīpašnieku, kurš ir domāts un tikai nodokļu aplikšanai, gan no valsts, gan no domes, ja vel ņem naudu no bankas tad arī to jābaro.

Draugiem Facebook Twitter Google+