×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

Ģimenes ārsti prasīs referendumu (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja Saeimas deputāti neapturēs jaunā veselības aprūpes finansēšanas likuma pieņemšanu esošajā redakcijā, Latvijas ģimenes ārsti varētu rosināt tautas nobalsošanu.

Latvijas ģimenes ārstu asociācijas neatbalsta jauno likumu, jo tas rada nedrošību valsts iedzīvotājiem un apdraud veselības aprūpes sistēmas attīstību nākotnē, vakar Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā sacīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska. Viņa teica, ka likums diskriminē iedzīvotājus, iedalot viņus pēc vairākām pazīmēm, piemēram, nodokļu maksātāji un nemaksātāji vai ar dažādām diagnozēm sirgstošie. Tāpat likums esot vērsts pret maz-
aizsargātām iedzīvotāju kategorijām.

Par savu nostāju ģimenes ārsti sola informēt visus Saeimas deputātus, lūdzot neatbalstīt likumu otrajā lasījumā. Ja Saeima likumu tomēr pieņems, ģimenes ārsti iecerējuši lūgt Valsts prezidentu to neizsludināt un atbilstoši Satversmei rosināt tautas nobalsošanu.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidents Pauls Princis sēdē norādīja, ka likumprojekts ir prettiesisks un situāciju pasliktinošs. Šobrīd 14% iedzīvotāju nav pieejamības veselības aprūpei nepietiekamā finansējuma dēļ, jaunais likums padarīs pieejamību vēl sliktāku, teica Princis. Tuvākajā laikā tiks rīkota abu ģimenes ārstu asociāciju valžu sēde, kurā tiks izlemti tālākie soļi. “Es domāju, mēs darīsim visu iespējamo, lai šādā redakcijā likums neaizietu,” viņš piebilda.

Kā rakstīts, ņemot vērā nozares pārstāvju iebildumus un dažādas neskaidrības saistībā ar jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisija vakar apsvēra iespēju lūgt paildzināt likuma virzību.

Vairāki apakškomisijas locekļi pauda sašutumu par daudzajiem klātesošo ekspertu, tostarp ģimenes ārstu un cilvēktiesību ekspertes, iebildumiem pret likumu un neskaidro Veselības ministrijas (VM) nostāju to risināšanā. Savukārt VM valsts sekretāra vietniece stratēģiskās plānošanas un finanšu jautājumos Daina Mūrmane-Umbraško sēdē norādīja, ka ģimenes ārsti atsevišķus jautājumus “vienkārši nav pareizi sapratuši”, lasot likumprojektu. Tos varētu izrunāt kopīgā sēdē. Tomēr ir jautājumi, kuros ministrijai un nozares pārstāvjiem ir konceptuāli pretēji viedokļi, par kuriem vienoties, visdrīzāk, neizdosies, viņa sacīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Domāju, ka tur daudz kas salaists dēlī – jaunais likums… Mūsu nelaime, ka mēs cenšamies kopēt citu pieredzi, bet kopīja iznāk daudz sliktāka par orģinālu, jo mēs neizprotam tās būtību un cenšamies 1:1 ieviest, neizvērtējot vietējos apstākļus… Tāpēc, darboņi, jau sākotnēji, cenšās pēc iespējas ātrāk pieņemt attiecīgos likumus, jo zin, ka ar apsriešanu, tas neies cauri… Principā, tā ir kaitniecība! Un vēl – Desmit gadu laikā, tā arī nav, ieviesta e-medicīna, bet iztērēti 7 miljoni ES naudas, kuru, varbūt, nāksies atmaksāt… Tas ir atkal viens “veiksmes stāsts”…

 2. Ģimenes ārsti vispār ir nulles,tie absolūti nav vajadzīgi,jo ir tikai administrējošas personas nevis ārsti.Nesaprotu,ko gan viņi grib prasīt,rīkojot referendumu. Viņu profesionalitāte ir tik zemā līmenī,ka zemāk vairs nevar būt.

 3. vārdam Circene ir ŠAUSMAS.

 4. Circene domu gājiens Atbildēt

  Jaunākajam medicīniskajam personālam, kam nepietiek valsts naudas minimālās algas samaksai, ir pašiem jāpiemaksā trūkstošie lati! Viņi taču no kaut kā pārtiek! Tātad var vai nu piemaksāt, vai katru mēnesi iemaksāt tos 28 latus, citādi viņiem medicīnisko aprūpi neredzēt! Tā tam būs būt!

