×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Ģimenes ārsti piketē un izvirza prasības valdībai

Foto LETAFoto LETA

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) risinājumu no valdības un veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības paaugstināšanai varētu gaidīt divas līdz trīs nedēļas, pastāstīja asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Pretējā gadījumā, nesagaidot risinājuma piedāvājumu, asociācija varētu lemt par Belēviča demisijas pieprasījumu. Veide skaidroja, ka risinājuma nepiedāvāšana parādītu, ka Belēvičs nespēj pārliecināt valdību par nepieciešamību risināt problēmas veselības aprūpē.

Tāpat ģimenes ārstus neapmierina VM iecere gadījumā, ja nākamgad tiks piešķirti papildu 43 miljoni veselības aprūpei, 18 miljonus novirzīt pieejamības veicināšanai. Veide uzsvēra, ka finansējums vajadzīgs jau šogad un pacienti nevar gaidīt.

Runājot par šodien pie Ministru kabineta rīkoto piketu, Veide sacīja, ka kopumā vērtē to kā izdevušos. Lai gan uz to bija ieradušies tikai aptuveni 25 ģimenes ārsti, Veide sacīja, ka tā tas arī bijis paredzēts. Mērķis bijis, lai asociāciju piketā pārstāvētu ārsti no visiem reģioniem, kas arī izdarīts. Tāpat, ierodoties daudziem ģimenes ārstiem, šajā laikā pacientiem netiktu sniegta palīdzība, kas nav pieļaujams, skaidroja Veide.

Jau ziņots, ka šodien pie Ministru kabineta divās atsevišķās protesta akcijās par labākām sociālajām garantijām pulcējās aptuveni 100 ģimenes ārsti, kā arī mākslas un mūzikas skolu pedagogi.

Galvenās LĢĀA prasības ir veselības aprūpes pieejamības uzlabošana pacientiem un samaksas jautājums ģimenes ārstiem.

Kā ziņots, VM nākamgad, ja tiks piešķirti papildu līdzekļi, aptuveni 20 miljonus eiro novirzīs mediķu algu paaugstināšanai, bet vēl 18 miljonus eiro iecerēts novirzīt rindu mazināšanai. Kopumā ministrija cer, ka nākamgad tai tiks piešķirti aptuveni 43 miljoni eiro, tai skaitā 35 miljoni eiro, kurus plānots iegūt, palielinot budžeta deficītu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+