Latvijā
Veselam

Ģimenes ārsti apsver iespēju streikot 16

Foto: LETA

Nerodot kompromisus ar valdību par veselības aprūpes sistēmas izmaiņām, ģimenes ārsti apsver iespējas streikot, šorīt Latvijas Radio stāstīja ģimenes ārste Ilze Aizsilniece.

Mediķe atzina, ka minētā nebūtu labākā protesta forma, taču ģimenes ārsti varot būt spiesti šādi rīkoties. Streikā, visticamāk, neiesaistītos lauku ģimenes ārsti, tāpat palīdzība netiktu atteikta akūtajiem pacientiem. Aizsilniece atzina, ka iespējamas ir arī citas protesta formas, ja ģimenes ārsti valdībā neatradīs dzirdīgas ausis savām problēmām.

Ģimenes ārstus neapmierina vairākas Veselības ministrijas iecerētās reformas, tāpēc šodien plkst.16 Latvijas Ģimenes ārstu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija tiksies ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Straujuma šodien LTV stāstīja, ka sarunās ar ārstiem vēlas noskaidrot, kas viņus uztrauc, lai pēc tam skatītos, ko var darīt tālāk. Politiķe izteicās, ka par papildus finanšu injekcijām varētu runāt pēc 1.jūlija, kad būs skaidra ekonomiskā un finansiālā situācija budžetā un varēs skatīties, vai iespējams piešķirt papildus līdzekļus veselības aprūpei.

Jau ziņots, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācija 9.maijā biedru sapulcē pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V) un valdībai veselības aprūpes pārvaldes jomā, teikts asociācijas izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Saistītie raksti

“Uzskatām, ka valsts un valdība nav solidāra ar saviem iedzīvotājiem, pieļaujot situāciju, kurā pacients valsts garantēto veselības aprūpi nesaņem, radot nacionālu valsts apdraudējumu. Neatbalstām tādu valsts un valdības attieksmi, kura nespēj risināt pacientu veselības aprūpes vajadzības, kas garantētu Latvijas valsts un nācijas attīstību,” teikts paziņojumā.

Tāpat pausts, ka valdības virzītās “reformas” veselības aprūpē pārsvarā ir pretrunīgas, neefektīvas un netaisnīgas, kā arī uzsvērts, ka atbildība par esošo situāciju veselības aprūpes jomā ir jāuzņemas valdībai.

LA.lv