×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Ģimenēm ar maziem bērniem iesaka mājdzīvniekus izvēlēties atbildīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Ģimenēm, kurās ir mazi bērni, īpaši līdz gada vecumam, pret mājdzīvnieku izvēli un audzināšanu jāizturas īpaši atbildīgi, komentējot traģisko negadījumu, ka Rīgā astoņus mēnešus vecu bērnu līdz nāvei sakoda suns, aģentūrai BNS atzina Latvijas Kinoloģiskās federācijas direktore Vija Klučniece.

Viņa norādīja, ka jebkurš dzīvnieks ir bara dzīvnieks un tik mazs bērns ar suni nespēj nodrošināt nepieciešamo komunikāciju, lai dzīvniekam liktu noprast, ka jārespektē arī bērna vēlmes.

“Šis gadījums ir vecāku bezatbildība. Bērns tika nogādāts pie vecvecākiem, kur mitinājās arī šis suns, tā bija viņa teritorija, un tad kāds mazs bērns, suņa uztverē, vēlējās šo teritoriju viņam atņemt,” teica Klučniece un norādīja, ka pēdējais piliens sunim bijis, kad bērns mēģinājis pielīst pie viņa bļodas laikā, kad suns ēdis.

Klučniece arī atklāja, ka suns pēc šķirnes bijis bokseris, taču, neskatoties uz tā masīvo ārieni, šī suņu šķirne ātri pakļaujas cilvēkam un ir viegli dresējama. “Taču šeit ir jāievēro hierarhija, sunim jābūt zemākajā vietā,” viņa piebilda.

Klučniece arī pastāstīja, ka federācijā samērā reti pēc palīdzības vēršas cilvēki, kuri pēc kāda laika sapratuši, ka nav spējīgi tikt ar dzīvnieku galā. “Mūsu audzētāji, pirms pārdot kādam suni, skatās, vai tie varēs tikt ar viņu galā. Es esmu cilvēkus atrunājusi no suņa iegādes, jo bija redzams, ka viņi ar to nebūs spējīgi tikt galā,” klāstīja Klučniece un minēja, ka ģimenēm, iespējams, būtu jāapdomā, vai suņa vietā neizvēlēties kādu mazāku mājdzīvnieku.

Jau vēstīts, ka Rīgā sestdien ģimenes suns līdz nāvei sakodis astoņus mēnešus vecu meitenīti, kas no gūtajām traumām slimnīcā mira, un policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.

Policijā precīzu notikušā apstākļu noskaidrošanai sākts kriminālprocess, taču, pēc pašlaik esošās informācijas, bērns, iespējams, pierāpojis pie suņa brīdī, kad tas ēdis. Policija apstiprina, ka ģimene nav bijusi nelabvēlīga, suns ģimenē dzīvojis jau labu laiku un līdz šim agresiju nav izrādījis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+