×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Ģimenes ārsti prasīs veselības ministres demisiju

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija šodien biedru pilnsapulcē nolēma prasīt veselības ministres Ingrīdas Circenes (V) demisiju un vērsties pie tiesībsarga un premjera Valda Dombrovska (V), lai pamatotu, kādēļ pieņemts šāds lēmums.

Pilnsapulcē piedalījās 418 biedri, 385 nobalsoja “par”.

Veselības ministres preses sekretāre Aija Bukova-Žideļūna aģentūrai LETA sacīja, ka ministre patlaban situāciju nekomentēs, jo vēl neesot saņēmusi oficiālu paziņojumu no asociācijas par demisijas pieprasījumu un tā pamatojumu.

Ģimenes ārsti nepiekrīt plānotajām izmaiņām likumdošanā un Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz noteikt jaunus kvalitātes kritērijus, nepiešķirot papildu finansējumu.

“Mēs gribam pateikt, ka mēs nepiekrītam veselības ministres šī brīža primārās veselības aprūpes stratēģijai,” sacīja asociācijas prezidents Pauls Princis.

Lielākā daļa klātesošo uzskata, ka papildu kvalitātes kritērijus ar esošo finansējumu nav iespējams izpildīt un Veselības ministrijas rīcība ir ciniska un netaisnīga.

Sēdē izskanēja tāda frāze kā “pietiek uz mūsu pleciem lāpīt valsts budžetu”, “neviens šajā pasaulē nav neaizvietojams – arī ministre”, “mēs cīnāmies ne tikai par sevi, bet arī par visiem pacientiem”.

Līdz šim, atbildot uz ģimenes ārstu pārmetumiem, veselības ministre bijusi izvairīga. Viņa uzsvērusi, ka kopējā primārās veselības aprūpes izvērtējumā, salīdzinot ar citām valstīm, Latvija ir zemu, tādēļ ir jādomā, kā uzlabot pacientu primāro aprūpi, tomēr uz jautājumu, vai ministrija varētu mēģināt rast papildu līdzekļus jauno ģimenes ārstu kvalitātes kritēriju ieviešanai dzīvē, ministre skaidru atbildi aģentūrai LETA iepriekš nesniedza.

Circene jau iepriekš ir apliecinājusi, ka ģimenes ārsta prakses budžeta lielāko daļu veidojošais finansējums samazināts netiks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+