 5. MUMS JAU PAR VIENKARSO CILVEKU NEDOMA . KUR LAI BEZDARBNIEKS NEM NAUDU JA SASLIMST ATBILDIET GUDRIE.

 6. Ģimenes ārstu cepiens jau nav par pacientiem, bet par savu naudiņu, kuru var nākties zaudēt. Circene prasa darbu, bet ģimenes ārsti grib turpināt kā līdz šim. Piemērs. Mans vīrs pie ģimenes ārsta nav bijis gadus divpadsmit, toties ģimenes ārsts visu šo laiku katru mēnesi par viņu saņem zināmu naudas summu. Circene prasa pieņemt otru māsu, lai šādus cilvēkus kaut reizi trijos gados piedabūtu profilaktiski pārbaudīties. Visiem taču zināms, ka parāk daudz slimību /arī onkoloģisko/ tiek atklātas novēloti, t.i., cilvēks nomirst vai arī kļūst invalīds. Valstij lielāki izdevumi gan par ārstēšanu, gan pensiju maksāšanu. Un vēl – kāpēc Lietuvā nodokļu maksātāju sistēma darbojas un kāpēc tur neviens neprotestē? Kāpēc man ar saviem nodokļiem jāapmaksā ārstēšanās cilvēkiem, kuri valstij nemaksā neko, bet zina tikai prasīt un prasīt? Man tā nodokļu nauda arī noderētu pašai, bet es saprotu, ka gan skolotājiem, gan policistiem, gan ugunsdzēšejiem un ārstiem algas ir jāmaksā. Kaunies, Princi! Uzvārds laikam iespaido izturēšanos… Fui!

  • Tikai Circenes kundzīe ir tā, kura rūpējas par veselības pieejamību visai tautai, īpaši tiem simtiem tūkstošu, kam, viņasprāt, veselības aprūpe nepienākas!

 7. Arī ārsts, kurš zina drēbi Atbildēt

  Proncis ir demagogs un sliņkis! Circene carētu darīt da jebko, Princis nekad nebūs apmierināts. Circene prasa rezultātu un kvalitāti, kādu var sasniegt ar šiem minimālajiem līdzekļiem, bet Princis negrib darīt nekko!
  Šobrīd Latvijas medicīnā problēma nav Circenē, bet gan esošo ģimeņes ārstos, viņu terorā! Ir nepieciešamas būtiskas izmaiņas šajā institūcijā,

  • Tiaki Circene vienīgā rūpējas par tautas veselību, īpaaši tiem desmitiem, pat simtiem tūkstoši, kas pēc viņas prāta nav tiesīgi saņemt veselības aprūpi!

  • mums taču ir vislabākā veselības aizsardzības ministrija ar visu laiku labāko un vienīgo visviedāko, īstenāko un līdzjūtīgāko, iejūtīgāko, profesionālāko, cilvēcīgāko tautas veselības aprūpētāju ingrīdiņu! Kādus tiur vēl ģimenes ārstus klausīties!? kādu tur vēl tautu ārstēt!?

 8. referendumā šī dāmītes ideja izgāzīsies ar blīkšķi! Vajag referendumu! Pietiek ņirgāties par savu tautu! Mankurte!

 9. Atbalstu Circeni.

 10. Šai “veiksmes stāsta” kārtējās sadaļas “dižautorei” un demagoģijas apsēstajai dāmītei, kam par veselības aprūpes pieejamību cilvēkiem ir “nospļauties”, laiks doties kaut kur citiur! Tagad- referendumu! Rudenī- šo “veiksmes stāsta” partijeli uz politisko mēslaini!

 11. Es par referendumu ,cerams ka tauta kaut šajā jautājumā būs vienota.

  • Pilnīgi normāls likums.Kādēļ vienam jāmaksā nodokļi no pēdējā centa un citi saņem algu aploksnēs – ārstu pakalpojumus saņemam vienādi.Sanāk,ka nodokļu maksātāji apmaksā ārstu izmaksas par sevi un par tiem citiem gudriniekim.

 12. Kaut kur nav labi- esi sabiedrībā normāls cilvēks un tev vajag slimības dēļ kādu sarežģitāku izmeklējumu – stāvi pusgadu rindā vai par maksu rīt… Bonzim uz ielas atliek pakrist – ātrie – slimnīca un jau šodien visi izmeklējumi. Tikai piezīme slimniekam jāpakrīt ir zināmās pilsētās ( kaut Rīgā) un laicīgi jāsarunā ”garamgājējs” tad viss notiek. Vari arī atrast Rīgas paziņas un ātros sagaidīt tur siltā gultiņā. Viss praktiski bez maksas un ātri. Ja esi laukos – skat sākuma daļu…Viens premjers teica -” muļķu valsts” un taisnība laikam ir.

  • ka šī likuma administrēršana ir dārgāka par līdzšinējo un 200 000 cilvēki (pēc aplēsēm) būs ārpus veselības aprūpes?!

Draugiem Facebook Twitter Google+