×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Ģimenes uzņēmums SIA “Milzu!” saņēmis “Gada preču zīmes Latvijai” apbalvojumu

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (no kreisās), Jelgavas novada pašvaldības pārstāve, SIA "Milzu" pārstāvis ar balvu par pirmo vietu kategorijā "Gada preču zīme - Latvijai", Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis konkursa "Gada preču zīme" uzvarētāju apbalvošanas ceremonijā.

Šodien notika svinīga trešā konkursa “Gada preču zīme” apbalvošanas ceremonija, kurā tika paziņoti 2014.gada labāko preču zīmju īpašnieki un uzvaru svinēja ģimenes uzņēmums SIA “Milzu!”, kurš ražo graudaugu pārslas, kas domātas gan bērniem, gan pieaugušajiem, aģentūru LETA informēja organizatoru pārstāvis Artūrs Ivanovs.

Latvijas Patentu valdes (PV) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veidotais konkurss par godu Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai tiek rīkots jau trešo gadu pēc kārtas, un šogad tajā piedalījās vairāk nekā 100 Latvijas uzņēmumu.

Nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai” otro vietu ieguva SIA “Asketic” preču zīme “RĪGA”, ar kuru pasaulei tiek parādīta neliela daļa no Latvijas galvaspilsētas, bet trešo vietu izcīnīja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē sekretariāta preču zīme “EU2015”, kas kalpo par visas Latvijas prezidentūras ES Padomē logo.

PV speciālbalvu šajā nominācijā ieguva Rīgas Latviešu biedrības (RLB) preču zīme, kas ir LRB vēsturiskais simbols kopš tās dibināšanas 1868.gadā. Savukārt LTRK speciālbalvu pasniedza SIA “Balttur-R” preču zīmei “Franča klasiskā Provansas majonēze”. Produkts Latvijas tirgū ir pieejams jau kopš deviņdesmito gadu sākuma, taču preču zīmes aizsardzībai to reģistrēja vien 2014.gada beigās.

“Ar pārliecību varu teikt, ka konkurss “Gada preču zīme” izceļ Latvijas labākos uzņēmējus, kuri apzinās reģistrētu preču zīmju ekonomiskos ieguvumus un izmanto tos, lai popularizētu, kā arī aizsargātu savu produkciju un celtu tirgus daļu ne vien Latvijā, bet jo īpaši eksporta tirgos. Lielāko daļu konkursa dalībnieku jau labi pazīst un mīl, novēlu visiem dalībniekiem iegūt arī starptautisku atpazīstamību!” uzsvēra LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Nominācijā “Gada preču zīme – pasaulei” pirmo vietu ieguva pazīstamā SIA “Latvijas piens” preču zīme “Trikata”, ar kuras vārdu siers tiek eksportēts uz 11 pasaules valstīm. Otro vietu izcīnīja zaļās farmācijas kompānijas preču zīme “Silvanols”, kuras produkcija ir pieejama 14 pasaules valstīs un kas sevī ietver vairāk nekā 50 produktu. Par trešās vietas ieguvēju kļuva preču zīme “Lauma Fabrics”, kura pieder vienam no vadošajiem Eiropas mežģīņu, elastīgo adījumu un lenšu ražotājiem.

LTRK speciālbalvu šajā nominācijā pasniedza Latvijas pirmajam uzņēmumam, kas uzsāka starptautisku franšīzu pārdošanu, – SIA “Stenders” ar preču zīmi “Stenders”. PV speciālbalvu saņēma SIA “Marks M” par preču zīmi “Heavens” – uzņēmums eksportē Latvijā ražotas polsterētas dabīga koka guļamistabas mēbeles.
Konkursa rezultātus noteica Latvijas iedzīvotāju (50%) un speciāli izveidotas PV, LTRK, Latvijas Dizaineru savienības un Latvijas Bankas pārstāvju komisijas (50%) balsojums. Iedzīvotāju balsojums noritēja no 16.marta līdz 31.martam.

“2014.gadā PV saņēma vairāk nekā trīs tūkstošus preču zīmju pieteikumu, kur šis skaits apliecina pieteicēju piešķirto vērtību preču zīmju reģistrēšanas lomai uzņēmuma tālākajā attīstībā un atpazīstamībā. Man prieks, ka jau trešo reizi apbalvojām aizvadītā gada preču zīmju izcilniekus, kuriem ir ambīcijas ne tikai nostiprināties Latvijā, bet arī izcīnīt tirgus daļu ārvalstīs. Tāpat esam gandarīti par aktīvo iesaisti no konkursa dalībnieku un balsotāju puses,” pauž PV direktors Sandris Laganovskis.

Vēloties godināt Latvijas uzņēmējus, kuri saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības uzņēmumu ilgtermiņa konkurētspējas un produktivitātes paaugstināšanā, kā arī veicinot Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību, Patentu valde un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera 2013.gadā izveidoja apbalvojumu “Gada preču zīme”, kas ik gadu tiek piešķirta divās nominācijās – “Gada preču zīme – Latvijai” un “Gada preču zīme – pasaulei”. Šogad apbalvojums uzņēmējiem tika pasniegts trešo reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+