Fon Tranzē-Rozeneku dzimtas bērni Jaungulbenes muižā. 19. gs. beigas.
Fon Tranzē-Rozeneku dzimtas bērni Jaungulbenes muižā. 19. gs. beigas.
Foto: LNVM krājums

Ģimenes diena muzejā – šoreiz par seno modi 0

Sestdien, 18. aprīlī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā nodarbība bērniem “Stāsti par modi”, LA.lv pastāstīja muzeja speciāliste Astrīda Burbicka.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Reizi mēnesī turpinot cikla “Muzejs ģimenei” pasākumus, 18. aprīlī plkst. 12 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Brīvības bulvārī 32, Rīgā, notiks izglītojoša un izklaidējoša nodarbība bērniem un viņu vecākiem “Stāsti par modi”. To vadīs LNVM muzejpedagoģe Santa Miķelšteine.

Kā gadsimtu laikā mainījās modes tendences un kuras no seno laiku tradīcijām ir saglabājušās līdz mūsdienām? Kāpēc modes dāmas pirms 150 gadiem arī siltās un saulainās vasaras dienās sēja šalles un lakatus? Kāpēc pirms 150 gadiem kungi pastaigās ņēma līdzi spieķi? Vai bija arī bērnu apģērbu mode? Ko “modes valodā” nozīmē vārdi “katliņš”, “frēze”, “turnīra” un “pompadūrs”?

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem tiks sniegtas nodarbībā, kuras dalībnieki varēs aplūkot ne tikai senus attēlus, fotogrāfijas, zīmējumus un gleznas, bet arī unikālus priekšmetus no muzeja krājuma – tai skaitā smalka auduma saulessargu, dāmu vēdekļus no strausa spalvām, no papīra un auduma, senus spogulīšus un pūdernīcas, matu loku šķēres, dāmu un kungu cepures, somiņas un kurpes.

Jauniegūtās zināšanas nodarbības dalībnieki varēs pārbaudīt, aizpildot uzdevumu lapas.

Maksa par līdzdalību cikla “Muzejs ģimenei” pasākumā 4 eiro neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita.