×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Ģimenes ārstiem ziņos par pacientiem, kuri saukuši ātros

Foto - LETAFoto - LETA

Izmantojot e-veselības sistēmu, plānots ģimenes ārstiem nodot informāciju par pacientiem, kuri saukuši neatliekamo medicīnisko palīdzību, bet nav nogādāti slimnīcā, aģentūrai BNS pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Laura Lapiņa.

Paredzēts, ka šāda iespēja e-veselības sistēmā, kura pašlaik tiek testēta, tiks ieviesta līdz aprīlim. “Tas būtu nozīmīgs solis e-veselības sistēmas darbības ieviešanā,” piebilda Lapiņa.

Savukārt e-veselības sistēmas testēšana ārstniecības iestādēs plānota, kad sistēmai būs pievienota iespēja ziņot par iepriekšminētajiem pacientiem, kas izsaukuši ātros, taču nav nogādāti slimnīcā.

Iepriekš vairāki eksperti, runājot par plānoto e-veselības sistēmu, norādījuši, ka pirms šādas sistēmas ieviešanas ir būtiski pievērst uzmanību personu datu aizsardzībai.

E-veselības sistēmas projektu plānots ieviest divās kārtās, un pirmās kārtas izmaksas ir aptuveni 4,9 miljoni latu. Lielākā daļa līdzekļu iegūta no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Šī sistēma nodrošinās pacientu veselības informācijas centralizētu uzglabāšanu. Informācija būs pieejama autorizētām ārstniecības personām, kuras piedalīsies pacienta ārstēšanā, savukārt pacienti varēs piekļūt informācijai par sevi un saviem nepilngadīgajiem bērniem.

E-vidē pacientiem būs iespēja saņemt elektroniskas konsultācijas no sava ģimenes ārsta, elektroniski saņemt nosūtījumus uz veselības aprūpes pakalpojumiem, darba nespējas lapas, pierakstīties pie ģimenes ārsta un citiem speciālistiem, kā arī aplūkot ārstniecības personu un ārstniecības iestāžu katalogu un saņemt vēl citus pakalpojumus.

Sistēmas pārzinis būs Nacionālais veselības dienests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+