Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Ģimenes ārstiem finansējums praksēm pieaugs par 144 eiro mēnesī

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Ģimenes ārstiem no 1.jūlija kapitācijas nauda jeb finansējums prakses darbam mēnesī pieaugs vidēji par 144 eiro, kas kopumā gadā no valsts budžeta prasīs 2,1 miljonu eiro.

Kā šodien žurnālistiem pastāstīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), Veselības ministrija (VM) gatavo grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz vairākas būtiskas izmaiņas ģimenes ārstiem.

Belēvičs pastāstīja, ka ģimenes ārstiem no 1.jūlija kapitācijas nauda pieaugs no 1,18 eiro par vienu pacientu mēnesī līdz 1,27 eiro par vienu pacientu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders, mēnesī finansējuma palielinājumam visiem ģimenes ārstiem būs nepieciešami 177 400 eiro, bet gadā – 2,1 miljons eiro. Šī finansējuma avots būs ietaupījums, kas radies, samazinoties nelietderīgi veikto ambulatoro izmeklējumu skaitam.

Tāpat VM gatavo grozījumus, lai jaunajiem ģimenes ārstiem atvieglotu prakses pārņemšanu no tiem ģimenes ārstiem, kas dodas pensijā. Kā norādīja Belēvičs, iecerēts, ka prakses pārņemšanas gadījumā pacienti pie jaunā ārsta tiks pārreģistrēti visi vienlaicīgi, ar iespēju no pārreģistrācijas atteikties. Līdz ar to jaunajiem ārstiem tiks atvieglota prakses pārņemšana, skaidroja ministrs.

Jau ziņots, ka Belēvičs februārī noslēdzis sadarbības memorandu ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju.
Sadarbības memorandā iekļautās apņemšanās paredz veikt pasākumu kopumu primārajā veselības aprūpē pastāvošo cilvēkresursu nodrošinājuma problēmu novēršanai, piemēram, veicināt ārstu pieejamību reģionos, paredzot “lauku koeficienta” piemērošanu darba samaksas piemērošanā ārstiem ārpus pilsētām un attālākās apdzīvotās vietās, kā arī pilnveidojot apmācīt tiesīgo ārstu darba organizāciju, tādējādi veicinot rezidentu apmācību reģionos.

Tāpat vienošanās paredz Belēviča apņemšanos nodrošināt lielāku finansējumu primārajai veselības aprūpei un jau ar šā gada 1.jūliju novirzīt papildu finansējumu pilna kapitācijas maksājuma veikšanai ģimenes ārstu praksēm.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+