×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Ģimenes ārstiem finansējums praksēm pieaugs par 144 eiro mēnesī

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Ģimenes ārstiem no 1.jūlija kapitācijas nauda jeb finansējums prakses darbam mēnesī pieaugs vidēji par 144 eiro, kas kopumā gadā no valsts budžeta prasīs 2,1 miljonu eiro.

Kā šodien žurnālistiem pastāstīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), Veselības ministrija (VM) gatavo grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz vairākas būtiskas izmaiņas ģimenes ārstiem.

Belēvičs pastāstīja, ka ģimenes ārstiem no 1.jūlija kapitācijas nauda pieaugs no 1,18 eiro par vienu pacientu mēnesī līdz 1,27 eiro par vienu pacientu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders, mēnesī finansējuma palielinājumam visiem ģimenes ārstiem būs nepieciešami 177 400 eiro, bet gadā – 2,1 miljons eiro. Šī finansējuma avots būs ietaupījums, kas radies, samazinoties nelietderīgi veikto ambulatoro izmeklējumu skaitam.

Tāpat VM gatavo grozījumus, lai jaunajiem ģimenes ārstiem atvieglotu prakses pārņemšanu no tiem ģimenes ārstiem, kas dodas pensijā. Kā norādīja Belēvičs, iecerēts, ka prakses pārņemšanas gadījumā pacienti pie jaunā ārsta tiks pārreģistrēti visi vienlaicīgi, ar iespēju no pārreģistrācijas atteikties. Līdz ar to jaunajiem ārstiem tiks atvieglota prakses pārņemšana, skaidroja ministrs.

Jau ziņots, ka Belēvičs februārī noslēdzis sadarbības memorandu ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju.
Sadarbības memorandā iekļautās apņemšanās paredz veikt pasākumu kopumu primārajā veselības aprūpē pastāvošo cilvēkresursu nodrošinājuma problēmu novēršanai, piemēram, veicināt ārstu pieejamību reģionos, paredzot “lauku koeficienta” piemērošanu darba samaksas piemērošanā ārstiem ārpus pilsētām un attālākās apdzīvotās vietās, kā arī pilnveidojot apmācīt tiesīgo ārstu darba organizāciju, tādējādi veicinot rezidentu apmācību reģionos.

Tāpat vienošanās paredz Belēviča apņemšanos nodrošināt lielāku finansējumu primārajai veselības aprūpei un jau ar šā gada 1.jūliju novirzīt papildu finansējumu pilna kapitācijas maksājuma veikšanai ģimenes ārstu praksēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+