×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. novembris, 2017
Drukāt

Ģimenes valsts pabalsta apmērs būs atkarīgs no bērnu skaita (6)

Foto no  pexels.comFoto no pexels.com

Ilustratīvs attēls

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, paredzot, ka no nākamā gada ģimenes valsts pabalsta apmērs būs atkarīgs no audzināmo bērnu skaita.

Ģimenes valsts pabalsti netiks grozīti, proti, arī nākamgad pabalsta apmērs par pirmo bērnu joprojām būs 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, par trešo – 34,14 eiro, bet par ceturto un nākamajiem bērniem – 50,07 eiro. Tomēr no nākamā gada paredzēts noteikt piemaksas, kas būs atkarīgas no bērnu skaita. Piemaksu apmēru gadījumā, ja ģimene audzina divus vai vairāk bērnu, paredzēs Ministru kabineta noteikumi.

Likumā paredzēts noteikt, ka piemaksas izmaksās ne vēlāk par nākamā gada 30.aprīli.

Iepriekš politiķi bija norādījuši, ka ģimenēm ar diviem nepilngadīgajiem varētu piešķirt piemaksu desmit eiro katru mēnesī, bet piemaksa ģimenēm ar trīs bērniem būtu 66 eiro mēnesī.

Ģimenēm ar četriem nepilngadīgajiem, plānots piemaksāt 116 eiro, kas summā ar pašreizējiem pabalstiem veidotu 100 eiro par trešo un 100 eiro par ceturto bērnu. Arī ģimenēm, kurās aug vēl lielāks nepilngadīgo bērnu skaits, summā par trešo un katru nākamo nepilngadīgo ģimene saņemtu 100 eiro.

Tāpat deptuāti atbalstīja ierosinājumu maksāt ģimenes valsts pabalstu arī par 19 gadus veciem jauniešiem, ja viņi turpina iegūt vidējo izglītību. Šādu priekšlikumu grozījumiem Valsts sociālo pabalstu likumā iesniedza nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK). Līdz šim likumā bija noteikts, ka pabalstu piešķir uz laiku, kamēr bērns apmeklē izglītības iestādi, bet ne ilgāk kā līdz dienai, kad viņš sasniedz 19 gadu vecumu vai stājas laulībā.

Deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) norādīja, ka šādas izmaiņas varētu atteikties uz 5848 bērniem. Viņš arī akcentēja, ka ģimenes valsts pabalstu par 19 gadus veciem bērniem maksāja arī agrāk – līdz 2009.gada regulējuma izmaiņām.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. pabalsts – tāda mułłāšana, lai aizmālētu acis. Un, kā ar bezbērnu nodokli?

  2. ko tad darit tiem veccakiem,kuriem ir vispar 4 berni,bet 3 no tiem jau pieaugusi un ir sava dzive,bet tas pastaritis 4 ir palicis viens gimene,ka pedejais nepilngadigais,tad par piemaksu ka tadu var nesapnot,valdiba ir ka vienmer uz sava augsta vilna!

  3. Līdz nākamā gada aprīlim vēl jānodzīvo!Tad jau redzēs kam ko pieliks.

  4. tak lai pieliek sev pie algaam ko vinji te njirgajas

  5. Izsmiekls ne valdiiba,tik par saviem macinjiem domaa,varbuut nemaksaajiet vispaar tiem beerniem neko

Draugiem Facebook Twitter Google+