×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Ģimeniskas vērtības un ģeopolitiski zemteksti (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags piedalās Pasaules Baznīcu Padomes ģenerālsekretāra vizītei Latvijā veltītajā preses konferencē.

Lai apmainītos ar viedokļiem par ģimenes vērtībām, vakar Rīgā uz starptautisku konferenci “Ģimene un dzīves stils mūsdienu pasaulē” pulcējās kristieši, dažādu tradicionālo ģimeni aizstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Konferences goda viesu vidū bija tieslietu ministre Baiba Broka, katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis un pareizticīgo priesteris Jānis Dravants. Visi tika aicināti parakstīt “Ģimenes tiesību deklarāciju”, kas līdz vasaras sākumam tikšot iesniegta ANO.

Par to, kā klājas tautiešu ģimenēm Īrijā un kas tur apdraud tradicionālās ģimeniskās vērtības, runāja Īrijas latviešu nacionālās padomes un Latviešu luterāņu draudzes pārstāve Ingūna Mieze. Īrijā kopš 2010. gada tiek praktizēta civilpartnerības reģistrācija, un 1500 viendzimuma pāru ir izmantojuši šo iespēju. Sabiedriskās domas aptaujās parādoties, ka 76 procenti īru gatavi atbalstīt arī viendzimuma laulības.

Konferencē uzstājās arī “Pasaules ģimeņu kongresa” pārstāvis Aleksejs Komovs, kurš ir labas gribas vēstnieks ANO, kā arī analītiskā centra “Ģimenes politika Krievijas Federācijā” prezidents, vēsturnieks, sociologs un Krievijas pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhātā atbild par sakariem ar bruņotajiem spēkiem un tiesībsargājošām iestādēm.

Klausoties viņa priekšlasījumā, bija jādomā, cik meistarīgi ģimenisko un kristietības vērtību kontekstā ievīti Krievijas maigo varu raksturojoši ģeopolitiski zemteksti. Viņa uzstāšanās laikā demonstrētajos attēlos kā pirmais ģimeņu labvēlis bija redzams Krievijas prezidents Vladimirs Putins. A. Komova skatījumā Eiropas Savienība atgādinot Bābeles torni (un zinām, kas ar to notika), ASV Brīvības statuja esot pagānu dievietes attēlojums; citā piemineklī redzams, ka Vašingtons sēžot nevis 12 apustuļu, bet gan 12 pagānu dievību vidū utt. Tam visam A. Komovs pretstatīja Krieviju, kur kristietība arvien vairāk kļūstot par oficiālo doktrīnu, kā arī ielūdza visus uz “Pasaules ģimeņu kongresa” 7. kongresu, kas septembrī notiks Maskavā.

Konferenci “Ģimene un dzīves stils mūsdienu pasaulē” Rīgā rīkoja Latvijas fonds “Prioritāte” sadarbībā ar Kristīgi demokrātisko savienību, Itālijas fondu “Novae Terrae”, Eiropas kristīgi politisko kustību, kā arī piedaloties Konrāda Adenauera fondam.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kātad ir PAŠAM ar tām vērtībām?-meita sabiedrības dāmas Sončikas līdzbiedre un Krists-lai vieglas smiltis.Iznāk ka jāklausās viņa runās,ne uz darbiem?

  2. Biju klāt, dzirdēju. Daudz svarīgu jautājumu tika pacelts. Dīvaini, ka vienīgais, ko no konferencē runātā LA cenšas popularizēt, ir Krievijas maigās varas gribas vēstnieka domu graudi. It kā skaitās konservatīvs, nacionāls laikraksts.

  3. Viņi ir homofobi un Krievijas maigās varas aizstāvji Latvijā. Arī viendzimuma pāriem ir svarīgas “tradicionālas” vērtības kā mīlestība, uzticība, labestība, utt. Un paldies tam kungam Dievam, ka Īrijā tik liela daļa jau atbalsta visu ģimeņu tiesības, arī viendzimuma pāru tiesības laulāties. Šādas konferences Latvijā ir pēdējais konservatīvisma, aizsprieduamainības, ļaunās un ienīstošās kristietības daļas pārstāvji, kas nevis iestājas par labestību, bet par diskrimināciju, naidu un nežēlību. Tie nav patiesi kristieši.

  4. tā viš i , jo kāpēc gan šis kungs pašā Kijevas cīņu karstākajā naktī iemet iekš Delfi pārspriedumus par to cik pareizi ir neorinēt sievietes

  5. Nav jau brīnums, ka Vanagam patīk Krievija – viņš jau arī labprāt būtu Putins, tikai kaut kā nesanāk. Nožēlojamie āksti, tagad, kad apdraudēta dzīvība tūkstošiem cilvēku, kuri nevēlas pakļauties diktatoriem, šie metas ar diktatoriem uz vienu roku. Homoseksualitātes popularizēšana, protams, ir tēma, bet ne jau nu šobrīd svarīgākā.

  6. …kāda tur ģimene! Galvenais ir kariņš, vispasaules revolūcija… utt un tml.. Un mums te protams galvenais ir lai “krievu kārts” supertūzis vienmēr būtu varens un uz “visus sitoš”. Galu galā nekā jau daudz cita mums nav palicis kas mūs vienotu. Veiksmīgi realizētais patēriņ kults ir vairāk konfrontējoš….

  7. Nekā personīga, bet daudzi t.s. kristieši izturas pret Krievijas aģentiem ļoti pretīmnākoši. Ļauj slavināt Putina agresiju konferencēs, pat palīdz Vladimiram Lindermanam vākt parakstus (Vl.Lindermana lapa Facebook ir pilna ar reklāmām par to, kā kristiešu draudzes palīdz vākt parakstus – “Prieka vēstī”, Talsu luterāņu baznīcā, Rīgas Jāņa baznīcā un citur.). Ģimenes vērtības katrs var atbalstīt. Bet kādēļ to aizsegā jāpalīdz provokatoriem un Latvijas valsts ienaidniekiem??

    Un Krievijas “kristiešu” reklāmas pret ASV ir vienkārši rupji meli – ASV ir vairāk aktīvu kristiešu, arī lielāka dzimstība nekā Krievijā, kur tauta (atskaitot musulmaņus) nodzeras un izmirst. Dzimstības koeficients ASV ir 2.01 bērni vidēji vienai sievietei, bet Krievijā attiecīgi – 1.61.

Latvijas avīze
25062018
Draugiem Facebook Twitter Google+