×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2018
Drukāt

Ģimenes ar bērniem grib atgriezties Latvijā, taču saskaras ar problēmām (29)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Uz dzīvi Latvijā galvenokārt atgriezties grib ģimenes ar bērniem, taču problēmas ir ar iekārtošanos bērnudārzos, pastāstīja latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojekta Rīgas reģiona koordinatore Ramona Liepiņa-Krauja.

LETA jau ziņoja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sākusi latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojektu, izveidojot piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, kuru uzdevums ir veicināt izbraukušo latviešu atgriešanos mājās.

Kā pastāstīja Rīgas reģiona pārstāve, sākumā atsaucība bija ļoti liela, bet patlaban interese ir pieklususi. Pirmajās projekta darbības nedēļās izkristalizējušies arī pirmie sarežģījumi un viens no tiem esot tas, ka daudzi cilvēki informāciju meklē pie visiem koordinatoriem uzreiz, kā rezultātā tiek kavēts laiks un iespēja sniegt palīdzību citiem, jo visi pieci meklējot vienu informāciju. “Daudzi cilvēki arī ir iedomājušies, ka mūsu pienākums ir viņiem iedot darbu, dzīvokli un pabalstu. Viņi nesaprot, ka mēs varam tikai palīdzēt atrast vietu, kur to visu dabūt, un sniegt papildus informāciju par iespējām. Tāpēc dažreiz veidojas nepatīkamas sarunas, kad mums pārmet, ka mēs tikai tērējam piešķirto naudu, bet viņiem neko uz paplātes nedodam,” stāstīja koordinatore.

Pirmo nedēļu laikā pie Rīgas reģiona pārstāves vērsušiem aptuveni 20-25 cilvēki. Sīkāka sarakste patlaban turpinās ar 14 no tiem, un ar četriem cilvēkiem ir bijušas arī tikšanās.

Liepiņa-Krauja norādīja, ka intereses cilvēkiem esot dažādas. Citi ir gatavi sākt savu biznesu, bet citi interesējas par algotu darbu. “Liela problēma ir ar bērnudārziem, jo pārsvarā atgriezties grib ģimenes ar bērniem, taču atrast vietu nav tik vienkārši. Daļa aizbraucēju labprāt dzīvotu Rīgā, taču ir arī tādi, kas grib braukt uz Tukumu, Salaspili, Ķekavu. Tas ir ļoti dažādi,” norādīja koordinatore.

Atgriezties mājās gribot tautieši gan no tālākām valstīm, piemēram, Filipīnām, Vācijas, Anglijas, gan no kaimiņzemēm – Krievijas, Polijas un Baltkrievijas.

Patlaban neviens no interesentiem, kurš pie Liepiņas-Kraujas vērsies, Latvijā atgriezies vēl nav, taču esot vairāki gadījumi, kad tas, visticamāk, notiks tuvākajā laikā. “Ir viena ģimene, kura mani uzrunāja, taču viņiem jau bija skaidrs, kur plāno meklēt dzīvesvietu. Viņiem interesēja tikai bērnudārzi un darba iespējas, taču šiem cilvēkiem ir laba izglītība, atbilstošas iemaņas un viņiem viss jau ir pārdomāts un loģiski izsvērts. Šobrīd viņi kārto formalitātes, un domāju, ka tuvākajā laikā atgriezīsies mājās,” sacīja Liepiņa-Krauja.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Konsultācijas galvenā jēga ir informēt, ka iespēju nav. Un par to pienākas pienācīga samaksa…

 2. No virsrakstu tad vai ir pareiz saprast ka tur kur vini atrodas nav problemas? Es ieteikt palikt kur nav
  problemas. Kautgan neesmu lidz shim tad vietu pat redzejus. Un laipni ludzu — pazzino mani kur tas ir lai es ar var tur doties dzeevot.

 3. Es gribu ar savu brāli invalīdu izdzīvot Latvijā, ilggadīgi strādājot, neviens nepalidz😱

 4. Grib atgriezties… Tīrās muļķības! Ja nu vienīgi tādi, kam mītnes zemes soči seko uz pēdām par bērnu pamešanu novārtā, dzeršanu un narkošanos! Vai kuri bēg kāda krimināla nodarījuma dēļ. Kam ir darbs, un labs darbs, tie mūžam atpakaļ neskries.

 5. labak terejiet naudu projektiem kaa palidzet lai nebrauktu projam. ja nu tiesam sadomasu atgriezties tisiet man nu neinteresee man tas projekts. ja es seit svesa zemee atbraucot sakartoju visu dokumentaciju nu tad LV jau pats kaut kaa arii tiksu galaa. Paldies.

 6. Padomiskā birokratija vēl plosās Latvijā. To ir jāizmēž kopā ar visiem padomiešiem, ja gribam būt moderna Eiropas valsts.

 7. Kāpēc nedomā par tiem, kas gatavojas aizbraukt? Bet velti tērē naudu, lai pāris ģimenes atgriestu Latvijā. Pa to laiku aizbrauks 100-ti. Latvijā nav vidusslāņa. Un ja neesi miljonārs, tad Latvijai tevi nevajag. Droši brauc projām.
  Sāpīgi. Drīz paliks Latvijā tikai pensionāri un miljonāri. Tad pensionārus ar ragaviņām vedīs uz mežu.

