Ekonomika
Bizness

Ģimeņu diena jeb pilsētskicēšana Dzelzceļa muzejā0


Tvaika lokomotīve Ml-657, autore: Masha Zurikova
Tvaika lokomotīve Ml-657, autore: Masha Zurikova
Foto: LDz

Lai izmēģinātu spēkus pilsētskicēšanā jeb Urban Sketching, gan lielie, gan mazie interesenti sestdien, 9.februārī no plkst.12 līdz 14 tiek aicināti uz Dzelzceļa muzeju Rīgā, Uzvaras bulvārī 2a.

Tā būs iespēja iesācējiem, profesionāļiem, kā arī ģimenēm ar bērniem izmēģināt skicēšanu “dzīvajā” un papildināt savu skiču kolekciju ar dzelzceļa motīviem – lokomotīvēm, vagoniem, stacijas pulksteni, dispečera pulti, drezīnām, miniatūru dzelzceļa modeli.

Pilsētskicēšana ir dzīves veids. Par redzēšanu, par pamanīšanu, par sajušanu. Par vēlmi pasauli piefiksēt ar līnijām un krāsām. Visdemokrātiskākā nodarbe mākslas pasaulē, kur katrs atļaujas zīmēt, kā viņam sanāk, kā ērtāk, ar ko vēlas vai kas pa rokai. Un tiek tāds ar prieku pieņemts. Pilsētskicēšanā nav pareizi vai nepareizi, ir tieši tā, kā redzi un jūti. Ir tikai viens noteikums – jāzīmē “dzīvajā”, nevis no foto.

Darbnīcu vadīs UrbanSketchers Rīga kuratores Masha Zurikova un Agnese Aljēna sadarbībā ar Dzelzceļa muzeju.

Savukārt saistībā ar materiāliem – līdzi jāņem, uz kā skicēt un ar ko (der viss no blociņa ar pildspalvu līdz akvareļu skiču blokam ar tušu un akvareļkrāsām).

Rezervēt vietu pasākumā iespējams, aizpildot formu: https://ej.uz/pilsetskicesanamuzeja

Dalības maksa: pieaugušajiem 5 eiro, bērniem 3 eiro.

Plašāka informācija www.railwaymuseum.lv

LA.lv