Foto – Karīna Miezāja

Ģimeņu diena Centrāltirgū izvēršas krāsaina
 0

Sagaidot Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu, ko atzīmējām 1. jūnijā, AS “Rīgas Centrāltirgus” aicināja ģimenes ar bērniem uz īpaši tām veltītu pasākumu. Krāsaini dejotāju tērpi, skaņas balsis un atraktīva izrāde ar dārzeņu līdzdalību šo dienu izvērta jautrā un krāsainā 
burziņā.


Reklāma
Reklāma

 

Vieta bērniem – 2015. gadā

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Lai gan ikdienā bērni Centrāltirgu apmeklē vien kopā ar vecākiem iepērkoties, uzņēmuma vadība cer, ka, veidojot tirgus vidi aizvien patīkamāku, izauguši šie bērni te labprāt atgriezīsies. Tiesa gan, tirgum būs krietni jāpastrādā, lai bērnus pievilinātu tagad un arī nākotnē. Lūk, ieskats bērnu vēlmēs par to, kādam būtu jābūt Centrāltirgum. “Es gribu, lai Centrāltirgus būtu košs, tīrs un nepiecūkots,” tā Lilija. Savukārt Estere aizrāda: “Lai vairāk koku un dzīvības te būtu. Lai cilvēki te nesmēķē un ir priecīgāki.” Tikmēr Marta saka: “Es vēlos, lai Centrāltirgū būtu atrakcijas bērniem, kamēr vecāki iepērkas.”

Par atrakcijām bērni nerunā pirmo reizi, un izrādās – arī tirgus vadība par to ir sākusi domāt. AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs cer, ka ap 2015. gadu tirgū būs īpaša vieta tieši bērniem. “Jebkurā lielā tirdzniecības vietā jārūpējas, lai tā būtu draudzīga arī ģimenēm. Tādēļ nākotnē izmainīsim tirgus slēgtās teritorijas plānojumu, pašā tās galā tuvāk Spīķeru kvartālam izveidojot bērnu atrakciju pilsētiņu,” atklāj Anatolijs Abramovs. “Tās platība varētu būt no 500 līdz 1000 kvadrātmetriem, kur atbilstoši gadalaikam tiktu izvietotas piemērotas atrakcijas. Tā ir viena ideja. Otra saistīta ar ieceri pārņemt savā pārvaldībā Gastronomijas un Piena paviljonus. 2015. gadā plānota šo paviljonu rekonstrukcija, Gastronomijas paviljonā izveidojot atsevišķu stūrīti bērniem. Agrāk par 2015. gadu to gan nesolīšu, jo no manas puses tas būtu neapdomīgi,” tā A. Abramovs.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Ģimeņu diena 
patīk visiem


Varbūt citkārt Centrāltirgū strādājošie skeptiski vērtē dažādos muzikālos priekšnesumus vai citas aktivitātes, bet Ģimeņu diena tiek uzņemta ar smaidu un patiesu ieinteresētību mazo mākslinieku priekšnesumos, atzīst pasākuma rīkotāja Asnāte Avotniece. “Tie mākslinieki, kas līdz šim šādā vidē nav uzstājušies, nedaudz baidās par to auditoriju, kura te sagaidīs, bet bažām pamata parasti nav, jo cilvēki ir ļoti atsaucīgi dažādās vecuma grupās. Par bērnu dziesmām priecājas kā tirgotāji, tā omītes un opīši, un arī bērni, kuri atnākuši paklausīties,” skaidro A. Avotniece. Daudzu cilvēku neizpratni par to, kādēļ Centrāltirgū vispār kas tāds būtu jārīko, Asnāte Avotniece neatbalsta. Viņasprāt, šī ir vieta, kur jau sanākuši daudzi cilvēki, kuri var baudīt piedāvāto programmu, turklāt tirgus šo vietu vēlas popularizēt ne tikai plašo iepirkšanās iespēju dēļ. “Tirgus vēlas panākt, ka to uztver ne tikai kā iepirkšanās vietu, bet arī kā ģimenei draudzīgu objektu, kurā var pastaigāties, baudīt kultūru un priecāties,” tā pasākuma rīkotāja.

AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes locekle Tatjana Lukina savukārt atzīst, ka priecājas tirgū aizvien biežāk satikt bērnus, kas atnākuši iepirkties kopā ar vecākiem. “Tirgū ir liela izvēle, un droši vien arī bērniem pašiem patīk šeit atnākt. Turklāt mūsu politika vērsta uz to, lai tirgum piesaistītu aizvien jaunāku pircēju, – mūsu organizētie dažādie pasākumi tam lieti noder. Nesen bija fotoizstāde, rīkojam dažādus muzikālus pasākumus un jau par tradīciju kļuvušo Ģimeņu dienu, kad tirgu atvēlam bērnu mākslai. Viņi ir pelnījuši šādu pasākumu, jo visu gadu cītīgi mācījušies un nu var atpūsties,” tā Tatjana Lukina.

 

Teātris, dejas un dziesmas

Ģimeņu dienā bērniem tirgū bija ko darīt – ikviens varēja pagatavot nozīmīti darbnīcā “Centrāltirgus talismans” vai apgleznot seju darbnīcā “Atklāj savu noslēpumu”. Bērnu popgrupa “MOMO” dziedāja visiem zināmas dziesmas, un daudzi mazie un lielie skatītāji dziedāja līdzi. Vislielāko uzmanību izpelnījās muzikālā izrāde bērniem “Centrāltirgus noslēpumi jeb Kā Gurķītis ar Dilli saderēja”. Mūsdienīgo stāstu par dārzeņiem un tirgus dzīvi izspēlēja populāri mūziķi – Goran Gora, Maija Sējāne, Lauris Valters, kā arī Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkne Ieva Goba, sporta kluba “Vērdiņš” un deju ansambļa “Zelta sietiņš” dejotāji.

Reklāma
Reklāma

Mazais Roberts iejutās bietes lomā: “Man tā uzšūtā biete būs uz galvas, un es dejošu. Man šķiet, ka cilvēki skatās arī mūsu priekšnesumu, ne tikai iepērkas.” Kāda cita mazā aktiera mamma Barbara atzīst – uzstāšanās tirgū viņu nemulsina. “Tāds jau ir tirgus nolūks – sapulcēt visdažādākos sabiedrības slāņus, lielus un mazus, jaunus un vecus. Domāju, ka tie, kas iziet cauri tirgum iepērkoties, arī saskata šajos pasākumos kādu papildu pievienoto vērtību – piemēram, sabiedrības saliedēšanu. Tādējādi tirgum izdodas radīt jauku atmosfēru un parādīt, ka šeit ir jauki,” norāda mamma. Viņa arī atzīst, ka pašai ikdienā iepirkties vairāk sanāk Āgenskalna tirgū. “Uz Centrāltirgu man braucieni jāplāno atsevišķi, un tās ir īpašas reizes, kad es šeit iegādājos vietējās saknes, gaļu un citu produkciju.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.