 8. Tas jūsu remigrācijas plāns nedarbojas un nedarbosies, tikai naudiņa jūsu algošanai būs iztērēta, bet latviešu vecie cilvēki tikmēr būs uz bada robežas. Nevajadzēja valdībai pieņemt tādus likumus, ka jālikvidē darba vietas un alga ir daudz zemāka par iztikas minimumu.Tad no Latvijas tik daudz neizbrauktu. Tagad valdība sāk baidīties, ka viņiem nebūs tik daudz ko salikt savās kabatās, jo viņu dēļ vēl tagad mūsu valsti atstāj cilvēki. MŪSU VALSTĪ NAV DARBA PAR ATTIECĪGU SAMAKSU, lai varētu nomaksāt nodokļus, izdzīvot un vēl kaut ko iekrāt- to var tikai valdība ar saviem pakalpiņiem, kam ir algas skaitāmas tūkstošos.

 9. Viena ģimene atgriežas, bet 20 ģimenes aizbrauc, viss ok!

 10. Vesture atgriezas, izmeklejusies laimi arzemes musu spridisi atgriezas majas un pieprasa GALDIN KLAJIES! Nekur pasaules staiguliem nav labi, vai atgriezusies atkal zelosies ka Latvija slikti. Muzsena gaudosana par sliktiem apstakliem, un ne viena varda par DARBU.

 11. Tas viss ir piliens jūrā

 12. Vai pie psihiatra jau bija.

 13. Ak dies’, cik tie Latvieši ir izlepuši ! Tas nav labi un šitas ir nepareizi !
  Lai palasa ”Veiksmes Stāstu”- visas raizes izzudīs !

 14. AK ! KO JŪS DARĪSIET ATGRIEZUŠIES ?KO DARĪ JAU IR,BET ATALGOJUMS ĀRKĀRTĪGI NIECĪGS,UN TO PAŠU NEGRIB MAKSĀT.IEKAMS ATGRIEŽATIES -PADOMĀJIT.

 15. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 16. Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

  Cieniitais (???) mazpisaanu KROPLI, aizveries vienreiz beidzot, luudzu, un izbeidz piiesaarnjot Latvijas Interneta telpu ar savas anaalaas atveres un dveeseles pljuutieniem (pienjemu, ka Jums ‘anaalaa atvere’ un ‘dveesele’ ir identiski orgaani, vismaz spriezhot peec Juusu ‘dzejojumiem’, NOZHEELOJAMAIS VANJKA-URLA_PIDARAST!!!

 17. Problēmas visiem vienādas ,gan tiem,kuri dzīvo,gan tiem,kuri grib atgriezties Latvijā tagad,nekas nav mainijies.Mainijušās ir tikai”komisijas”un to naudas izlietošana.

 18. Ko viņi še darīs – atgriezušies? Darba nav, algas niecīgas, nodokļu slogs nesamērīgi augsts, dzīvokļu iegāde dārga un bērnu dārzi – tas ir tikai sīks iemesls. TĀDAS MUĻĶĪBS NAV JĀRAKSTA- Vai arī tās no jaunnodibinātas komisijas – vārgs sauciens?

 19. Ko viņi še darīs – atgriezušies? Darba nav, algas niecīgas, nodokļu slogs nesamērīgi augsts, dzīvokļu iegāde dārga un bērnu dārzi – tas ir tikai sīks iemesls. TĀDAS MUĻĶĪBS NAV JĀRAKSTA- Vai arī tās no jaunnodibinātas komisijas – vārgs sauciens?

 20. Ja reemigrācijas plāni notiktu tad, kad visi tie “stulbie”, kas savulaik izvēlējās palikt Latvijā, būtu nodrošināti ar dzīvokli, bērnu dārziem un citām pamatvajadzībām, tad jau būtu labi, bet tagad iznāk ļoti nesmuki. Aizbraucēji sāk izjust diskomfortu un skatās atpakaļ, un viņiem atkal būs priekšrocības, kamēr tepat uz vietas palikušajiem viss pa vecam – ne bērnu dārzu, ne cita kā. Pretīga liekulība.

  • Ja Latvijā pēc PSRS sabrukuma, būtu saglabājuši rūpnīcas, lauksaimniecības saimniecības tad būtu cilvēkiem darbs, un maksātu normālas algas, būtu visi palikuši Latvijā, nebūtu braukuši projām. Un mājas būtu paši sev sabūvējuši. Skolas ar tad būtu pilns bērnu!! Nevajag te neko pētīt un izgāzt naudu koordinatoriem un vēl visādiem šaraškina kantoriem… tāpat viss skaidrs, lai atgrieztos vajag darba vietas un normālu algu… ko te pētīt!!

 21. Ja nemaksātu algas koordinātoriem bet ģimenēm kas grib atgriezties vismaz nodrošinātu kur dzīvot, te jau tik grib izspiest naudu sev uz aizbraucēju rēķina. Tikko viena ģimene no Ēdoles aizbrauca ar 3 bērniem, pēc tam kad vīrs bija izgājis bezdarbnieku kursus un darbu nevarēja atrast. Varbūt beigsim tērēt nevajadzīgi valsts līdzekļus un likvidēsim dažādus nevajadzīgus amatus un iestādes, lai beidzot tas liekēžu bars pelna naudu kā visi-strādājot.

  • Tad arī viņi (liekēži) būs spiesti aizbraukt 🙂 jo lielākoties neko nemāk darīt. Valsts (ierēdņi) dara, ko var, lai kaut paši sevi noturētu Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+