×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. decembris, 2012
Drukāt

Ģimenes ārsti oficiāli prasa Circenes demisiju

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) šodien nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), tiesībsargam Jurim Jansonam un veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V), kurā prasa ministres demisiju, pamato savu lēmumu un vienlaikus lūdz Veselības ministrijai (VM) ņemt vērā iesniegtos iebildumus plānotajiem Ministru kabineta noteikumu grozījumiem, kas regulē arī ģimenes ārstu darbu.

“Veselības ministrei Ingrīdai Circenei pēc vairāk nekā gada atrašanās ministres amatā joprojām trūkst reālajai situācijai atbilstošas primārās veselības aprūpes attīstības stratēģijas. Veselības ministres realizētā veselības politika ir sabiedrībai bīstama un primāro veselības aprūpi degradējoša, tāpēc prasām ministres demisiju,” teikts LĢĀA vēstulē.

Kā ziņots, LĢĀA piektdien biedru pilnsapulcē nolēma prasīt veselības ministres demisiju. Ģimenes ārsti nepiekrīt plānotajām izmaiņām Ministru kabineta noteikumos, kas paredz noteikt jaunus uzdevumus ģimenes ārstiem, nepiešķirot papildu finansējumu. Lielākā daļa klātesošo uzskatīja, ka papildu kvalitātes kritērijus ar esošo finansējumu nav iespējams izpildīt un VM rīcība ir ciniska un netaisnīga.

Šīs nedēļas sākumā Circene intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Labrīt, Latvija” teica, ka ģimenes ārstiem netiek uzliktas jaunas funkcijas.

Ministre uzsvēra, ka arī līdz šim visi ģimenes ārstiem izvirzītie kritēriji bijuši ģimenes ārstu darba aprakstos par veicamajiem darbiem. Tomēr patlaban tie ir pildāmi brīvprātīgi, un vien 10% ārstu izvēlējušies pildīt šos kritērijus. Kā uzskata Circene, tādējādi tiek diskriminēti pārējo ģimenes ārstu pacienti.

Ministre arī norādīja, ka kritērijus izstrādājušas abas ģimenes ārstu asociācijas kopā ar Nacionālā veselības dienesta un VM darbiniekiem, kas liecinot, ka ģimenes ārsti piekrīt, ka kritēriji ir izpildāmi. Ministrija uzskata, ka turpmāk šo kritēriju ievērošanai jākļūst obligātai, bet LĢĀA ir pretējās domās.

Komentējot ģimenes ārstu pausto viedokli, ka kritēriju izpildei nepieciešams papildu finansējums, Circene atbildēja: “Kurš medicīnā negrib lielāku finansējumu?!”

Grozījumu projekts tika izsludināts valsts sekretāru sanāksmē 15.novembrī. Tā saskaņošanu plānots noslēgt šonedēļ un tālāk projekts tiks virzīts uz Ministru kabineta komitejas sēdi, informēja VM preses sekretārs Oskars Šneiders.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+