×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Ģimenēs liberālisma par daudz 


Foto - LETAFoto - LETA

Atsauksmes par rakstu “Bāriņtiesa pret audžuģimeni” (11.12.2012.)


 

Rita Kalniņa: “Ar vīru izlasījām otrdien publicēto Arta Drēziņa rakstu
”Bāriņtiesa pret audžuģimeni” un nevaram nomierināties – kā var uzņemties rūpes par bērniem, kas atstāti bez vecākiem, ja jāsaskaras ar šādu bāriņtiesas darbinieku attieksmi! Šiem cilvēkiem nav skaidrs, ko nozīmē audzināt bērnus, no kuriem vai katram ir kādas problēmas. Arī pārmetumi audžuģimenei ir pārmērīgi, jo kurā ģimenē nav bijuši tādi sīkumi kā sejas mazgāšana aukstā ūdenī… Audžuģimenē atšķirībā no bērnunama pusaudzi radina pie darba un attiecībām ģimenē, taču ne visiem bērniem tas patīk. Gribētos Mārai Juškevičai novēlēt izturību.”

BT: “Tas ir tikai normāli, ka lieli bērni paši sev uztaisa brokastis. Pacelt balsi arī gadās katrai mammai. Pēc tam vajag izrunāties un samīļoties un tad viss būs kārtībā.

Mana saskarsme ar bāriņtiesu ir bijusi 90% negatīva. Nekādas ilūzijas par šo iestādi neloloju. Ja vīrietis ir mazrunīgs un maz iesaistās strīdos, varbūt viņš māca bērniem praktiskas lietas, māju remontēt, ar traktoru braukt. Visiem taču nav jābūt vienādiem.”

V: “No savas pieredzes – kad bērns bija mazs, tuva radiniece, kas bija ļoti pieķērusies bērnam, uzprasīja: “Ko tu šodien ēdi?” Atbilde: “Neko!” Tika sarīkots skandāls, ka bērnam nedod ēst. Kad tante aizgāja, es pajautāju, kāpēc teicis, ka neko nav ēdis, ja brokastis ēda, pusdienās bija kotletes. Bērns atbildēja: “Es aizmirsu!””

Mude: “Kādam šis konflikts ir izdevīgs, vajadzēja tikai atrast tā iesākumu, un tā arī sanāca… Izlaistas skuķes dēļ, kura visu laiku dzīvo savos melos!”

Tante: “Pazīstu divas kundzes, kuras audzina svešus bērnus, – īstenībā ļoti smags un nepateicīgs darbs! Apkārtējie arī nereti domā, ka dēļ naudas… No vienas puses, ne katrs to vispār var un drīkst darīt, no otras – piekrītu, ka liberālisma, arī pārprasta, pārāk daudz! Pati strādāju skolā, saprotu, ka bērni tendēti uz savām ērtībām, tiesībām, retāk uz pienākumiem. Bet audžuģimenē varētu būt ne vairāk kā 4 – 6 bērni, vairāk nav iespējams “aptvert”!”

Jānis: “Visa pamatā ir bezizmēra liberālisms, kas tagad valda mūsu sabiedrībā. Bērni ir ļoti dažādi, un arī pieejai viņu audzināšanā ir jābūt dažādai. Vienam pietiek ar pateiktu vārdu, bet otram nelīdz pat uzkliedziens, tāpēc ierēdņu sāktais karš pret šo audžuģimeni ir nevietā.”

no malas: “Nesaprotu, ko var ņemties. Ja bērniem nepatīk vai nenovērtē, lai iet dzīvot bērnunamā.”

Par taisnīgumu: “Novēlu izturību Mārai, kas sākusi cīņu! Varbūt šī situācija un tiesvedība liks aizdomāties atbildīgajām iestādēm (domāju bāriņtiesas un sociālos dienestus) par to pamatfunkcijām un kā labā, nevis pret ko tie strādā.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+