×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Ģimenes dienā – par to, kā izvairīties no briesmām dabā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 31. maijā, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Dabas muzejā notiks pēdējā šīs sezonas ģimenes diena, kurā apmeklētājus aicināsim uzzināt, kā vasarā atpazīt dažādus augus, kukaiņus un rāpuļus, kas cilvēka veselībai var nodarīt kaitējumu, vēsta muzeja pārstāvji.

Lai vasarā, brīvajā laikā, dodoties dabā, to izbaudītu, no tās nebītos un nezināšanas dēļ nenodarītu kaitējumu sev vai dzīvniekiem, tie jāpazīst, jāmācās tos atšķirt pēc noteiktām pazīmēm un pats galvenais – jāprot atbilstoši uzvesties, uzskata izstādes veidotāji.

Tādēļ šis sezonas pēdējā ģimenes dienā Dabas muzejs piedāvā iepazīt Latvijas savvaļas augu un dzīvnieku sugas. Īpaši sagatavotos izziņas punktos apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par vilku, lūsi, mežacūku un alni, saņems informāciju, kā pareizi rīkoties, ja gadās sastapties ar šiem zīdītājiem un to mazuļiem. Rāpuļu izziņas darbnīcā aicināsim iepazīt Latvijas vienīgo indīgo čūsku un pazīmes, pēc kādām to atšķirt no citām čūskām, bet kukaiņu pazinējs pastāstīs par bitēm, lapsenēm, kamenēm un briežutīm.

Izrādās, nereti bīstamāki par dzīvniekiem ir augi, tāpēc ļoti svarīgi tos pazīt un nesajaukt ar nekaitīgajiem līdziniekiem. Ģimenes dienā varēs uzzināt vairāk par augiem ar kārdinošajām, bet, iespējams, indīgām sarkanajām ogām, velnarutkiem, čūskogām un latvāņiem. Pasākuma noslēgumā katrs dalībnieks saņems Dabas muzeja “Dabziņa” sertifikātu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.8
Alūksne +7.5
Daugavpils +10.1
Saldus +8.4
Liepāja +6.6
Jelgava +11.8
Ventspils +7.0
Limbaži +9
Madona +6.1
Rēzekne +10.9
Draugiem Facebook Twitter Google+