×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. novembris, 2015
Drukāt

Ģimenes ārsti negatīvi vērtē Belēviča darbu un uzskata, ka ministram no amata būtu jāatkāpjas (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Tā kā Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) sestdien, 28.novembrī, biedru sapulcē deva negatīvu vērtējumu veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) darbam, viņam pašam būtu jāsaprot, ka laiks atkāpties no amata, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Vērtējot plānoto nākamā gada budžetu, viņa norādīja, ka kopumā tas nav pietiekams un papildus piešķirtie aptuveni 13 miljoni eiro nav paredzēti veselības aprūpei kā nozarei, bet gan tikai atsevišķām sadaļām. Tāpat viņa izteica neapmierinātību ar premjera, ministru, parlamentāro sekretāru, frakciju un Saeimas komisiju vadītāju algu paaugstināšanu par aptuveni 600-700 eiro. “Tajā pašā laikā mediķiem mēs knapi atrodam finansējumu algu paaugstināšanai par 5%. Sajūta ir diezgan bēdīga. Vai tiešām politiskā elite nedomā par tautu, par sabiedrību vispirms, sūrojās Veide.

Viņa arī minēja, ka šobrīd veselības aprūpes jomā izskan dažādas idejas par finansējuma pārdali no vienas nozares uz citu. Pēc Veides domām, šāda politika tikai parāda to, ka veselības ministram nav skaidra mērķa un plāna, kā sistēmu sakārtot.

Vaicāta, vai valdībai vajadzētu turpināt darbu, asociācijas vadītāja norādīja, ka par valdību viedokli paust nevar, jo tas nav saskaņots ar pārējiem biedriem. Savukārt sestdien LĢĀA biedru sapulcē aptuveni 350 ģimenes ārsti ar balsojumu izteica negatīvu vērtējumu par Belēviča darbu un tikai daži nepiekrita šādam viedoklim, atgādināja Veide.

Viņa pauda viedokli, ka gadījumos, kad nozarē profesionāļi ministra darbu vērtē negatīvi, “viņam pašam jāsaprot, kas jādara”, proti, ministram pašam būtu jāsaprot, ka jāatkāpjas no amata. Asociācija gan neplāno nekur vērsties ar oficiālu demisijas pieprasījumu – tas palikšot valdības un Belēviča paša lēmums. Tāpat asociācija neplāno rosināt atstādināt Belēviču no amata, jo “jēgas ta nav”, piebilda asociācijas vadītāja.

Veide norādīja, ka politiķiem vajadzētu uzklausīt lielo organizāciju viedokli, izvēloties nozares ministru. “Šobrīd diemžēl politiskās partijas nosaka ministru kandidātus un tālāk Saeima akceptē, kurš būs ministrs. Ja politiķi prasīs, jā, mēs varam pārrunāt, kurš no šobrīd redzamiem politiķiem, kas saistīti ar veselības aprūpi, varētu kļūt par ministru. Vai arī profesionāļi, kas nav politiķi, varētu vadīt šo sistēmu,” sacīja ārste. “Kamēr politiķi paši neprasīs arī nozari pārstāvošo profesionāļu viedokli, bet lēmumus pieņems kuluāros, tikmēr speciālistiem šo lēmumu ietekmēt neizdosies.”

Kā ziņots, Saeima šodien galīgajā lasījumā lemj par 2016.gada valsts budžetu, saistītajām izmaiņām nodokļu jomā un citiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Manuprāt ministrs Belevičs ir tas, kas mēģina cīnīties gan par mūsdienīgu laboratoriju ieviešanu kvalitatīvai diagnozes noteikšanai, gan pacientu līdzmaksājumu samazināšanā, gan zāļu tirgus jomā, gan slimnīcu kredītu atmaksu, gan Stradiņa slimnīcas būvniecību un daudz ko citu. Ar cieņu šim ministram.

  2. Belevičs ģimenes ārstus ir atļāvies pakritizēt, tad nu visi sarosījušies.Cik latvijā ir ģimenes ārstu, tā patiesā nozīmē? Labākā gadījumā , ja paveicas ar ģimenes ārstu, labi nomenedžē ārstēšanas procesu, pašiem viedokļi vispār nav.Pacientu kopumā neredz, jo nav nepieciešmas iedziļināties.Alga no tā nemainās, atbildības nekādas.Jaunai meitenei smadzeņu audzēja nenodiagnosticēšanas procesā sliktas sajūtas iemesli tika noteikti, kā depresīvas pazīmes. Pēc mēneša viņa nomira. Ģimenes ārste pat neatvainojās, ka
    pusgada garumā , kad meitene regulāri sūdžejās par sliktu dūšu, kā iemeslu ārste argumentu minēja smēķēsanas kaitīgumu, un neiedomājās nosūtīt pie neirologa, vai vismaz uz kompjūtertomogrāfiju.

  3. Veide ir Vienotibas krancis. 13 vai 23 miljoni tai nav starpibas.

Draugiem Facebook Twitter Google+