Mobilā versija
+1.3°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
8. decembris, 2014
Drukāt

Ģimenes ar bērniem aicinās uz vakarēšanu muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 13. decembrī, plkst. 12 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā notiks sarīkojums ģimenēm ar bērniem “Ziemas saulgriežus gaidot”, LA.lv uzzināja muzejā.

Pirms simt gadiem un vēl tālākā senatnē tumšajā laikā ļaudis lielākoties uzturējās mājās – ģimenes un saimes lokā. Nodarbībā “Ziemas saulgriežus gaidot” mazie un lielie uzzinās, kā latviešu zemnieki, apdarījuši lielos rudens darbus, savās sētās aizvadīja garos un tumšos vakarus.

Kopā ar apmeklētājiem muzeja ekspozīcijā tiks uzburta vakarēšanas aina, kurā katram tiks iedalīta sava loma un savs darāmais. Bērni un arī pieaugušie varēs iesaistīties dažādās nodarbēs – tīt dzijas kamolus, zīmēt rakstainus cimdus un zeķes, vērot, kā no koka pagales top putras karote, gatavot rotājumus no zeltainiem salmiem, brūnām niedrēm un košiem dzijas pavedieniem, minēt mīklas un mācīties tautas dziesmas.

Tā būs iespēja tehnoloģiju paaudzei piedzīvot īstu tradicionālās vakarēšanas rituālu.

Maksa par līdzdalību cikla “Muzejs ģimenei” pasākumā – 3,56 eiro (neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita).

Pievienot komentāru

Janīna Kursīte: Latvieši - ja kas - prot bučoties! (1)Katra profesores Janīnas Kursītes grāmata ir notikums, kas skaidri parāda - zinātne un pētniecība spēj būt ne tikai noderīga un informatīva, bet arī neticami aizraujoša. Tas sakāms arī par grāmatu "Zīmju valoda: latviešu žesti", kas svaigi nākusi klajā LU Akadēmiskajā apgādā.
Draugiem Facebook Twitter Google+