×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Ģimenes ārsti Circenei piedāvās savu sadarbības scenāriju

Foto - LETAFoto - LETA

Mēneša laikā Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) sagatavos savu vienošanās variantu par sadarbību primārās veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanā ar konkrētām izmaiņām un termiņiem un to piedāvās Veselības ministrijai (VM), aģentūra LETA uzzināja asociācijā.

Kā ziņots, veselības ministre Ingrīda Circene (V) rosinājusi 2014.gadu pasludināt par Ģimenes veselības gadu, līdz tam laikam kopīgi ar abām ģimenes ārstu asociācijām sagatavojot Primārās veselības aprūpes stratēģiju, kā arī meklējot tās īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

LĢĀA prezidents Pauls Princis aģentūrai LETA pastāstīja, ka šā gada 2.janvārī LĢĀA saņēma VM sagatavoto vienošanos par sadarbību primārās veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanā un tika aicināta to parakstīt 4.janvārī. Šajā dienā vienošanās parakstīta netika.

“Izskatot piedāvāto vienošanās projektu, LĢĀA secināja, ka tas lielā mērā atbilst 2005.gada 26.maijā ar veselības ministru Gundaru Bērziņu parakstītā Memoranda par sadarbību primāras veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanā saturam un situācijai tajā laikā pirms septiņiem, astoņiem gadiem, kā arī ir pārāk vispārīgs, nekonkrēts un frāžains dokuments, kurš nav piemērots šī brīža situācijai,” norādīja Princis. Līdz ar to LĢĀA valde nolēmusi mēneša laikā sagatavot savu vienošanās variantu. Otrdien, 8.janvārī, asociācijas piedāvājums nosūtīts arī VM. Atbilde gan vēl neesot saņemta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+