Latvijā
Kriminālziņas

Ģimenes konflikta laikā aiztur dēlu un garāmgājēju par iejaukšanos 16

Rīgas pašvaldības policija

Dreiliņos ģimenes konflikta laikā aizturēts dēls un kāds nejaušs garāmgājējs, kurš iejaucās un kļuva agresīvs, vēsta policija.

Policiju uz dzīvokli izsauca vīrietis, kuru bija piekāvis civilsievas dēls.

Ierodoties notikuma vietā, norādītā dzīvokļa durvis atvēra vīrietis, kurš izaicinoši jautāja, kāpēc policisti esot ieradušies. Kārtības sargi paskaidroja, ka viņiem nepieciešams satikt personu, kura izsaukusi policiju.

Pēc brīža pie policijas darbiniekiem pienāca izsaucējs, kuram bija asiņojošs deguns, zilumi zem abām acīm, tāpat persona sūdzējās par sāpēm pakrūtē. Kārtības sargi jautāja, vai nepieciešams izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, taču persona kategoriski atteicās no mediķu palīdzības.

Vīrietis paskaidroja, ka civilsievas dēls dzīvo blakus dzīvoklī, bet šobrīd savu mājvietu izīrējot, tāpēc ir apmeties pie viņa.

Kārtības sargi pieņēma no cietušā pieteikumu un agresīvo vīrieti informēja par aizturēšanu, pēc kā lūdza viņu doties uz policijas operatīvo transportlīdzekli. Vīrietis palika agresīvs un nevēlējās pamest cietušā dzīvokli. Viens no kārtības sargiem vīrieti satvēra aiz rokas un norādīja, ka tomēr būs jādodas uz policijas transportlīdzekli. Vīrietis izrādīja pretestību, tādēļ aizturēšanas laikā policistiem pret viņu nācās pielietot elektrošoka pistoli. Persona noguldīta uz zemes un uzlikti rokudzelži, lai nenodarītu kaitējumu sev un citiem.

Vīrietis ievietots policijas automašīnas aizturēšanas nodalījumā, kur viņš nespēja nomierināties un spārdīja iekštelpas durvis līdz tās salauza, tādēļ nu viņam draud arī kriminālatbildība par mantas tīšu bojāšanu, norāda policija.

Aizturētais pārvietots uz otras auto patruļas aizturēšanas nodalījumu un nogādāts dežūrdaļā. Veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā noskaidrots, ka vīrietis ir 1,82 promiļu reibumā.

Aizturēšanas laikā, pirms agresīvi noskaņotais vīrietis tika ievietots pirmajā policijas transportlīdzekļa aizturēšanas nodalījumā, pie policistiem pienāca vēl viens iereibis vīrietis, kurš skaļi bļaustījās ar cieņu aizskarošiem vārdiem.

Vīrietis nereaģēja uz policistu aizrādījumiem, pēc kā aizturēts un nogādāts dežūrdaļā, kur personai palika slikti, iespējams, no saindēšanās ar alkoholu. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri nolēma personu hospitalizēt. Uzsākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu.

Policijas darbinieki itin bieži saskaras ar situācijām, kurās pildot savus dienesta pienākumus, piemēram, aizturot personas, iejaucas garāmgājēji, kuri, nezinot notikušā apstākļus, izdara aplamus secinājumus, pauž policija. Tādēļ policija aicina ar savu klātbūtni vai darbībām, tai skaitā nepamatotu iejaukšanos policistu darbā, netraucēt viņiem sniegt palīdzību citiem iedzīvotājiem.

LA.lv