×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Ģimenes ārstiem samazinās termiņu slimības lapu izsniegšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Lai nodrošinātu pacientiem savlaicīgu ārstu speciālistu konsultāciju, plānots samazināt laika posmu, kurā ģimenes ārsts var vienpersoniski izsniegt darbnespējas lapu.

Veselības ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par darbnespējas lapas izsniegšanu paredz, ka šo laika posmu no 45 dienām samazinās līdz 30 dienām. Noteikumi paredz, ka ārstam būs pienākums nosūtīt pacientu pie cita ārsta, ja darbnespēja ilgst 30 dienas, un ārstējošais ārsts šajā periodā nav konsultējies ar citu ārstu.

Kā skaidro ministrija, patlaban ģimenes ārsts 45 dienu ilgā laika periodā vienpersoniski pieņem lēmumu pagarināt darbnespējas lapu, nekonsultējoties ar citu ārstu, piemēram, speciālistu, kurš ir kompetents konkrētās slimības ārstēšanā. Līdz ar to tiek radīta situācija, ka cits ārsts jeb speciālists tiek iesaistīts ārstēšanas procesā tikai pēc 45 dienām no darbnespējas sākuma, kas var kopumā paildzināt ārstēšanas procesu un līdz ar to arī personas darbnespējas periodu.

Šādi grozījumi ir nepieciešami, lai izvairītos no iespējamām kļūdām slimību diagnostikā un ārstēšanā un lai novērstu slimības lapu nepamatotu izsniegšanu.

Ministrija iesaka arī samazināt darbnespējas periodu, par kuru ārsta palīgs ir tiesīgs izsniegt personai darbnespējas lapu, nekonsultējoties ar citu ārstu, jo ārsta kompetence par ārsta palīga kompetenci ir plašākam skaidro noteikumu sagatavotāji. Ārsta palīgam tiesības izsniegt slimības lapu paredzētas par pirmajām desmit dienām.

Grozījumus noteikumus ceturtdien, 18.oktobrī, izskatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+