×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
28. oktobris, 2017
Drukāt

Ģimenes pabalstu par pirmo bērnu piedāvā noteikt vismaz 5% apmērā no minimālās algas (13)

Ilustratīvs attēls. Foto - ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto - Shutterstock

Opozīcijas deputāts Andrejs Klementjevs (S) rosina likumā paredzēt, ka ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu nevar būt mazāks par 5% no minimālās algas.

Klementjevs iesniedzis šādu priekšlikumu grozījumiem Valsts sociālo pabalstu likumam uz galīgo lasījumu. Likuma izmaiņas attiektos uz nākamo gadu, kad minimālās algas apmērs būs 430 eiro, tātad ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu būtu 21,5 eiro.

Opozīcijas deputāts rosina saglabāt pašlaik likumā noteikto principu, ka par otro bērnu pabalsts ir divas reizes, par trešo bērnu – trīs reizes, bet par ceturto un nākamajiem bērniem – 4,4 reizes lielāks nekā par pirmo bērnu ģimenē.

Kā ziņots, Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, paredzot, ka no nākamā gada 1.janvāra ģimenes pabalsta apmērs būs atkarīgs no audzināmo bērnu skaita.

Labklājības ministrijas (LM) parlamentārā sekretāre Karina Ploka (V) iepriekš skaidroja, ka esošie pabalsti netiks grozīti, proti, arī nākamgad pabalsta apmērs par pirmo bērnu joprojām būs 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, par trešo – 34,14 eiro, bet par ceturto un nākamajiem bērniem – 50,07 eiro. Tomēr paredzēts noteikt piemaksas, kas būs atkarīgas no bērnu skaita. Piemaksas varētu tikt ieviestas, sākot ar nākamā gada 1.februāri vai 1.martu, norādīja Ploka.

Priekšlikums, ko koalīcijas politiķi uzskata par kompromisa variantu, paredz ģimenēm ar diviem nepilngadīgajiem piešķirt piemaksu desmit eiro katru mēnesī. Piemaksa ģimenēm ar trīs bērniem būs 66 eiro mēnesī. Ģimenēm ar četriem nepilngadīgajiem, plānots piemaksāt 116 eiro, kas summā ar pašreizējiem pabalstiem veidotu 100 eiro par trešo un 100 eiro par ceturto bērnu. Arī ģimenēm, kurās aug vēl lielāks nepilngadīgo bērnu skaits, summā par trešo un katru nākamo nepilngadīgo ģimene saņemtu 100 eiro, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja nacionālā apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivi Dzintars.

Patlaban pabalsta apmērs par pirmo bērnu ir 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, par trešo – 34,14 eiro, bet par ceturto un nākamajiem 50,07 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Es audzinu 2 delus viena ir grutibas bernu babalts mazs bet berniem ir vairakas prasibas es taksu neteiksu bernam tu edisi pa tadu sumu diena otrs edis ko vairak …apavi apgerbs tie taksu ari maksa pat tam vaidzes piedomat berns tomer ir berns skola lai nebakstitu neapsmietu tam tadas brebes vai apavi tadas ….ai ko tur talak spriest ta valdiba doma pa tautu rufejiet tauta razojiet bernus 100 gudros uzsturiet

 2. Kapec nevar aslikt cigaretes tirgot un alhoholu tas ir narkotikas pejamas legada denu nu nakti ???tapec ka maksa nodoklus ko marhuana nava kaitiga veselibai pat arsti israksta a alhoholu receptes nav a prac

 3. Kanau kauna sitadi asars maksat arprac ber par nato naudu iscede kam bajaciga maza latvija parados ar vairako dalu invalidi labak domatu par cilvekem ????haha invalidi nabagi ka nav kauc berni nabagi

 4. kāpēc minimālās? No katra algas.

  • ļoti precīzi teikts,no tās algas,kādu jaunā māmiņa saņēma pirms bērna piedzimšanas.Attiecīgi tās,kuru vienīgais darbs ir paplest kājas katram garām gājējam,to varēs darīt arī nākotnē,jo viņu pienesums ir 0.

 5. Nu ko, mans piektais būs pirmais. Pārējie strādā un maksā nodokļus ne jau 11 eur apmērā.

 6. Nu tak valdiba nemaz nedoma par savu tautu un par berniem it seviski,brauciet prom ,kas var,nav ko sedet nabadziba,toties ta valdibasev tik pieskir algu,nu bezkaunigi!

 7. Ja man tagad par trešo bij 34,xx, bet pēc jaunā skaitīs tikai nepilngadīgos, tad trešais skaitīsies pirmais, (jo divi lielākie ir pilngadīgi, tas nekas ka studē, un nestrādā vēl) un 5% ir 21,xx, tad tāpat sanāk apdalīts. Jo 34 vietā, saņems 21, ceturtais, kurš tagad skaitīsies otrais, 50 vietā saņems 42 utt. Jā, matemātika mūsu politiķiem ir stipra pusē.

 8. Nu jāpošas vien prom uz “siltajām ” zemēm. Palieciet sveiki! Diemžēl man ar savu 1 nepilngadīgo trešo bērnu nekāds lielāks atbalsts nepienākas, cik saprotu no šī raksta… Un “siltajās” zemēs par darbu, ko spēju paveikt šeit maksā algu ar, ko pietiek samaksāt visus rēķinus, paēst, apģērbties, nopirkt zāles un vēl pāri paliek pat bez visiem pabalstiem, kurus šeit, kā nodokļu maksātājai gan man pienāktos saņemt normālos apmēros. Nez, ko gan ir domāts nopirkt bērnam mēneša laikā par 34 eiro? Ēdienu, zāles, apģērbu… Veselības dēļ spēju nopelnīt tikai minimālo algu, kas gan paliek pāri pēc rēķinu nomaksas? Esmu viena ar savu bērnu, lielie bērni knapi paši tiek galā ar savām ģimenēm. Nezinu, kā, bet tiešām meklēšu visus iespējamos variantus, lai aizbrauktu no savas mīļās dzimtenes – diemžēl!

 9. Pareizi. vai valdībai nav kauns maksāt pirmajam bērnam 11 eiro? Gribētu pirms vēlēšanām pozīcijas deputātiem paskatīties acīs un uzdot šo jautājumu. 11 eiro mēnesī – izsmiekls. bērnu dalīšana pirmajos un ceturtajos novedīs pie tā, ka Latvija paliks arvien tukšāka.. Lai gan kā komentē NRA.lv žurnālisti, valstij daudz nav atlicis…

 10. Piekrītu šim priekšlikumam, nevis iepriekšējam murgam, ko piemaksās par ceturto vai kuro bērnu, kas, šķiet, pielāgots kāda deputāta (piem. parādnieka) labklājības veicināšanai. Vismaz mierīgu sirdi varēšu balsot Saeimas vēlēšanās par Saskaņu, jo, lūk, vismaz 1 jēdzīgs priekšlikums. Par pozīcijas partijām nebalsošu, neredzu nevienu jēdzīgu, visas tik pielāgotas bagātajiem, Eiropai vai vēl kaut kam, bet par tautu nedomā. Izmetīs, piem., miljonus gaisā, sagaidot 100-gadi, bet laukos daudziem nav par ko maizi nopirkt… Skumji.

 11. Var kads atbildēt ğimene ar 11.38€ ta nau ģimene???Un tam nevaig ne pielikumu neko???

  • Tieši manas domas. Tad tā sanāk,ka ģimenē viens berniņš neskaitas. Nu skumigi. Bet nu lai jau tā valdība aizrijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+