×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Ģimenes koki: kur tos nopirkt?

Foto - Diāna JanceFoto - Diāna Jance

Statistikas dati liecina, ka 1939. gadā Latvijā auga vismaz astoņi miljoni augļu koku...

“Kurās audzētavās varēs nopirkt tā sauktos ģimenes kokus?” MARUTA K.

Mazdārziem ģimenes koki ir ļoti labs risinājums. Ja ziemcietīga un veselīga koka vainagā iepotētas vairākas šķirnes, dārzā ir liela augļu dažādība un koki neaizņem daudz vietas. Vainagā potētās šķirnes sāk ražot ātrāk – jau otrajā trešajā gadā pēc potēšanas.

– Uz viena augļu koka audzējamo šķirņu skaits atkarīgs no koka lieluma. Piemēram, uz ‘Antonovkas’ sēklaudžiem šķirnes var izvietot brīvāk, tāpēc var sapotēt pat piecas ar dažādu ienākšanās laiku. Uz augumu samazinošiem potcelmiem labāk potēt trīs šķirnes. Četras jau ir maksimums, pretējā gadījumā augļu kokam veidosies pārāk sabiezināts vainags, – saka zemnieku saimniecības “Liepas” stādaudzētavas vadītāja Zaiga Apse.

Šajā stādaudzētavā šosezon varēs iegādāties ģimenes ābeles (vienā kokā sapotētas vasaras un rudens šķirnes, piemēram, ‘Baltais Dzidrais’, ‘Konfetnoje’), ģimenes bumbieres (vainagā potētas šķirnes ‘Suvenīrs’, ‘Vasarīne Sviestīne’, ‘Pepi’), ģimenes saldos ķiršus un ģimenes plūmes. Konteinerstāds atkarībā no šķirņu skaita vainagā maksā 17–30 eiro.

Zemnieku saimniecībā “Gulbji” jūlijā tirgos ģimenes ābeles (3–4 šķirnes vienā kokā), kas potētas uz puspundurauguma potcelma MM 106. Stāda cena – vidēji 20 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+