×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Ģimenes ārstu asociācijas plāno protesta akcijas

Foto - LETAFoto - LETA

Pauls Princis.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) sagatavojušas kopīgas prasības Veselības ministrijai (VM) un noraidošas reakcijas gadījumā plāno jaunas protesta akcijas, aģentūra LETA uzzināja asociācijās.

Kā pastāstīja LĢĀA prezidents Pauls Princis, tālākos soļus abas asociācijas plānos kopīgi, jo tā esot lielākas izredzes panākt prasīto. “Mums bija domstarpības un atšķirības izpratnē par taktiku un prasībām, bet šobrīd esam atraduši kopīgus saskares punktus, un viss jau ir nopietnāk,” sacīja Princis.

Līdz janvāra beigām abas asociācijas plāno iesniegt VM divas prasības ģimenes ārstu darbu regulējošo likumu grozījumiem. Pirmkārt, asociācijas prasīs atjaunot normu, kas līdz VM virzīto grozījumu apstiprināšanas brīdim paredzēja ģimenes ārstu prakšu finansiālo pamatu – nodrošināt kapitācijas naudu praksēm ne mazāk kā 6,55% no apakšprogrammā “Ārstniecība” paredzētajiem līdzekļiem. Otrkārt, lūgs VM izslēgt no normatīvajiem aktiem tās normas, kas finansiāli vai juridiski ietekmē ārstus veikt vai neveikt laboratoriskos izmeklējumus saviem pacientiem, tādejādi apdraudot gan kvalitatīvu medicīnisko aprūpi, gan pacientu veselību.

Ja VM noraidīs minētās prasības, asociācijas sola īstenot protesta akcijas. “Steigas gan nav, jo likums pa lielam ir pieņemts un nākošos grozījumus var gaidīt pats ātrākais martā. Tomēr, ja noraidošā attieksme no veselības ministres puses turpināsies arī pēc abu asociāciju kopīgā lēmuma realizēšanas, tad rīkosim protesta akcijas,” piebilda Princis.

Jautāts kādas varētu būt plānotās akcijas, Princis sacīja, ka tas vēl ir jāpārdomā, tomēr pāris idejas esot. Viņš atklāja, ka plānots iesaistīt arī citas organizācijas un abu asociāciju partnerus, tomēr viņu atbalsts vēl jāiegūst.

Tikmēr VM turpinās darbs pie primārās veselības aprūpes stiprināšanas, izstrādājot tās attīstības stratēģiju. Kā pastāstīja Princis, asociācijas saņēmušas lūgumu līdz 1.februārim izvirzīt savus dalībniekus pirmajai sēdei, kurā plānots diskutēt par šo jautājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+